Náhodné zamrzání systému

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Náhodné zamrzání systému

Příspěvek od Martin Suchan »

Už od Consumer Preview narážím na svém noteboku na problém náhodného zamrzání počítače. Projevuje se to tak, že z ničeho nic přestane počítač reagovat na některé kliknutí myší, po chvíli i na povely klávesnice. Myší jde jezdit, lze se přepnout do Start, lze dát Ctrl Alt Del ale odtamtud už nic nepomůže. Jediným řešením je v každém případě restart podržením tlačítka.
Dříve se chyba projevoval jen občas, teď po instalaci Opery 12 téměř vždy po jejím spuštění do pár minut. I v Chromu systém občas zatuhnul. Zatím jediný bezproblémový browser je IE10, používat jej ale bez myších gest, adbloku a bookmarků je jak řídit auto jednou rukou.

Nesetkal jste se s tím také někdo? Podle všeho se to dost stává u lidí s novými procesory Sandy Bridge a novější. Na Internetu se dá najít dost diskuzí na toto téma:

http://social.technet.microsoft.com/For ... aed949b74d" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.eightforums.com/crashes-debu ... elp-3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mceza

Náhodné zamrzání systému

Příspěvek od mceza »

Mám v notebooku i7 2620M a takový problém nemám. Vše jede v pohodě. Používám Firefox. Ale zkoušel jsem i Metro verzi Chrome. Zkus se kouknout do prohlížeče událostí (Event Viewer), zda tam nebude nějaký záznam.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Náhodné zamrzání systému

Příspěvek od Martin Suchan »

zkus si nainstalovat Operu 12, s tou to zamrza celkem bezpecne. Podle to musi byt nejaky systemovy problem - prohlizec preci nesmi byt schopen zrusit system, vzdyt ani nebezi jako admin :roll:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Náhodné zamrzání systému

Příspěvek od mimonaut »

se zamrzáním jsem se setkával u W8 také, kvůli tomu jsem obě dvě verze zatím musel odinstalovat.. Ale mě to tuhlo úplně, že nešlo vůbec nic - a ještě to občas zasmyčkovalo právě přehrávaný zvuk do protivnýho bzučení
Ale sandy nemám, mam v notesu stařičké Pentium Dual Core..
mceza

Náhodné zamrzání systému

Příspěvek od mceza »

Zajímavé, chtěl jsem to vyzkoušet. Necelou půlhodinu Opera běžela zcela bez problémů. Začal jsem tedy sem psát příspěvek, že u mě je vše v pořádku. A co se nestalo. Přesně tebou popisované zamrznutí. Velmi zajímavé. Bohužel v Event logu není nic. Vše v pořádku až do záznamu kritického vypnutí systému (které jsem udělal já).

Jak říkám, ani u CP ani u RP verze se mi tohle nikdy předtím nestalo. U CP občas spadnul explorer, ale sám se zrestartnul a zase běžel.

V tomto případě tedy mohu jen doporučit používat Firefox. Výše zmíněné pluginy má taky a mě osobně beží zcela bez problémů.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Náhodné zamrzání systému

Příspěvek od Martin Suchan »

V jedné diskuzi se objevilo řešení, které v mém případě zatím na 100% funguje a Windows už nezamrzá - je třeba v "Turn Windows Features" zaškrtnout Hyper-V".
V systému tak poběží i hypervizor pro tuto službu, dá se čekat nepatrný propad výkonu, ale stabilní systém za to podlě mě stojí :)

http://rudiv.se/Blog/general/windows-8- ... freeze-fix" onclick="window.open(this.href);return false;
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Náhodné zamrzání systému

Příspěvek od jk001 »

Ja mám laptop Toshiba i3 zatiaľ žiadne zamŕzanie nepozorujem a to používam aj novú operu 12 je však čistá inštalácia predtým som operu v laptope nemal ináč som spokojný rýchlosť aj stabilita win 8 je dobrá

Mal som však operu na stolnom PC s xp pri aktualizácii na operu 12 vyhodilo chybovú hlášku a tak po 5min surfovania zamrzne systém tak na 30 sec až minútu keď nechcem čakať pomôže len reštart odinštaloval som operu komplet aj dal čistú inštaláciu 12 a ide to v pohode záver bol to nekorektný update na 12
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Náhodné zamrzání systému

Příspěvek od radospol »

tu je vraj riesenie problemu so zamrzanim, mne nezamrza, tak nemam ako vyskusat ci to funguje :)

http://www.withinwindows.com/2012/06/28 ... ng-issues/" onclick="window.open(this.href);return false;
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Náhodné zamrzání systému

Příspěvek od Igor Kulman »

U mňa na Thinkpade (Core i5 na Sandy Bridge, mSATA SSD) pomáha zapnúť virtualizáciu v BIOSe a nainštalovať Hyper-V. Hrozne to ale spomaľuje štart WP7 emulátora.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Náhodné zamrzání systému

Příspěvek od tslany »

U mě s Phenomem II 555 @ X3 3.8GHz s 800MHz DDR2 a pomalejším diskem nemám problém, ale na Atomu se mi občas sekne (ikdyž na tom se laguje i DOS...) A co jsem si všimnul, tak v RP, narozdíl od DP, CP a Vist, mi stoupla spotřeba o 1W (přičemž app a drivery používám ty samé), což znamená o něco méně na baterku, tak jsem si dal do dualbootu na kost osekaný XP na 2GB partition a problém jsem dočasně vyřešil :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti