Pár otázek na Android

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Pár otázek na Android

Příspěvek od Radek Hulán »

Jsem spokojen (opravdu moc) s HTC HD2, ale rád poznávám nové věci.

A proto by mě zajímalo, jak na Milestone / Androidu běží toto (ideálně i přímo se screenshotem):

01. sync emailů z Exchange, a to nejen Inboxu, ale všech mnou zvolených složek pro určité období
02. podpora pro HTML emaily; stahování příloh do určité velikosti automaticky
03. push z Exchange, plánování push jen na určitou dobu (v noci vypnuto)
04. prohledávání serveru Exchange z telefonu
05. podpora pro Live email (nativně MAPI, ne přes POP3)
06. podpora pro MSN protokol (Windows Live Messenger)
07. sync kontaktů s Exchange (veškeré položky, od jména, přes telefony, emaily po fotku)
08. sync kalendáře s Exchange
09. propojení telefonu s PC a Outlookem 2007 / 2010
10. USB Mass Storage pro paměť telefonu i kartu v PC
11. sync pro Microsoft OneNote poznámky
12. integrace Facebook kontaktů / profilů na kontakty v telefonu (z Exchange), včetně status updates, alb a avatarů
13. podpora pro hesla z Roboform a KeePass
14. existence TomTom, Garmin, SmartMaps a CoPilot navigace
15. podpora pro SIM ToolKit
16. prohlížení DOC, DOCX, XLS, XLSX, PDF
17. podpora pro Opera Mini (Java)
18. připojení počítače k internetu přes telefon pomocí USB kabelu i Bluetooth
19. využití internetu v počítači pro připojení telefonu k internetu (v kanceláři)
20. vytáčení českých kontaktů hlasovou volbou
21. možnost nepoužívat datové přenosy v roamingu (plně automaticky, aniž bych na to musel myslet)
22. možnost ovládat telefon z PC (viz http://myego.cz/item/ovladani-mobilu-z- ... roller-pro" onclick="window.open(this.href);return false; )
23. sync více PC (pracovní, domácí, notebook) s jedním telefonem
24. možnost instalace aplikací do paměti telefonu i na microSD
25. česká klávesnice, čeština v dokumentech, emailech, atd.

Prostě běžné věci, které ve Windows Mobile 6.5 s HTC Sense fungují na 110% a denně je potřebuji :) Ano, některé budou asi specifické pro Microsoft, ale já je používám.

Doplnění od admina: Vyvarujte se prosím jakýchkoliv offtopic příspěvků a zbytečnému vyvolávání flamewar. Takové příspěvky budeme s moderátory ihned mazat.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Pár otázek na Android

Příspěvek od pk »

Nemam sice milestone ale odporucil by som ti pri tvojich "narokoch" pockat radsej na androida od HTC s qwerty. Kedze predpokladam ze bude mat snapdragona a sense od HTC. Kde je vela veci co spominas priamo integrovana od HTC. Pripadne bez qwerty HTC Desire.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Pár otázek na Android

Příspěvek od Radek Hulán »

S HTC Sense toho naopak moc nesouvisí (snad jen ten Facebook a kontakty), většina jsou spíše systémové věci a aplikace. Prostě jsem sepsal moje požadavky na telefon, jak jej používám, a zajímá mě co jiná platforma. U Milestone se mi moc líbí klávesnice, ta na HD2 chybí..
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Pár otázek na Android

Příspěvek od pk »

Na starsich verziach androida (1.5) napriklad ms exchange podpora nebola a HTC ju so sense pridal. Vylepsil v sense telefonnu aplikaciu atd. U verzie 2.1 neviem ako to je takze ja by som ti na komplet otazky odpovedat nevedel. Je pravda ze na androida je malo kvalitnych telefonov s qwerty. Milestone je skor vynimka. Ono by bolo asi najlepsie si ho pozicat aspon na tyzden a "osahat" sam.
sarsonj
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 24, 2010 16:38
Zařízení: iPhone / Nexus One

Pár otázek na Android

Příspěvek od sarsonj »

Ahoj,

mam Nexus One - koupil jsem ho hlavně pro to, že se živím vývojem mobilních aplikací a tak chci vytvářet i aplikace pro Android (k současnému iPhone). Většinu tvých požadavků mobil splňovat nebude, což asi dobře víš :-). A můj pocit po 6 týdnech používání Nexus One je ten, že OS je z hlediska ergonomie horší, než iPhone. Občas mám pocit, že programátoři Googlu od Apple špatně opisovali, OS není příliš stavěný na ovládání bez klávesnice. Nicméně je pro programátory otevřenější, než iPhone a jde téměř kompletně předělat (pravděpodobně asi jako WinMobile). Proto z hlediska tržního segmentu mu věštím velký tržní podíl, podle mě ho budou jako základní OS v dohledné době montovat Číňani do většiny lowendů (HW stojí čím dál tím míň a je podle mě jednodušší použít zdarma existující OS, než vymýšlet nějaký SciPhone OS).

Co se týče synchronizace, tak výborně funguje s Google službami - push email je opravdu okamžitý, stejně tak i kalendář, google talk atd. Pokud používáš MS ekvivalenty, musíš použít nějaký externí program, který si zase ale legálně nekoupíš, kvůli debilní politice Google, kdy prodávání a kupování aplikací je možné jen v určitých zemích. Pro mě nepochopitelná věc.

Z těch bodů, co Android splňuje:
- 2, 10 jen karta, 16, 18, 21

to beru, co je v základu, další body asi půjdou doplnit instalací specifických aplikací. Nicméně stejný konfort s MS produkty, jaký máš na MS telefonu samozřejmě nedosáhneš. Stejně jako na MS telefonu nedosáhneš stejnou podporu pro Google produkty.

Rozhodně myslím, že pro Tebe Android telefon není dobrá volba. OS má ještě co dohánět. Každopádně jsem zvědavý, kolik požadavků z Tvého seznamu splní nový Windows Mobile 7.

Jindra
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Pár otázek na Android

Příspěvek od Radek Hulán »

Díky moc za info. Pomohlo.
Tralin
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 04, 2009 20:33
Zařízení: iPhone

Pár otázek na Android

Příspěvek od Tralin »

Pre ilustraciu doplnim co z tohto splna iPhone... podla reakcie nadomnou je toho snad viac ako u Androidu ;oI



01. ano
02. podpora pro HTML emaily - ano ; stahování příloh do určité velikosti automaticky - nie
03. push z Exchange - ano, plánování push jen na určitou dobu (v noci vypnuto) - nie
04. prohledávání serveru Exchange z telefonu - ak myslis search napr. v kontaktoch tak ano
05. podpora pro Live email (nativně MAPI, ne přes POP3) - ano
06. podpora pro MSN protokol (Windows Live Messenger) - ano, 3rd party aplikacie
07. sync kontaktů s Exchange (veškeré položky, od jména, přes telefony, emaily po fotku) - ano
08. sync kalendáře s Exchange - ano
09. propojení telefonu s PC a Outlookem 2007 / 2010 - nie, vsetko je over-the-air
10. USB Mass Storage pro paměť telefonu i kartu v PC - nie
11. sync pro Microsoft OneNote poznámky - nie
12. integrace Facebook kontaktů / profilů na kontakty v telefonu (z Exchange), včetně status updates, alb a avatarů - nie
13. podpora pro hesla z Roboform a KeePass - nie
14. existence TomTom, Garmin, SmartMaps a CoPilot navigace - ano
15. podpora pro SIM ToolKit - ???
16. prohlížení DOC, DOCX, XLS, XLSX, PDF - ano, aj editacia
17. podpora pro Opera Mini (Java) - coming soon?
18. připojení počítače k internetu přes telefon pomocí USB kabelu i Bluetooth - ano
19. využití internetu v počítači pro připojení telefonu k internetu (v kanceláři) - ???
20. vytáčení českých kontaktů hlasovou volbou - ak ich spravne po anglicky vyslovis tak ano :)
21. možnost nepoužívat datové přenosy v roamingu (plně automaticky, aniž bych na to musel myslet) - ano
22. možnost ovládat telefon z PC (viz http://myego.cz/item/ovladani-mobilu-z- ... roller-pro" onclick="window.open(this.href);return false; ) - ano, po jailbreaku
23. sync více PC (pracovní, domácí, notebook) s jedním telefonem - ano, napr. cez google sluzby
24. možnost instalace aplikací do paměti telefonu i na microSD - n/a
25. česká klávesnice, čeština v dokumentech, emailech, atd. - ano
sarsonj
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 24, 2010 16:38
Zařízení: iPhone / Nexus One

Pár otázek na Android

Příspěvek od sarsonj »

No aby z toho Android nevyšel tak špatně - myslím, že pokud by člověk pátral, měl přístup do placeného Market a nahrával custom firmware, tak by toho asi fungovalo více. Takže já doufám, že nějaký skalní Androiďák ten můj seznam trochu poupraví...

Jinak k tomu iPhone seznamu - synchro s outlookem funguje, přes itunes. Alespoň co se kalendáře / kontaktů týče.
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Pár otázek na Android

Příspěvek od Vitezslav2 »

Zdravím všechny.Dosud jsem byl vlastíkem windows mobile,ale chtěl bych vyzkoušet Android.Měl bych pár otázek na zasvěcené uživatele.
1.Zajímala by mne celková rychlost systému ve srovnání s windows mobile.
2.Jak je to s rychlostí GPS navigace ve srovnání s WM.
3.Kolik zvládá Android barev na displeji a jakje to s čitelností na slunci.
Děkuji všem za informace.
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Pár otázek na Android

Příspěvek od cryingfreeman »

1. je to o niečo menej naročne
2. to je individuálne, záleží od mobilu
3. farby by nemali byť obmedzené, takže zaleží od použitého displeju v mobile, tým pádom aj čiteľnosť na slnku(toto fakt nesúvisí s androidom)
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Pár otázek na Android

Příspěvek od Vitezslav2 »

WM nepoužívá víc jak 65 tisíc barev.Proto se ptám na Android.Čitelnost na slunci nesouvisí s počtem barev.Nevím proč by to nesouviselo s tématem.Ale díky za odpověď.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Pár otázek na Android

Příspěvek od pk »

android nema obmedzene farby a vsetky nove modeli maju myslim uz 16,7 miliona farieb a vacsina oled displej. Takze ta citelnost na slnku by mohla byt o nieco lepsia ako na klasickych tft displejoch. Ale to zalezi od vyrobcu a pouziteho displeja samozrejme. To sa neda zovseobecnit.
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Pár otázek na Android

Příspěvek od Vitezslav2 »

Děkuji za informaci.A co se týče otázky rychlosti systému?Mám tomu rozumět tak,že je plynulejší než WM?
xxmz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv říj 01, 2009 14:42
Zařízení: E-TEN X500 WM 6.5

Pár otázek na Android

Příspěvek od xxmz »

14. existence TomTom, Garmin, SmartMaps a CoPilot navigace
------------------------------------------------------------------------------------
Na Andoridu CoPilot existuje, stejně jako třeba IGo nebo Syngic. TomTom bude asi zdrženlivější, nejradši by zrušili i navigace pro WM. Co mne mrzí je, že zatím neexistující rovnocenná alternativa k Oziexploreru CE. Podobných prográmků je sice hodně, ale nic co by pracovalo s OZF3 formátem.

Bude zajímavé sledovat, kdy se objeví první jednoúčelové navigace běžící na Androidu. Lákadlo náhrady WinCE bude pro spořivé výrobce jistě velké.
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

Pár otázek na Android

Příspěvek od zipiik »

Prihodil bych i svych par zkusenosti s HTC Hero (original ROM Android 1.5+Sense) a pokusil se odpovedet na Radkovy otazky:
Radek Hulán píše: 01. sync emailů z Exchange, a to nejen Inboxu, ale všech mnou zvolených složek pro určité období - ANO
02. podpora pro HTML emaily; stahování příloh do určité velikosti automaticky - ANO
03. push z Exchange, plánování push jen na určitou dobu (v noci vypnuto) - ANO, bez moznosti vypnuti na noc.
04. prohledávání serveru Exchange z telefonu - pokud je tim mysleno prohledavani AD kontaktu z dialeru, tak NE, docela mi tahle featura po prechodu z WM chybi
05. podpora pro Live email (nativně MAPI, ne přes POP3) - NE, mozna pomoci dodatecne aplikace, ale nevim o ni
06. podpora pro MSN protokol (Windows Live Messenger) - MSN podporuje IM+, ale nevim, jak moc, ucet na MSN nemam
07. sync kontaktů s Exchange (veškeré položky, od jména, přes telefony, emaily po fotku) - ANO
08. sync kalendáře s Exchange - ANO
09. propojení telefonu s PC a Outlookem 2007 / 2010 - ANO, pomoci HTCSync
10. USB Mass Storage pro paměť telefonu i kartu v PC - Jen pro pametovou kartu
11. sync pro Microsoft OneNote poznámky - v zakladu NE, mozna dodatecny SW
12. integrace Facebook kontaktů / profilů na kontakty v telefonu (z Exchange), včetně status updates, alb a avatarů - ANO, soucast Sense
13. podpora pro hesla z Roboform a KeePass - KeePass klient
14. existence TomTom, Garmin, SmartMaps a CoPilot navigace - NDrive, CoPilot, Sygic, Garmin chysta zarizeni s Androidem - http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovk ... 5&CAI=2097
15. podpora pro SIM ToolKit - udajne ANO, sam ho ale nepouzivam
16. prohlížení DOC, DOCX, XLS, XLSX, PDF - ANO, prohlizeni i editace pomoci Documents to Go, pred Vanoci me vysel na 10USD
17. podpora pro Opera Mini (Java) - ANO, Opera Mini jednoduse stahnuta z Marketu, pro ostatni aplikace je potreba stahnout z Marketu JVM runtime podobny tomu na WM
18. připojení počítače k internetu přes telefon pomocí USB kabelu i Bluetooth - nevim
19. využití internetu v počítači pro připojení telefonu k internetu (v kanceláři) - nevim, doma se propojuju pres wifi
20. vytáčení českých kontaktů hlasovou volbou - nevim
21. možnost nepoužívat datové přenosy v roamingu (plně automaticky, aniž bych na to musel myslet) - ANO
22. možnost ovládat telefon z PC (viz http://myego.cz/item/ovladani-mobilu-z- ... roller-pro" onclick="window.open(this.href);return false; ) - Mozna ADB tools, jinak nevim
23. sync více PC (pracovní, domácí, notebook) s jedním telefonem - Nevim
24. možnost instalace aplikací do paměti telefonu i na microSD - v zakladu jen do pameti (aplikace si sva data muze ukladat na kartu), po rootnuti je mozna i na kartu
25. česká klávesnice, čeština v dokumentech, emailech, atd. - ANO
Pro synchronizaci s Exchange krome Sense existuje i komercni produkt RoadSync (http://www.dataviz.com/products/roadsyn ... index.html), ktery ma mozna lepsi integraci na Exchange, ale jeho moznosti jsem nezkoumal.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Pár otázek na Android

Příspěvek od pk »

Vitezslav2: kedze som presiel na androida je podla mna subjektivne o nieco rychlejsi ako WM (na rovnakom procesore)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Pár otázek na Android

Příspěvek od Radek Hulán »

Zajímavá statistika - 62% lidí z testované čtvrt miliardy používá emailová řešení od Microsoftu, jen 5% od Google: http://bit.ly/bmt7OR" onclick="window.open(this.href);return false; - něco to bude i napovídat o potřebách lidí :) Mít Outlook / Exchange je standard, mít webový Gmail spíše "kuriozita".
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Pár otázek na Android

Příspěvek od Vitezslav2 »

Do teď jsem měl windows mobile a chtěl bych zkusit něco nového.Konkrétně HTC magic.Ještě jsem neměl možnost vyzkoušet žádnej Android.
Tralin
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 04, 2009 20:33
Zařízení: iPhone

Pár otázek na Android

Příspěvek od Tralin »

Uff, a to sa uz zdalo ze pan Hulan aspon v tomto threade vie ostat civilizovany, slusny a netrollujuci....

Co ma tato "statistika" spolocne s "otazkami na Android"?

Okrem toho, treba si vsimnut klucovu vetu z tohto vyskumu: "Some email clients block external images, or are not capable of displaying HTML email." Cize vyskum detekoval iba tych klientov co nemali zapnute blokovanie externych obrazkov.. Na prekvapenie z toho vysiel na prvom mieste Outlook. :P

Ale nevadi, ked uz sme sa k tomu znizili tak si dovolim zaparafrazovat:

"Mit uzivatelsky prijemny a svizny telefon je standard, mit Winmo je spise 'kuriozita'"
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Pár otázek na Android

Příspěvek od Radek Hulán »

Outlook je blokuje (obrázky).

Nicméně dávám to sem, protože moje potřeby byly /jinde/ označeny za vysoce specifické, přitom jsou ... zcela běžné. Přestože z (některých) českých médií může člověk nabýt dojmu, že existuje jen Google, je to v praxi spíše kuriozita. :)
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů