Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Odpovědět
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od nofu »

Já bych uvítal aplikaci co by mi zpřístupnila překladač google. Na mobilní verzi stránky jsem jej nenašel a v normální verzi je nepoužitelnej :(
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od icepoint »

iTranslator. Lze zvolit překlad z Microsoftu či z Google
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od nofu »

Skvělá appka, díky!
h3adh0t
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv pro 15, 2011 22:14
Zařízení: HTC 7 trophy

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od h3adh0t »

šel by udělat "wifi radar" že by to ukazoval jakým směrem jsou wifi a jake..někdy se to hodí když máte slabý signal ta si to zapnete a podívate se kde je a pokud možno půjdete k ní blíže..
Uživatelský avatar
Jiří Danihelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pát srp 26, 2011 7:56
Zařízení: HTC HD2(WP7),Mozart,Lumia710+800, Kindle3G,Omnia7

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Jiří Danihelka »

Nelze, není API. Aplikace nemůže zjistit ani sílu WiFi signálu.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Souvisí to se zprávou (odkaz teď nenajdu...) že vývojáři volají k MS po kompletním zpřístupnění WP ale ten prozatím odmítá...chce jej jako apple mít co nejvíc pod kontrolou je to tak?

Zeptám se na aplikaci která umožní pokud na PC či netbooku najdu nějaký zajímavý článek že ho kliknutím doinstalovaného doplňku v IE či Chrome pošlu přes Wi-Fi do WP zařízení (samozřejmě bude prostistrana app i v telefonu)...taková obdoba Nokia Drop,jistě víte co mám na mysli,děkuji.
Vladimír Maška
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte lis 22, 2011 5:40
Zařízení: Nokia Lumia 925

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Vladimír Maška »

Na odeslání článků do telefonu a jejich následné čtení používám aplikaci Send to WP7 a jsem celkem spokojený.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

RE: Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Manek49 »

To pouzivam taky, ale v porovnani s androidim Chrome to phone je pouzivani desne slozity.
Uživatelský avatar
Jiří Danihelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pát srp 26, 2011 7:56
Zařízení: HTC HD2(WP7),Mozart,Lumia710+800, Kindle3G,Omnia7

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Jiří Danihelka »

Cheetah007 píše:Souvisí to se zprávou (odkaz teď nenajdu...) že vývojáři volají k MS po kompletním zpřístupnění WP ale ten prozatím odmítá...chce jej jako apple mít co nejvíc pod kontrolou je to tak?
Aplikace WP7 běží v sandboxu. Ano, takové řešení mnohým nevyhovuje, ale zase zaručí kompatibilitu aplikací mezi telefony, mimořádně zvýší stabilitu platformy a ochrání ji před spyware a viry. Já jsem s tím spíše spokojen, při programování to ušetří hodně času obvzlášť při testování.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Děkuji za odpověď,MS to má dobře vymyšlené,systému to zaručí stabilitu a vývojářům ušetří drahocenný čas a nervy při programování aplikací,sám tomu (programování)nerozumím ani na to nemám čas,byť bych se do toho patrně dostal,ale napsal jste to výborně. :wink:
Vladimír Maška píše:Na odeslání článků do telefonu a jejich následné čtení používám aplikaci Send to WP7 a jsem celkem spokojený.
Díky za tip vyzkouším :wink:

EDIT:
Takže děkuji za výborný tip,aplikace Send to WP7 funguje výborně a nesouhlasím s tím co napsal Manek49 (nic ve zlém :wink: )
Pokud je něco složité je tosnad jen prvotní nastavení ale nic na tom není,stáhnu app z marketplace,spustím,jdu v netbooku na autorovy stránky,instaluji rozšíření pro IE8,9 či v mém případě Google Chrome potřebné rozšíření,zadám párovací kód,ten se uloží a pak vše po stisknutí tlačítka s logem WP vedle ikonky nastavení se odkaz odešle okamžitě wifi do WP zařízení.
Aplikace nemusí být ani spuštěná,objeví se info v notifikační liště,kliknu a hned se appka spustí a odkaz se zobvrazí,pokud jich je víc je to v seznamu,stačí kliknout na ten který právě chci číst,takhle jsem si to přesně představoval :wink:

V marketplace je ještě jedna ve free i placené verzi s názvem Free browser to WP7 se stejnými vlastnostmi,tu jsem ale nezprovoznil...na stránce autora mě to i přesto že jsem správně zadal párovaci kód nechtělo pustit dál.
Ušiačik
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob říj 08, 2011 19:14
Zařízení: HTC HD7

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Ušiačik »

Systémova regulácia hlasitosti prehravača , popripade prehravač s touto možnosťou ;-)
Uživatelský avatar
Jiří Danihelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pát srp 26, 2011 7:56
Zařízení: HTC HD2(WP7),Mozart,Lumia710+800, Kindle3G,Omnia7

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Jiří Danihelka »

Nelze, není API. Už se to tu tuším řešilo. Aplikace nemůže měnit systémovou hlasitost.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Když jsi "nakous" tohle :wink: tak osobně (a spousta dalších je to časté...) bych uvítal profily a s tím související podrobnější nastavení třeba systémových zvuků...když mám vyzvánění třeba na 25 z 30 tak při psaní SMS je to "cvakání" děsně nahlas a jediná možnost jak to napravit je jej v nastavení vypnout.
Řešení i když neoficiální je Advanced config a to znamená unlock a interlopunlock kde se to dá podrobněji nastavit či regedit a úprava patřičných klíčů v registru.
Čekám co přinese další update na Tango či později Apollo,to je taky důvod proč momentálně jedu na oficiální nejnovější dostupné verzi OS co zune nabízí.
Chápu MS že si v počátcích WP hlídá a nechce zpřístupnit API podobně jako apple iOS tam profily snad ještě také nejsou,neprahnu po tom to mít pomocí aplikace z marketplace ale je problém to dát do os v základu?

EDIT:
Další věc která by měla být již v základu,je jí protokol hovorů.
Nepotřebuji nějaký extrapodrobný jako mají nokie či jejich symbianové sestřičky ale když se podívám do historie hovorů čekal bych po klepnutí na kontakt nějaké bližší info či v menu....celkové provolané minuty jsem také nenalezl,téma je přímo zde: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=144&t=27186" onclick="window.open(this.href);return false;

Celkem k nevíře že zrovna tohle v dnešní době WP neumí.....ať mi neříkají že to souvisí s bezpečností a stabilitou systému....iOS byl v prvních 1.xx a 2.xx verzích také očesaný ale alespoň něco z provolaných minut tam šlo zjistit.
Chápu to u prvotních WP7 ale mango přineslo snad 500 změn a tohle chybí...

Jedna drobnost ale nedůležitá,je to jen na okrasu,když už je v WP 7 a 7.5 aplikace HTC Hub a k ní ještě updaty,je vidět že ani její výrobce nic nessvede s tím že si ms nepřeje aby alespoň ty hodiny byly na lockscreenu....počasí v ní je ůžasně zpracované to by bodlo také.
Zatím se musíme smířit s live dlaždicemi a alespoň ikonou s počasím která se sama aktualizuje.

EDIT: Všechny následující příspěvky týkající se protokolu / doby hovorů jsem přesunul do jejich vlastního tématu. Mimonaut
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Sry že to cpu sem,existuje alternativní app na import SIM kontaktů z karty?
Poprvé jsem je importoval ještě u bývalé omnie s wp7 tam to šlo,jak se píše na windowsphone.com v nápovědě,po připojení k WindowsLive se automaticky nahrají tam,stalo se to že jsem je tam měl zdvojené (asi po výměně na HD7),nicméně teď je znova ze sim ani po hr importovat nemohu,políčko je stále zašedlé,na kartě stoprocentně jsou nokia c1-01 po nastavení použ. paměti je normálně zobrazí co s tím? down na WP7 třam to třeba šlo fakt už nevím.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Nemas nahodou kartu T-Mobile?Tam byl vždycky problém s importem komtaktu ze sim,protoze policko bylo zašedlé..
Jinak alternativní aplikace primo pro WP7 neexistuje.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Bohuzel ano,firemní...jedině k té firemní Nokii C1-01 nainstalovat Nokia Suite,kontakty z paměti telefonu (překopírované ze sim přímo v ní) exportovat do PC a pak na WindowsLive nahrát ručně,pokud to bude ve formátu kterému rozumí,co ale vím tehdejší omnia mi je z tm sim normálně nahrála.
Možná alternativní cesta,mám soukromou od O2-CZ (nejsou s ní také potíže?) takže to tam z nokie nahrát a pak ji vrazit do WP a imporotovat,ač se to nezdá je to jednodušší než zase instalovat a zprovoznovat sync v nokia suite.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Flynn »

Tu alternativu jsem ti chtěl zrovna navrhnout.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Ted jsem to zkusil a kontakty z O2-CZ SIM karty je HD7 s WP7.5 Mango schopno importovat,políčko naštěstí není zašedlé takže jdu na to. :wink:

EDIT:
Tak se povedlo,díky za tipy a hlavně o té TM SIM hledal jsem chybu v telefonu ale je potíž s ní,kontakty jsou tímto krkolomým způsobem všechny zpět na WindowsLive :wink:
Nahrály se všechny tak jak byly na SIMkartě vše v pořádku,jen cto chtělo se na netbooku nejdřív odhlásit a znova přihlásit,aktualizace stránky nepomohla,pak se zobrazily.
také by mohl MS integrovat do wp nějaké upozornění,když se přihlásíte k live ID,kontakty importujete že se začínají přenášet na účet,nahoře se objeví drobným písmem "syncing" je to pitomost ale nějaké upozornění by neškodilo,je to jen v manuálech na windowsphone a možná v tištěných
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Poprosím ostatní znalejší,v těchto věvech nejsem příliš zběhlý,aplikace patrně existuje jen vědět podle čeho jí hledat.
Dávám přednost živé komunikaci,mailu či diskuzním fórům,věci jako IM,chat,facebook,twiter,Google plus (i když tam jsem nedávno úučet vytvořil) jdou mimo mě.
Vím že kdysi na iOS jsem používal k přístupu na mobilní fóra takového správce,zuadaly se linky,přihlašovací údaje a pak to bylo všechno krásně přehledné...takový forum klient.
Diskuzní fóra někdy mívají i mobilní verze stejně tak jako weby třeba m.idnes.cz,m.ct24.cz nebo http://www.ct24.cz" onclick="window.open(this.href);return false; přepne se to samo,m.google a další ale přes tu app je to stejně pohodlnější,pod čím to mám hledat,název a doporučení té opravdu dobré...češtinou také nepohrdnu,děkuji moc.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Náměty na aplikace, které byste na WP7 uvítali (diskuze)

Příspěvek od dwbmb »

Klient a plugin se jmenuje Tapatalk. Pro WP7 je aplikace třetí strany Board Express, ale Marketplace ti ji najde i pod klíčovým slovem Tapatalk.
Odpovědět

Zpět na „Programování a vývoj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti