Vypínání přístroje při zasunutí klávesnice

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro2 (Rhodium) / T-Mobile MDA Vario V
Odpovědět
blamage
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 10, 2010 9:32
Zařízení: HTC Touch Pro 2

Vypínání přístroje při zasunutí klávesnice

Příspěvek od blamage »

Ahoj lidi,

stává se mi v poslední době taková nešťastná věc. Prakticky bez nějakých bližších příznaků či identických důvodů se mi začal najednou vypínat telefon při zasouvání HW klávesnice (náhodně, ne vždy). Pokusil jsem se situaci řešit reflashnutím stroje s pomocí Task29 a následně znovuzavedení oficiální ROM. Situace beze změn, tedy předpokládám že by mohlo jít o HW problém (zvýšený odpor na nějakém kontaktu?? přeci jen baterie je už rok a čtvrt stará, může mít nižší kapacitu, nebo jen špinavé kontakty??). Přemýšlím o reklamaci přístroje, ale ještě jsem chtěl zjistit nějaké zkušenosti od ostatních uživatelů.
Nějaké rady?

BTW: nemáte někdo potuchy o verzování tohoto přístroje? Zjistil jsem že může být zásadní rozdíl mezi telefony první edice a telefony vyráběnými v pozdější produkční variantě (kolega si koupil před 4mi měsíci stejný přístroj ale ani jeden z nás nejsme schopni používat shodné ROM - jako příklad uvedu chybnou funkci audio-subsystému kde je zřejmě jinak mapovaný mikrofon, takže se na mém přístroji vyskytují problémy s tím aby mne někdo na druhé straně slyšel). Šlo o oficiální ROM na kterou jsem ale se svým SN nemohl dosáhnout stažením (this version ROM was not suitable for your device)??? Moje verze by mohla být: Model zařízení: HTC Touch Pro2 T7373 (zdroj OWA), nemáte někdo ve výpisu zařízení v Exchange třeba jiný modelový kód?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Vypínání přístroje při zasunutí klávesnice

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

To bude s nejvyšší pravděpodobností flex-kabelem, který připojuje displej k základovce. Pokud nemáš v záruce, tak by mohlo stačit rozebrat, upevnit pořádně flex a zas složit. Případně pokud je flex mechanicky poškozený, tak koupit nový a vyměnit (nebo nechat vyměnit).
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Vypínání přístroje při zasunutí klávesnice

Příspěvek od Radek Hübl »

Mel jsem uplne stejny problem a vyresilo to rezebrani !vycisteni! a upevneni flexo kabelu, mel jsem tam fakt ukrutne prachu (od noseni v kapse) a kabilek byl malinko vyhakli z pacek, rozebrani neni nic hrozneho jen potrebujes ty spravne nastroje ;-) pak je to otazka 50-60 minut :-)
blamage
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 10, 2010 9:32
Zařízení: HTC Touch Pro 2

Vypínání přístroje při zasunutí klávesnice

Příspěvek od blamage »

Farokh píše:To bude s nejvyšší pravděpodobností flex-kabelem, který připojuje displej k základovce. Pokud nemáš v záruce, tak by mohlo stačit rozebrat, upevnit pořádně flex a zas složit. Případně pokud je flex mechanicky poškozený, tak koupit nový a vyměnit (nebo nechat vyměnit).
ahoj, díky za radu, myslel jsem si to. Stroj je v záruce, takže půjde do servisu, alespoň ho vyčistěj. Na ztrátu záruky při HardSPL nehraju. Alespoň ho seříděj zase k mé představě. Chráněný bity mám, ale říkal jsem si že do týhle mašiny se lámat moc nechci...

Díky moc za odpovědi
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti