Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od Martin Prokop »

Za posledních 6 měsíců se v USA nejvíce prodávaly zařízení s Androidem a jeho podíl se tak dostal nad ostatní, do té doby dominující systémy (Blackberry a iOS od Apple). Vychází to ze statistiky vydané společností Nielsen. Na grafu přiloženém níže, je krásně vidět vývoj systému Android od začátku roku, kdy se ze 14 % dostal na 32 %. Poslední údaj pochází ze srpna, a tak je velmi pravděpodobné, že nyní jeho číslo bude ještě vyšší.

obrázek

Druhý graf ukazuje celkový podíl systémů na trhu. Můžeme si všimnout, že Blackberry postupně ztrácí, Apple s jeho iOS se drží v rozmezí několika procent a jediný systém Android stále stoupá. V posledních měsících jeho číslo dosáhlo 19 % z celého trhu. A to je od začátku roku nárůst o celých 11 %.

obrázek

Zdroj: Engadget.com
Zoso
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob pro 26, 2009 0:35
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Hostivice, Praha západ
Kontaktovat uživatele:

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od Zoso »

zajímavá čísla, hlavně RIMu se v poslední době moc nedaří. Sice jeho podíl se stále drží, ale jak se budou stále více prodávat Androidy a přijde WP7, tak asi přijde rapidnější pokles
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od uni »

Ve WP7 bych až tak nevěřil, ostatní, tím, že MS uvedení systému přesunul do Evropy, kde iOS není v tak silné pozici jako v Americe jasně ukazuje, že mu (ještě) tak moc nevěří a nechce konfrontovat se špičkou. Android roste, je to logické, je to jediný moderní otevřený systém, který můžou výrobci použít, takže ano, má největší nárůsty. Jiná varianta ani není.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od All.Os »

Ten růst Androidu je podle mě dobrá zpráva hlavně proto, že čím více uživatelů daný systém má, tím více pozornosti mu věnují vývojáři aplikací. Dneska se úplně všechno dělá pro iPhone, Android na tom není špatně, ale ještě to není ideální. Pro WM se nedělá takřka nic a WP uvidíme.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od uni »

Tak s vývojem aplikací souvisí jiný problém, který zde několikrát zazněl. Není to penetrací OS na trhu.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od All.Os »

A v čem to teda je? Ale i tak předpokládám, že rozšíření systému má významný vliv na to, jestli firma jako on-line autobazar vytvoří speciální augmented reality aplikaci pro daný OS, nebo ne (už jsem tu na to dával odkaz).
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od uni »

Problémem je fungování distribučního kanálu (v dnešní době v podobě Marketů daného výrobce), kdy iOS pomocí Appstore oslovuje 100 miliónů přístrojů (iPod Touch, iPhone, iPad) (ano ten nenáviděný iTunes na počítači) v desítkách zemí a kdy jsou aplikace zabezpečeny a kdy je může prodávat vývojář z desítek zemí. Vezmi si funkčnost Marketu pro Android, přesněji min. do dnešních dnů, ale i tak je jeho funkcionalita proti Appstore....
Martynet
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 31, 2007 14:24
Zařízení: SE T610>Mio A701>iPhone3GS>iPhone4
Kontaktovat uživatele:

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od Martynet »

Tady je jasne videt, ze chudcich lidi je na svete vic... A kdo nema na iPhone, ale chce takove zarizeni nebo jemu podobne... sahne po plasťácích od samsungu a htc... 8-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

2Martynet: Než něco začneš psát, tak si nejdříve rozmysli, jestli to někoho vůbec zajímá, jestli je to k věci a také doporučuji si pečlivě přečíst Pravidla fóra ! O flamewar tu nemáme zájem. Uděluji ti VAROVÁNÍ.
Martynet
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 31, 2007 14:24
Zařízení: SE T610>Mio A701>iPhone3GS>iPhone4
Kontaktovat uživatele:

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od Martynet »

Nechci vyvolavat flame. Jen reaguju na clanek a chci se podelit o zkusenost z meho okoli. Mozna byl problem v tom ze jsem vse shrnul do jedine vety a vyznelo to trochu flamovsky :-).
Spousta lidi, normalnich uzivatelu (ne geeků) mobilnich telefonu apple produkty obdivuje, vidi v nich neco vic a nechapou rozdil mezi ruznymi OS atd... Staci jim, ze to ma dotykovy displej a je to trochu podobne iPhonu, ktery se jim zda prilis drahy. S prichodem Androidu a jeho rozsirenim mezi ruzne vyrobce telefonu se tak nahrada za iPhone stava vie a vice dostupna. Pro ty co nechapou o cem mluvim uvedu priklad: Kamaradka si koupila pred 2 rokama Samsung, ktery mel s iPhonem trochu podobny design a dotykovy displej. Kdyz jsem se ji zeptal na duvod, odpovedela, ze chtela iPhone, ale je moc drahej a tohle je v podstate to samy, ale za 1/4 ceny :-D A byla stastna... A s podobnou reakci jsem se od te doby setkal vicekrat. Tot vse. iPhone je proste mezi mobily pojmem neco jako iPod mezi MP3 prehravaci a nikdo mu to v dohledne dobe neodpare...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od IkE Blaster »

S se dá souhlasit, důvod pro flame to je, ale není to na varování :) Jen to prostě tak.

Martynet: Akorát když už ten iPhone u někoho zkoušeli, tak pak je většinou problém :) Ikdyž na Android existuje už také řádka aplikací, takže ne takový.

V USA je levný díky paušálům (s vyšším tarifem), ale těžko to dokážu porovnat, já PDA jako telefon už používám minimálně...
rulezzzor
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: úte zář 23, 2008 11:33
Zařízení: Omnia W

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od rulezzzor »

Martynet píše:Nechci vyvolavat flame. Jen reaguju na clanek a chci se podelit o zkusenost z meho okoli. Mozna byl problem v tom ze jsem vse shrnul do jedine vety a vyznelo to trochu flamovsky :-).
Spousta lidi, normalnich uzivatelu (ne geeků) mobilnich telefonu apple produkty obdivuje, vidi v nich neco vic a nechapou rozdil mezi ruznymi OS atd... Staci jim, ze to ma dotykovy displej a je to trochu podobne iPhonu, ktery se jim zda prilis drahy. S prichodem Androidu a jeho rozsirenim mezi ruzne vyrobce telefonu se tak nahrada za iPhone stava vie a vice dostupna. Pro ty co nechapou o cem mluvim uvedu priklad: Kamaradka si koupila pred 2 rokama Samsung, ktery mel s iPhonem trochu podobny design a dotykovy displej. Kdyz jsem se ji zeptal na duvod, odpovedela, ze chtela iPhone, ale je moc drahej a tohle je v podstate to samy, ale za 1/4 ceny :-D A byla stastna... A s podobnou reakci jsem se od te doby setkal vicekrat. Tot vse. iPhone je proste mezi mobily pojmem neco jako iPod mezi MP3 prehravaci a nikdo mu to v dohledne dobe neodpare...
jak to muzes srovavat s cr boze? iphone je u nas predrazeny....... v USA je to jine kafe....
Bojkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv pro 11, 2008 22:36
Zařízení: Samsung Galaxy S - i9000 - Android 2.1

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od Bojkas »

Martynet: mě teda nepřijde hd2, desire a galaxy jako stroje “pro chudé“. Iphone si kupují většinou fanoušci značky a koupí si každou novou generaci, proto tolik prodeju každý rok. Nevýhoda je, že má menší % zcela nových uživatelů než android a tak už to zůstane. Většina dá přednost volbě na základě svých finančních možností a mnoha různých designů.
Apple musí vždy doufat, že se mu design povede a bude to hit mezi novými, kdežto u androidu si vybere téměř každý, protože v každé cenové kategorii je několik strojů s různými designy od mnoha výrobců.
Je tedy nevyhnutelné, ze android překoná iphone co do počtu i do rozmanitosti.
No další výhoda je, ze se o nás české zastoupeni google hezky stará.. ;-) Voice search v češtině, placený market, perfektní napojení na jeho služby, nejspíš I brzké uvedení hlasového ovládání v češtině,atd..
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od uni »

Tak min. v USA bude největší podíl prodeje iPhone přes operátory spolu s 2letými úvazky, tedy teorie o roční obměně nedává smysl. Navíc podíl Applu na trhu s telefony stále roste, takže přírůstek nových uživatelů zcela jistě je (navíc do platformy iOS počítej i iPod Touch a iPad, iOS a vývoj pro něj není jen iPhone...). S tvým výběrem u Androidu, nevím, za nejefektivnější konstrukci telefonu beru QWERTY/Z pod displejem, u Androidu je kolik takových modelů? Jako druhý stupeň pak QWERTY/Z vysouvací, jak široký výběr je zde? Nebo aspoň Dpad/obdoba, aby člověk nemusel používat kapacitní displej v chladu apod. (kde nefunguje), zde je jaký výběr? Když se podíváš na nabídku Android telefonu, 90% uvidíš like iPhone styl, takže ten výběr...no. A že se o nás G hezky stará? Tak to jsem se skutečně velice zasmál;-)
Bojkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv pro 11, 2008 22:36
Zařízení: Samsung Galaxy S - i9000 - Android 2.1

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od Bojkas »

Co jsem četl a měl možnost vidět, většina iPhonistů se tu chvástá tím, že už mají 3-4 stroj. Podívej se ještě jednou na ten graf, očividně tam přírustek není tak zřetelný jako u Androidu a dřív nebo později ho určitě překoná. iPad, iPod a iPhone jsou pořád jen tři zařízení a každé z nich míří na úplně jiný trh. Android taky není jen telefon, koukni na Archos (mp3, tablety), Samsung (telefony, tablety a brzy i pračky s androidem :-D ).
Taky nejde vyčítat androidu kolik zařízení s QWERTZ/Y má, rozhodně jich je víc než má Apple (G1, G2, Milestone). A když budu chtít klávesnici pod displayem tak si koupím BlackBerry nebo WM..
Obdobu D-padu / trackballu má G1, Wildfire..
Cena androidů se pohybuje od 3K do 14K. Skoro každý si může vybrat..
Ty tam tu rozmanitost nevidíš??????? S klávesnici nebo bez, různé velikosti uhlopříčky, ceny, designy. To je důvod proč to bude nejrozšířenější platforma, díky takovým OS bude mít PPC brzy téměř každý.

Když se podíváš tak Google se jako jeden z mála o nás stará. Každou službu máme počeštěnou, kdežto u Apple jsem před rokem podepisoval petici, aby se MAC počeštil.. :-D (nechci apple, nemusím ho, ale přeji uživatelům tu možnost, pro mnohé to je překážka, musí tak zůstat u Windows nebo Linuxu i když chtějí něco jiného a podpis nic nestojí)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od uni »

-"Android roste, je to logické, je to jediný moderní otevřený systém, který můžou výrobci použít, takže ano, má největší nárůsty.", tedy již na začátku jsem řekl, že Android má nárůsty, také jsem napsal proč, zde se není o čem dohadovat.
-"většina iPhonistů se tu chvástá tím, že už mají 3-4 stroj" a desítky milionů uživatelů celosvětově, skutečně reprezentativní vzorek, zvláště s přihlédnutím na skladbu uživatelů aktivních na webech a těch "ostatních"...
-"díky takovým OS bude mít PPC brzy téměř každý." PPC=PocketPC=starý systém od Microsoftu (2003SE a níže) nebo také označení kapesních počítačů z dob, kdy neobsahovali GSM kdy zkonvertovali na komunikátory.
Výběr Androidích zařízení je, máš pravdu, stačí ale 2-3 požadavky a výběr se ti smrskne na 1-2 modely.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od All.Os »

Pointa byla asi v tom, že stačí 2 - 3 požadavky a u iOS se ti výběr smrskne na 0 modelů.
Bojkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv pro 11, 2008 22:36
Zařízení: Samsung Galaxy S - i9000 - Android 2.1

OS Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od Bojkas »

No tak komunikátor. :-)
Už jen k tomu výběru, stačí několik požadavků a zůstane jich jen pár, to je pravda, proto se mi líbí ta rozmanitost, ze jich zůstane alespon pár. Takže ode mě palec nahoru pro android (proto jsem si svého prvního před nedávnem pořídil I přesto, ze jsem mohl mít za skoro stejný peníze iphona :-) )
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od htcjirka »

Urcite palec nahoru,zatimco Android roste,WM ma spise sestupnou tendenci a WP7 to bohuzel nezachrani..
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Android je v USA jasným králem, jeho podíl stále roste

Příspěvek od KVARK »

Jsem tu snad jediný, koho nezajímá vývoj kdesi za oceánem,
ale rád by viděl jak je to tady v Evropě(pokud možno přímo v ČR) ???
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host