Nakup na ebay

Diskuze o komunikátoru HTC 7 Mozart
Odpovědět
bobik91
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 30, 2007 9:25

Nakup na ebay

Příspěvek od bobik91 »

Chtel bych se zeptat jestli ma nekdo nejake zkusenosti s nakupem WP7 na ebay. Chtel bych se zeptat jestli bude mit telefon nejake omezeni, samozrejme chci koupit odblokovany tel pro vsechny operatory a protoze je system v aj i u nas tak by s nicim nemel byt problem ze? Dik za rady
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Nakup na ebay

Příspěvek od jerry_stolarik »

Hi,

je to přesně jak říkáš. Pokud koupíš telefon odblokovaný tak by neměl být problém. Z které eBay chceš kupovat? Pokud bys chtěl telefon z Anglie tak dostaneš telefon s anglickou nabíječkou která v česku do zásuvky nepasuje. Jinak by tam opravdu neměl být problém.
Kedlub64
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pát pro 12, 2008 22:00
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nakup na ebay

Příspěvek od Kedlub64 »

Být tebou bych se zkusil podívat na německý Amazon. Neblokovaný LG Optimus 7 (samozřejmě nový) se tam prodává za 193 eur, k tomu připočítej poštovné 6 eur. To ti celkem v přepočtu vyjde na necelých 5 tisíc a nemusíš řešit nabíječku ani clo (na rozdíl od nákupu z USA).
Ještě levněji se tam prodává HTC Trophy, to by vyšlo ještě o 500 Kč levněji. Jen je brandované na Vodafone. Systému se žádné změny netýkají, to MS naštěstí zakázal, jen si nejsem jistý s jednou věcí. Fungovala by v něm simka českého Vodafonu? Máte někdo s podobnou věcí zkušenost?
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Nakup na ebay

Příspěvek od jerry_stolarik »

Pokud by byl telefon odblokovaný tak by v něn česká simkarta fungovala bez problémů. Pokud by měl SIM Lock tak by ho bylo třeba odblokovat. To u WP7 telefonu od HTC není problém. Ale pokud je telefon blokovaný na Německy Vodafone tak v něm SIM od českého Vodafone fungovat nebude.

Z Ameriky bych rozhodne nekupoval. Pokud můžu doporučit tak buď z Německa nebo z Anglie. Na anglické eBay se dá Mozart ve vynikajícím stavu koupit za cca £220 což taky není špatně. Sám jsem o něm uvažoval. Jen bude problém s tou nabíječkou.
bobik91
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 30, 2007 9:25

Nakup na ebay

Příspěvek od bobik91 »

Mel jsem na mysli nemeckou ebay. Dekuji za informace... :)
A je mozne ze se prodava v Nemecku Mozart s 16 gb pameti? Hodne jsem na nej takle narazil...
Kedlub64
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pát pro 12, 2008 22:00
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nakup na ebay

Příspěvek od Kedlub64 »

Zde je odkaz. Podle diskuze uživatelů telefon nakonec sim lock nemá, branding Vodafonu se údajně týká jen přednastavení mobilního internetu. No, musím říci, že jsem slušně nalomený. Takto vybavený telefon za cenu low-end Androida je skvělá nabídka, po kterou jsem ochoten jistá omezení WP7 překousnout...

// Co se týče Mozarta a 16 GB, podle této stránky se v Německu 16 GB verze prodává...
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Nakup na ebay

Příspěvek od jerry_stolarik »

JJ, v Německu se prodává Mozart s 16 gb pamětí. Je to myslím verze pro DT co ma nainstalovanou navigaci od Navigonu. Tak dej hlavně pozor aby byl telefon odemčený. I když myslím že není problém ho kdyžtak odemknout.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Nakup na ebay

Příspěvek od Vlasta W. »

Ehm, pozor na ty ceny... Při nákupu ze země mimo EU nad 22€ (včetně poštovného) je potřeba připočíst 20 % DPH (z ceny včetně poštovného), při nákupu nad 150€ vám ještě můžou vyměřit clo. Při dnešních cenách WP7 telefonů u nás se to skoro nevyplatí. Např. nejlevnější Mozarty na eBayi stojí bez poštovného jen o stokoruny méně než v oficiální distribuci u nás. Připočtěte poštovné a DPH a máte předražený přístroj bez záruky.

* Tím nejsem proti nákupu telefonu na eBayi, sám jsem léta spokojeně používal E-Ten M700 koupený tam za super cenu, ale tento konkrétní případ je prostě nevýhodný *
Odpovědět

Zpět na „HTC 7 Mozart“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 hostů