Česká klávesnice

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
Lamanai
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 12, 2009 15:29
Zařízení: Samsung OmniaPro B7610

Česká klávesnice

Příspěvek od Lamanai »

ahoj, jsem tu nový, takže se tu vítám :tlem:

po prvním zapnutí se mi objevila česká softwarová klávesnička, ale od té doby nemohu přijít na to, jak ji tam zase dostat, zničehonic byla nahrazena klávesnicí anglickou :-(

jinak ještě dotaz, asi naivní - hardwarová klávesnice v češtině asi nejde používat vůbec, že?

zatím díky, dotazů bude vícero, už je mám poznamenané a útěšně přibývají ;-)
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

Česká klávesnice

Příspěvek od Termiks »

Mě by zajímalo jestli se dá nějak přemapovat HW klavesnice...Potřeboval bych prohodit y/z pořád to píšu obráceně...
VSA
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 12, 2009 18:24
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Česká klávesnice

Příspěvek od VSA »

Take postradam podporu CZ HW klavesnice. Dobra utilitka byla pro HTC Touch Pro toto:
http://www.mobilnaut.cz/?a/1753" onclick="window.open(this.href);return false;
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Česká klávesnice

Příspěvek od Daidalos »

Tohle by mne také zajímalo,rozhodně bych na HW klávesnici diakritiku uvítal.
Lamanai
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 12, 2009 15:29
Zařízení: Samsung OmniaPro B7610

Česká klávesnice

Příspěvek od Lamanai »

nepřišel jste na to už někdo? není už pro namapování CZ klávesnice na HW klávesnici nějaký prográmek?

jinak, potřebuju vyřešit ještě jednu otázku:
je na HW klávesnici nějaká možnost Num Locku (v podstatě jde tedy asi o zamknutí klávesy ALT?)? jde mi o to, že mám program na učení slovíček, kde se pro zkratkové ovládání používají číslice (oznámkování vlastní znalosti)... držet pořád ALT v levém dolním rohu a mačkat druhou rukou 1,2,3 v levém horním je dost nepraktické...

nikde se mi to nepodařilo vygůglit, tak budu za radu rád... díky
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Česká klávesnice

Příspěvek od HADES »

Když ten Alt zmáčneš 2x po sobě tak se přepne do modu jako je numlock :)
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Česká klávesnice

Příspěvek od elcrys »

Jak naučit hardwarovou klávesnici české znaky - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 29&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Prohození Y a Z lze realizovat programem AE Keyboard Mapper.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Česká klávesnice

Příspěvek od Tazz1 »

A funguje to přemapování i na Omnii Pro ? Zkoušel to už někdo ??
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

Česká klávesnice

Příspěvek od chipoun »

elcrys píše:Jak naučit hardwarovou klávesnici české znaky - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 29&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Prohození Y a Z lze realizovat programem AE Keyboard Mapper.
Mohl by mi prosím někdo poradit, jak to udělat? Zkouším to, ale vůbec ten program nechápu :-(
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Česká klávesnice

Příspěvek od elcrys »

Přesný postup už si nepamatuju, ale napíšu, co vím. Nejdříve je nutné naskenovat kódy příslušných tlačítek (Z a Y), což se provede spuštěním souboru aekmapscan.exe. Poté je třeba si vzít např. soubor simplesample.aek a editovat ho v poznámkovém bloku (struktura tohoto souboru je zde - http://ae.inc.ru/aekmapsample.php" onclick="window.open(this.href);return false;). Důležitá část je na konci - část začínající "Key 0141 c005..." vymažeme a nahradíme svou, takže bude obsahovat 2 řádky (Key YYYY ZZZZ a Key ZZZZ YYYY) ZZZZ YYYY jsou kódy těchto kláves. Program aekmapsettings.exe takto editovaný soubor nebude chtít načíst, takže je třeba editovat ještě něco (už přesně nevím co, ale asi to byl název layoutu). Až ho konečně program skousne, je třeba restartovat zařízení pro jeho korektní načtení. Možná jsem něco vynechal, ale na víc si nevzpomenu.
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

Česká klávesnice

Příspěvek od chipoun »

Už nato koukám. Je to vcelku jendoduché, až nato, že mi to píše pořád jen velké písmena, i když tam mám kódy 0079 a 007A, což jsou malé písmena....
a další problém, nemůžu namapovat klávesu Z a Y s shiftem. To mi pořád píše to samé. Nemáte už někdo ten soubor .aek vytvořený, že bych to okoukal prosím?
borixeus
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:55
Zařízení: Dell Venue Pro, Xperia X10, Lumia 820

Česká klávesnice

Příspěvek od borixeus »

Podařilo se už někomu přizpůsobit HW klávesnici, aby bylo možné psát s diakritikou? Pokoušel jsem se přemapovat klávesy pomocí AEKmap. Prográmek je to výbornej, ale nemůžu přijít na to, jak udělat, aby mi to např. na klávese "7/U" dokázalo napsat dle výběru 7/u/U/ú/Ú/ů. Je tam moc možných znaků na jedný klávese a k přepínání funkcí jen tlačítka SHIFT a ALT. To znamená, že dokážu přemapovat klávesu, že s ALTem mi to napíše třeba ú a s SHIFTem a ALTem Ú, ale už není nikde kombinace pro 7,ů atd. Nedá se nějakým způsobem nastavit, že znaky se budou měnit podle toho, kolikrát stisknu klávesu? Např. stisknu i - napíše to i - znova stisknu i - napíše to í. Nebo podobnej způsob, kterej fungoval na HTC Touch Pro s pomocí mobylnautSYM, kde se pomocí klávesy SYM měnil předtím napsaný znak?
Prosím pomoc, jsem z toho už zoufalej, musím neustále vyřizovat e-maily a bez diakritiky na draka.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Česká klávesnice

Příspěvek od Tazz1 »

ano, to me take trapi, zvlaste kdyz to uz tak jak rikas umelo me staricke Vario
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů