Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Finský výrobce mobilních telefonů dnes oznámil, že další konference Nokia World se bude konat 26. a 27. října v Londýně a je velmi pravděpodobné, že se zde dočkáme představení prvních telefonů s operačním systémem Windows Phone 7. Zatím se neví, kolik zařízení s mobilními Windows má Nokia v plánu; některé zdroje hovoří o čtyřech modelech, ale asi jen Stephen Elop a hrstka vyvolených ví, kolik jich doopravdy bude. Snad se s nimi Nokia dokáže blýsknout stejně dobře jako včera při premiéře modelu N9 se systémem MeeGo.

obrázek

Zdroj: WPCentral
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od milennium »

Nedokáže se blýsknout. Myslím, že uvedení přístrojů s WP7 na trh se zase opozdí. A to buď na konec roku a nebo na začátek přištího roku. Možná, že Elop v říjnu něco ukáže, ale moc toho nebude...
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

Doufám, že ne

Příspěvek od Oslik »

Je to moc pozdě.

26. října mohou povolit online objednávky, ale než se mobily dostanou do obchodů, bude polovina listopadu. Pokud by je tam navezli už k 26. 10., nepochybně by došlo k únikům informací před konferencí.

No a lidé si smartphony většinou nekupují impulzívně, přemýšlejí o nich týdny předem a ptají se známých. Takže Nokia za ten měsíc do Vánoc nic neprodá. Pro operátory to bude nevýznamné a nepřetrhnou se, aby tyto mobily propagovali.

Ale i z jiných hledisek je to nelogické datum. Například by bylo vhodné, aby Nokia spojila uvedení telefonů marketingově s uvedením Manga Microsoftem. A to bude připraveno nejmíň o měsíc dřív, spíš o dva. (BTW, příští týden má být beta a jsme max. tři měsíce od RTM.) KDyž bude MS s Mangem čekat na Nokii, zlikviduje celou předvánoční sezónu pro všechny OEM.

Takže to buď NENÍ správné datum, nebo to Nokia zvorala a dřív to prostě nestihli.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od morro »

Máte někdo představy, jak dlouho trvá vývoj Smartphonu a jeho výroba? docela by mě to zajímalo, protože nevím co se za necelý rok dá stihnout.
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od Oslik »

Nevím. Tipuji, že normálně trvá víc. Ale Nokia je v krizi, WP 7 je její hlavní priorita, na mobilech pracuje společný team Nokie a Microsoftu a Elop si nedávno pochvaloval, že práce jde rychleji, než plánovali.

Z toho důvodu já osobně očekávám představení zhruba o měsíc až dva dřív, než bude ta konference. Marketingově je prostě načasování na konec října na houby. Jde o to, že pro operátory v je listopadu na zařazování do nabídky hodně pozdě.

Ledaže by to opravdu nešlo stihnout rychleji. Pak by mohl mít pravdu Eldar Murtazin, že se letos vyrobí jen 125 tisíc kusů, což je jinak směšně malé číslo. (A nejsem nakloněn mu věřit, protože u Murtazina připadá na jednu trefu deset omylů.)
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od Balrog »

No já nokii nevěřím co se týče aktualizací ani dobrý den.Nechával jsem si N8 kvůli tomu,že si počkám na Annu a pak uvidím zda si jí nechám,ale tento článek mě ujistil,že ne http://www.mobilmania.cz/bleskovky/symb ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; a čekat už mě nebaví.
Uživatelský avatar
Kott02
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: úte úno 19, 2008 19:30
Zařízení: iPhone 5 16GB
Bydliště: OVA
Kontaktovat uživatele:

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od Kott02 »

N9 nevypadá vůbec zlé, ja si myslím že stačí přidat par senzorových tlačítek, WP7 a bylo by..
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od Balrog »

No je to zase něco jiného nového,myslím Meego,sám mám N900 s Maemem a je to výborný pracovní telefon i když už má hodně za sebou.
Oslik
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte říj 12, 2010 20:48
Zařízení: Samsung Omnia 7 a Omnia W
Bydliště: Brno

Je to venku - první Nokia s Windows Phone

Příspěvek od Oslik »

http://pocketnow.com/windows-phone/step ... dows-phone" onclick="window.open(this.href);return false;

Video, které vypadá velice realisticky - Stephen Elop představuje zaměstnancům mobil, který vypadá skoro stejně jako N9, ale má Mango. Je-li to fake, tak dokonalý.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Fake to určitě není, ale myslím si, že Nokia to video vypustila záměrně a nejde o tajnou nahrávku... kvalita zvuku je výborná, různé střihy. Ale máme se na co těšit, už chystám článek :)

edit: Nokia ukázkala první telefon s Windows Phone 7: Vypadá jako N9
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od dwbmb »

No já upřímně doufám, že je to jenom nějaká kouřová clona. Nenávidím dotykový tlačítka a tohle nemá dokonce žádný. Na dotykové obrazovky jsem si již zvykl, na náhodné a nechtěné stisky kapacitních tlačítek ne. Pokud to bude sjednocený a nebude se to dát kompletně ovládat hlasem, tak se budu bát na to šáhnout. Je vůbec na trhu nějakej WP7 (bez qwerty, jen dotykáč) s normálníma HW tlačítkama? Vzhled emulátoru v SDK HW tlačítka připomíná, ale v obchodech jsem nic takového nikdy neviděl.
petrmasek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv úno 17, 2011 15:39
Zařízení: Nokia Lumia 925, Microsoft Surface RT
Kontaktovat uživatele:

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od petrmasek »

HW tlačítka má LG Optimus 7. Mimochodem už se prodává za šílenou cenu cca 4500 Kč... Ten kdo čeká na Mango a nevadí mu angličtina, tak má teď podle mne jedinečnou šanci koupit telefon s WP7 za velmi nízkou cenu. Nové modely určitě budou zase 2x tak drahé.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od dwbmb »

Díky za tip.
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Budou první Nokie s WP7 představeny 26. října?

Příspěvek od raven_kix »

Možná budou představeny už dřív. Info zde.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů