málo místa na omnia 7

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
scribblerr
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 09, 2011 14:20
Zařízení: Omnia 7/Nokia Lumia 620/920

málo místa na omnia 7

Příspěvek od scribblerr »

zdravim,
nikde jsem to nenašel tak píšu. na mé omnii7 s 8gb místa mi zune hlasí "Vyhrazený prostor a jiný obsah 3,41 GB"!!!
Vůbec nechápu, kde se to tam vzalo. Jen upřesňuji, že tam nemám nic moc extra nahraného, aplikací a her tak dohromady 20, z toho všechny okolo 1MB, max dvě hry okolo 50 MB ale to je tak všechno. Mailů taky pomálu a nic víc mě nenapadá, co by mohlo zabírat tolik místa.
Nevíte někdo, co by to mohlo být, případně čím to vyčistit?
díky.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

málo místa na omnia 7

Příspěvek od dwbmb »

Je to vlastnost WP7. Když nahraješ hromadu aplikací a zase je smažeš, zůstane ti podstatně míň místa, než kolik si měl před jejich instalací. Technická podpora ti nepomůže, to je jen kolovrátek, kterej čte z létáku, co vše by v reserved storage mohlo být. Několikrát jsem to zkoušel - na čerstvě resetlý telefon nahrát asi 30 her, hned je (bez jediného spuštění) smazat a měl sem asi o 2GB volného místa míň. Pomůže jen Hard Reset nebo joný OS (WP už mě touhle zabugovaností, nad kterou MS krčí rameny, začíná s**t).
Lukáš Křepelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: ned zář 04, 2011 15:23
Zařízení: Samsung Omnia 7, Nokia Lumia 800

málo místa na omnia 7

Příspěvek od Lukáš Křepelka »

Tak to vysvětluje těch mejch víc jak 3GB vyhrazenýho prostoru...
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

málo místa na omnia 7

Příspěvek od mmme »

Mám 16ti gigovou verzi Omnie, tak mě to nikdy nenapadlo řešit až teď, kdy mi zbývá cca půl giga volnýho prostoru. Můj "vyhrazený prostor" je 4 giga.... WTF?!!??
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

málo místa na omnia 7

Příspěvek od mimonaut »

taky na to má myslím vliv synchro nebo připojení na více počítačích.. mě ubylo místo, když jsem začal synchronizovat krom notebooku ještě v práci s Macem a doma se stolním kompem..
Jediné řešení asi je zazálohovat (např pomocí wp7 easy backup) a provést HardReset. Ale možná se pletu..
scribblerr
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 09, 2011 14:20
Zařízení: Omnia 7/Nokia Lumia 620/920

málo místa na omnia 7

Příspěvek od scribblerr »

Tak díky za info, ale moc mě to něpotěšilo a trochu jsem se tohodle bál. Takže Mrkvosoft (to je dobrý slovo :) dělá nároční aplikace na paměť, když je člověk smaže, tak z nich půlka v telefonu zůstane a není na to nástroj jak to vyčistit a k tomu všemu dělaj většinu zařízení jen s 8GB. To mi příjde jako obrovský handicap a mínus pro WP.
Do HardResetu se mi fakt nechce, to jsem dělal pořád na androidu a proto jsem ho poslal do kopru, ale koukám, že ani tady to nebude tak růžové.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

málo místa na omnia 7

Příspěvek od dwbmb »

Což mě přivádí na offtopic, proč v Zune nejde udělat vynucenej backup, ale na Macu jo. Po dvou měsících budování klávesnicového slovníku a oněj přijít opravdu nechci. Ach jo...

Jinak scribblerr ano, je to přesně tak, jak píšeš. Skoro doslova, jen to není půlka, tolik bordelu tam zase nezůstane, ale i tak je to po čase používání až příliš. Nějak oficiální bug report neexistuje, přitom by mi stačilo, kdyby někde bylo napsaný "víme o tom". Mluvit s technickou podporou je jako psát si s CleverBotem.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

málo místa na omnia 7

Příspěvek od htcjirka »

taky na to má myslím vliv synchro nebo připojení na více počítačích..
Tak ja sychronizuji na trech PC a nic takoveho me jste nepotkalo..
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

málo místa na omnia 7

Příspěvek od mimonaut »

no, mě to dělá ještě tu věc, že na každém kompu mi to hlásí úplně jinou velikost volného místa v telefonu. Podle Mac connectoru mám dokonce o 1GB místa víc než podle domácího zune.. :-/
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

málo místa na omnia 7

Příspěvek od Paulos »

mimonaut: Zune totiž do volného místa nepočítá rezervovaný prostor (cca těch nastavených 5%), což opticky (i reálně) snižuje využitelné množství paměťového prostoru na WP7.
Dagan
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 05, 2012 18:03
Zařízení: Nokia Lumia 800 a 920, LG G2

málo místa na omnia 7

Příspěvek od Dagan »

Podle mého v tom vyhrazeném místě jsou instalace aplikací, her a například i navigace + mapové podklady, stažené dokumenty, el. knihy pokud tam nějaké máte ... jste si jisti, že jste na něco nezapomněli ? přesně jsem to nepočítal ale u mě to cca odpovídá.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

málo místa na omnia 7

Příspěvek od dwbmb »

Mno, opakování jest matkou moudrosti:
dwbmb píše:Několikrát jsem to zkoušel - na čerstvě resetlý telefon nahrát asi 30 her, hned je (bez jediného spuštění) smazat a měl sem asi o 2GB volného místa míň.
Dagan
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 05, 2012 18:03
Zařízení: Nokia Lumia 800 a 920, LG G2

málo místa na omnia 7

Příspěvek od Dagan »

číst umím :), ale kdyby to byl hodně rozšířený problém, někdo by si toho už všimnul, ale asi si to přepočítám pro jistotu
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

málo místa na omnia 7

Příspěvek od dwbmb »

To zní, jako bys byl přesvědčený, že si toho nikdo nevšiml :) Google.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

málo místa na omnia 7

Příspěvek od mmme »

Přirovnám to k k bugu s nefunkčním připojením přes wifi. Obrovsky otravná věc a nikdo nic neřeší. Copak to má jen pár lidí tady na fóru?
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

málo místa na omnia 7

Příspěvek od dwbmb »

Přesně tak, je to ohromně frustrující především proto, že nevím, jestli s tím někdo něco dělá. Kdyby někde visela informace "víme o tom, do 10 let to spravíme", tak jsem klidnější už proto, že mám alespoň nějakou odezvu. Ale nějaký bugreport neexistuje a jestli to ti frajeři z technické podpory posílají dál nebo to pokrčením rameny skončí, to je tabu.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

málo místa na omnia 7

Příspěvek od karelchadim »

Co zkustit prolézt návrhy na změny v systému zde, případně si tento požadavek přidat.

Obrázek
Suggestion Box je aplikace přímo od Microsoftu a nabízí hlasování k již vytvořeným tématům/požadavkům na změnu systému, opravu bugů či doplnění o nové funkcionality.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

málo místa na omnia 7

Příspěvek od dwbmb »

Tam už to je. Ale se třema hlasama to díru neudělá, když ani u nejhlasovanějších položek není ze strany MS žádná reakce (a přitom o tom ten systém je, jen na to serou). Navíc to není bugreport. Já vždycky bombarduju všude, když něco najdu.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

málo místa na omnia 7

Příspěvek od karelchadim »

No to jak MS reaguje nebo nereaguje to už je asi na jiné téma, tohle je takový lidovější způsob jak vyjádřit co koho pálí. Ne každému se chce sepisovat bugreport. Takže vy všichni nespokojení neváhejte a hlasujte ať to nezapadne ;)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

málo místa na omnia 7

Příspěvek od dwbmb »

Ani těm položkám s nejvíce hlasy(10000+) se nezměnil status ( na "uděláme", "pracuje se na tom" atp.), natož těm menším. Od spuštění stránky na to nikdo nesáh, proto to považuji za naprosto zbytečné, tam vůbec vytvářet něco nového).
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host