Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jedinou možností, jak do operačního systému Windows Phone 7 mohou uživatelé nahrávat aplikace, je skrze mobilní Marketplace. Před nedávnem však trojice zručných hackerů (Rafael Rivera, Chris Walsh a Long Zheng) vydala utilitu, skrze kterou je možné jakékoliv Windows Phone 7 zařízení odemknout/přepnout do vývojářského režimu a následně můžete instalovat libovolné aplikace. Do telefonu je tak možné dostat programy, které by nikdy certifikací pro Marketplace neprošly, protože mohou pracovat se všemi funkcemi systému skrze privátní a nativní API (celá zpráva).

obrázek

O několik dní později...
Netrvalo dlouho a utilita sloužící k odemčení operačního systému Windows Phone 7 - ChevronWP7, byla z webových stránek odstraněna a vývoj byl ukončen. Autoři se tak rozhodli na základě diskuzí s Microsoftem, které inicioval Brandon Watson (Director of Developer Experience for Windows Phone 7). Možná si teď spousta z vás řekne, že Microsoft autorům pohrozil žalobou a ti aplikaci raději stáhli, ale tak tomu není; obě strany se na tomto kroku dohodly společně a Microsoft se k tomu naopak postavil až nezvykle přátelsky. Autoři aplikace zůstávají s Microsoftem i nadále v kontaktu a zřejmě se něco chystá, podrobnější detaily však zveřejněny nebyly (celá zpráva).

obrázek

Xda-developers má řešení, jak zrušený ChevronWP7 zprovoznit
Při odemykání telefonu skrze ChevronWP7 docházelo ke stažení upraveného certifikátu ze stránek autorů. Ten byl po ukončení vývoje odstraněn, ale na Xda-developers se objevila jeho záloha a postup, jak jej použít.

Postup není nikterak složitý. Mějte ale na paměti, že se jedná o neoficiální zásah a veškeré změny provádíte na vlastní nebezpečí.
1. Nejprve si z Xda-developers stáhněte přiložený soubor ChevronWP7Cer.zip
2. Rozbalte ZIP archiv a výsledný soubor s certifikátem chevronwp7.cer si pošlete jako přílohu na e-mail, který máte nastavený také ve vašem Windows Phone 7 zařízení
3. Otevřete e-mail v zařízení a klikněte dvakrát na přílohu - objeví se nabídka instalace certifikátu do zařízení
4. Klikněte na tlačítko "Install", čímž se certifikát nainstaluje do telefonu
5. Nyní se přesuňte na váš PC a přesvědčte se, zda máte v registrech upravený klíč na tuto hodnotu (dword na 000069C5). Pokud máte na PC nainstalované vývojářské nástroje pro WP7, pravděpodobně už hodnotu budete mít upravenou; pokud ne, je potřeba hodnotu změnit ručně (spusťte program Regedit).

Kód: Vybrat vše

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsPhone\ProxyPorts]“DeviceReg”=dword:000069C5
6. Připojte telefon k PC a spusťte program Zune software
7. Nyní spusťte původní unlocker ChevronWP7 - chevronwp7.exe a zaškrtněte oba checkboxy (viz obrázek na začátku příspěvku). Odkaz pro stažení unlockeru opět najdete ve vlákně na Xda-developers
8. Klikněte na tlačítko "Unlock", čímž dojde k odemčení vašeho telefonu. Následně už můžete instalovat různé aplikace, například neoficiální Google Mapy

Celý postup naleznete také v tomto videu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3ozyq-PMD7g[/youtube]
gill88
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned pro 06, 2009 13:33
Zařízení: htc hd2

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od gill88 »

nejde mi spustit bod cislo 7.jine porty jsem zkousel a nic.porad to hlasi dve chyby.muže mi nekdo poradit?a ten reggit jsem hledal a dosel jsem jen do microsoft dal žadny windows phone:-((
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od Jiří Hrma »

gill88: Jestliže tu hodnotu v registrech nevidíš, vytvoř ji tam ručně. Případně si můžeš stáhnout nástroje pro vývojáře a nainstalovat, pak se hodnoty v registrech automaticky vytvoří.
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od martintrestik »

Bod 7 mi nefungoval na x86 systému, nainstaloval jsme si pomocí virtual pc x64 windows 7 a šlo vše v pohodě... Aby si měl položku v registrech je třeba mít nainstalovány Windows Phone developers nástroje z tohoto odkazu: http://bit.ly/fFg0o0" onclick="window.open(this.href);return false; a problém s tím že to nebude v registrech odpadne, alespoň u mě to tak bylo popř. si tam ten registr doděláš.
gill88
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned pro 06, 2009 13:33
Zařízení: htc hd2

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od gill88 »

ručne vytvořeno a nic.a ty dalsi veci nejdou nainstalovat jaaaaj
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od steelspace »

1. Před připojením telefonu k PC si zapni Airplane mode - telefon se pak nedostane na skutečné servery v MS
2. Zkontroluj soubor hosts.etc, kde je eventuálně třeba ručně smazat všechny záznamy k windowsphone serverům (hosts.etc navede telefon místo do MS na lokální počítač, kde běží falešný server)
3. Pokud dostáváš IP z DHCP, pak se může měnit a je třeba vždy tento soubor promazat
gill88
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned pro 06, 2009 13:33
Zařízení: htc hd2

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od gill88 »

soubor hosts.etc je kde?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tohle by ti mělo pomoci: Edit hosts file in Windows 7 & Windows Vista

Případně pokud s tím budeš mít i nadále problémy, tak zkus počkat na vydání WP7 Device Manageru, který by měl unlock také umět.
Uživatelský avatar
Rickeey [SVK]
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř led 12, 2011 15:38
Zařízení: HTC HD 7
Kontaktovat uživatele:

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od Rickeey [SVK] »

zajímali by mě výhody odemčeného WP7, co je možne po doemčení zprovozňovat? bude to něco jako u iPhonu např. Cydia? Bude možné stahovat cracklý apps?
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od premikkoci »

To jsi až tak velká socka, že první co tě zajímá je krást? Určitě něco takového vznikne...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od steelspace »

Rickeey [SVK] píše:zajímali by mě výhody odemčeného WP7, co je možne po doemčení zprovozňovat? bude to něco jako u iPhonu např. Cydia? Bude možné stahovat cracklý apps?
Můžeš instalovat vlastní aplikace, opensource nebo takové, kde to licence umožňuje.
Uživatelský avatar
Rickeey [SVK]
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř led 12, 2011 15:38
Zařízení: HTC HD 7
Kontaktovat uživatele:

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od Rickeey [SVK] »

premikkoci píše:To jsi až tak velká socka, že první co tě zajímá je krást? Určitě něco takového vznikne...
Proč krást? V Češký Republice se přece paid apps v marketplace nedají nijak stáhnout i když by ňekdo rád zaplatil a pro někoho tohle múže být dočasný řešení. :)
Faramir
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: ned čer 27, 2010 23:56
Zařízení: iPad 2 3G 64 GB white

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od Faramir »

Přesně, protože si v ČR nemůžu koupit aplikace, stahuji je pomocí WP7 3MktPlace. Ovšem až někdy bude v ČR Marketplace funkční, jsem ochoten těch pár korun za mnou používané aplikace obětovat, jen doufám, že to nebude výrazně dražší než při přepočtu z dolaru.

BTW dá se nějak zabránit opětovnému zamykání na HTC 7 Trophy? Pokaždé když připojím PDA k PC, zase se mi zamkne :-S
gill88
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned pro 06, 2009 13:33
Zařízení: htc hd2

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od gill88 »

Jiří Hrma píše:Tohle by ti mělo pomoci: Edit hosts file in Windows 7 & Windows Vista
dekujii
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od steelspace »

Faramir píše:Přesně, protože si v ČR nemůžu koupit aplikace, stahuji je pomocí WP7 3MktPlace. Ovšem až někdy bude v ČR Marketplace funkční, jsem ochoten těch pár korun za mnou používané aplikace obětovat, jen doufám, že to nebude výrazně dražší než při přepočtu z dolaru.

BTW dá se nějak zabránit opětovnému zamykání na HTC 7 Trophy? Pokaždé když připojím PDA k PC, zase se mi zamkne :-S
Před připojenám k PC nastavit Airplane Mode.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pro WP7 telefony od HTC už na Xda-developers existuje návod, jak zabránit opětovnému zamykání při připojení k Zune.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od Balrog »

To Gill88 už se ti to podařilo zprovoznit?mám stejný problém,mám vše nahrané i v registrech to mám dobře ale nejde mi to.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od Jiří Hrma »

Balrog: A co přesně ti to dělá - u jakého kroku se zasekneš?
Faramir
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: ned čer 27, 2010 23:56
Zařízení: iPad 2 3G 64 GB white

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od Faramir »

Zkusil jsem postup z XDA a moje Trophy se začalo hlásit jako HD7, což mi nevyhovuje, kdoví, jestli by mi to neodřízlo cestu od aktualizací. Ale fungovalo to, telefon se po připojení k Zune nezamykal. Je nějaká možnost stejného postupu, ale aby zařízení zůstalo jako Trophy?
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Návod na odemčení telefonu přes "zrušený" ChevronWP7

Příspěvek od premikkoci »

Upravíš ten registr
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů