problém s odemknutím telefonu

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Odpovědět
Dejv1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 01, 2010 17:43
Zařízení: sony ericsson

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Dejv1 »

Čau, potřeboval bych poradit s jedním problémem. Mám novou Omnii 2 a přibližně jednou týdně se mi stane, že po uzamknutí telefonu už nejde znavu odemknout. K odemykání používám boční tlačítko. Musím vyndat baterku a znovu telefon rozjet. Potom to přibližně tyden jede bez problémů a pak se to opět sekne. Můžete mi někdo poradit, co s tím? Nejde náhodou telefon uzamykat bez použití bočního tlačítka?
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od WoMec »

používáš origo odemykaní nebo nějaký jiný program (např. S2U) ??
Dejv1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 01, 2010 17:43
Zařízení: sony ericsson

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Dejv1 »

Používám origo odemykání
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od WoMec »

zkus S2U ... používam ho už dlouho a nemám s tím problém. Jo a origo zamykání si v nastavení pak vypni (Nastaveni -> Displej a podsviceni -> Zamknout displej) ;)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od IkE Blaster »

Dejv1: Nejsem si jistý, ale když zamkneš telefon, tak se vypne display? Pokud ano, tak po znovustlačení tlačítka a probuzení telefonu je nutné podržet tlačítko na displayi? A tobě to blbne tak, že se ani nerozsvítí display, nebo rozsvítí, ale nereaguje? Pokud to první, tak nevím, jestli to S2U2 vyřeší.

Zkus zjistit verzi ROM a jestli nejsou nějaké aktualizace :wink: Odkazy jsou už někde na fóru
Dejv1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 01, 2010 17:43
Zařízení: sony ericsson

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Dejv1 »

to Ike Blaster: Když zamknu telefon, display se vypne. Když chci odemknout telefon, tak se display vubec nerozsvítí. Telefon je úplně mrtvej a musím vyndat baterku. Mysliš, že by pomohl třeba hardreset?
Lukas
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 29, 2010 8:41
Zařízení: Samsung Omnia II

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Lukas »

Před půl rokem jsem řešil ten samej problém. Nainstaluj S2U2 a orig zámek vypni. Ikonu zámku si pak vytáni na přední lištu. Mně to sekání pak přestalo.
Dejv1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 01, 2010 17:43
Zařízení: sony ericsson

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Dejv1 »

Ok, zkusím si nainstalovat ten S2U2 a uvidím. Díky za rady.
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Iceman111 »

Staci nainstalit S2U2 a je to ,ale muze se to taky s necim hadat. Urcite mas rom z obchodu kdo vi jak starou,a u starsich romek byl nejaky BUG na zamykani že to mrzlo.Delalo mi to taky. Pak jeste flesnout novejsi rom, to pomohlo mě. Ted mi origo zamykani jede bez problemu. Navic se da origos zamykani slusne upravit. Jine hodiny ,jiny vzhled posuvniku plus presunuti do jine polohy , fotka volajiciho pres cely display, vypnou automaticke zamykani, probuzeni libovolnym tlacitkem a jine. Takže se da vyhrat.
Dejv1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 01, 2010 17:43
Zařízení: sony ericsson

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Dejv1 »

to Iceman111: ROM mám původní. Na flashování nové rom si moc netroufám. Nejsem zas až tak počítačově zdatnej a flashování romu nebude asi úplně jednoduchá věc.
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Iceman111 »

Tak co se tyce flesnuti, neni to nic tragickeho. Kazdopadne novejsi romka prinasi vetsi stabilitu a spolehlivost. Na flesovani nemusi byt clovek zadny velky profik pres pc. Kdyz je dobry navod jde vsechno. Zkus precist tohle forum treba zmenis nazor. Kazdopadne S2U2 taky resi problem takze uvidis.

Kód: Vybrat vše

http://www.i8000.cz/viewtopic.php?f=47&t=3178&sid=c0210918e9aaf216638bacdc4142b06f&start=20
Dejv1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 01, 2010 17:43
Zařízení: sony ericsson

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Dejv1 »

Jestě mě napadá, jestli by nešlo si nechat novou ROM nahrát někde v servisu nebo origo obchodě samsung? Máte s tím někdo zkušenosti?
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Iceman111 »

Tak reseni by to mohlo byt taky ,ale zaplatis za to pocitej tak pětikilco a nebudes mit nejnovejsi romku jsou v servisech trochu pozadu. Pokud uz clovek flesuje da si neco aktualniho a ne neco co je 8 mesicu stare.
Dejv1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 01, 2010 17:43
Zařízení: sony ericsson

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Dejv1 »

Tak jsem si na základě vašich rad nainstaloval S2U2 a bohužel to nepomohlo. Opět se mi telefon při odemikání sekl. Asi budu muset najít nějakej podrobnej návod na flashování ROM a zkusit to. Moc se mi do toho nechce, ale jiná varianta asi není. Kdyby někdo věděl o podrobném návudu na flashování ROM, tak mi dejte vědět, díky. Budu rád za každou informaci.
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Iceman111 »

Zkusim to popsat. Pokud mas XP nebo Vistu melo by to jet v pohode. U Win7 se musi upravovat ovladace a spoustet v rezimu kompatibility. No ze vseho nejdriv stahni ty odkazy, je to vse potrebne k flesi plus rom, a VSECHNO dej to do slozky na plochu.(Rom jsem dal JE2 co pouzivam, nemam s ni zadne problemy a je ofiko. Mozna je uz neco novejsiho ale az to vyzkousis tak si pak muzes flesnout neco jineho ) Takze pokud mas XP nebo Vistu nainstaluj Samsung modem

Kód: Vybrat vše

http://rs59.rapidshare.com/files/349270007/i8000_Downloader214_Driver.7z.zip
. Pro jistotu restartni pc. Az to budes mit spust Octan 2.14 je soucast stazeneho souboru z odkazu. V octanu zadaj EBOOT - I8000NXXJE2_HW_40.eb0, MultiCSC - I8000XCSJE3.csc , languale select musi byt CZECH (ceska rep) a o dva řádky nize od Czech Rep. musi byt I8000XCSJE3.csc , NoviNAND - PDA_I8000NXXJE2_HW_40.MST , Phone - I8000JD1.bin. Az to budes mit zastrč si do TELEFONU kabel (TELEFON MUSI BYT VYPLY!!!) pote v octanu zmackni DETECT a pote zasun do USBčka druhy konec kabelu, chvilku pockas a jak se rozsviti neboli oživi tlacitko START downloading tak kliknes a uz to jede. Na displayi to napise neco o 10 minutach. Nech to tak ani na to nesahej ke konci instalace te to vyzve ke kalibraci displaye a k nastaveni operatora. Radeji to neodpojuj dokud nebude nabehla plocha. Jinak postup je stejny i u jinych rom takze pokud stahnes novejsi je to to same. Snad to zvladnes, opravdu je to velmi jednoduche. Pokud zadas vse jak jsem napsal mel by si mit vyhrano.
Romka

Kód: Vybrat vše

http://www.megaupload.com/?d=S2AE7RO6
Dejv1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 01, 2010 17:43
Zařízení: sony ericsson

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Dejv1 »

to Iceman111: díky moc za popis, jak postupovat. Vypadá to, že to nebude moc složité a měl bych to zvládnout. Verzi ROM JE2 mám v telefonu nainstalovanou už od výrobce. Teď nevím, jestli mám flashovat zas tu stejnou nebo zkusit pohledat něco novějšího. Možná zkusím zase JE2, byla dobrá, až na ten jeden problém s odemykáním telefonu. Ještě mám jednu otázku na závěr. když se to flashování z nějakého důvodu nepovede, jsou schopni mi ten telefon třeba v servise dát zase dohromady?
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Iceman111 »

Tak pokud se neco nepovede je tezko rici co reknou v servise, vetsinou to odpali zakladni desku a pokud je telefon uplne hin meli by to spravit. Je treba ale nemyslet hned na nejhorsi. A pokud mas JE2 od vyrobce mozna by nebylo od veci nejdrive zkusit Hardwarevy reset, znovu to nainstaluje cely stavajici system. Nekdy pomuze jen tohle, ale prijdes o vse co je v telefone a telefon bude jak pri koupi ( to bude i po flesi rom). Jak na HARD RESET Vypni telefon: Potom drž: Tlačítko hlasitost + a zamykací tlačítko a hovor/zelený a potom konec hovoru/červené ( neuvolňovat tlačítka): Telefon zavibruje: Naskočí na obrazovce nabídka - uvolněte všechny knoflíky - budete mít volbu FORMAT či CANCEL volacím/zelené dáš Formát.
Dejv1
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 01, 2010 17:43
Zařízení: sony ericsson

problém s odemknutím telefonu

Příspěvek od Dejv1 »

Opět děkuji za radu. Určitě nejdřív vyzkouším ten HARD RESET a uvidim, jak se pak telefon dude chovat.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host