Namapování tlačítka na změnu podsvětlení

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
War
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 14, 2009 15:15
Zařízení: HP 614

Namapování tlačítka na změnu podsvětlení

Příspěvek od War »

Ahoj mam HP 614 teprve den ale jedna věc mě hrozně vytačí. v noci je podsvícení silně a přes den zase nejde na display vidět... Víte o aplikaci ktera umi změnit podsvícení na min ? max ? tak aby šla nasledně namapovat na boční tlačítko ? Nebo jak to řešíte ? Diky
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Namapování tlačítka na změnu podsvětlení

Příspěvek od jkubovic »

CZ612Key - pozri http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=435026" onclick="window.open(this.href);return false;
Verzia aj s ikonkou je na 2. strane diskusie.
Je to celkom dobrá utilitka, máveľa funkcií a môže aj emulovať D-PAD.
War
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 14, 2009 15:15
Zařízení: HP 614

Namapování tlačítka na změnu podsvětlení

Příspěvek od War »

ten program jsem stahnul ( je to CZ612Key 1.01.exe ) ale když na něj poklikam tak nic nedělá.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Namapování tlačítka na změnu podsvětlení

Příspěvek od ziminix »

Ten uváděný program ti změní číslice 2, 4, 5, 6, 8 na "šipky", taková simulace DPadu, takže je to pro pohodlnější ovládání zařízení. Mimochodem to taky umí zapínat bezdrátový funkce a regulovat podsvícení. Zapíná se to podržením červeného telefonu, když už je soubor zapnutý. Stejně se to i deaktivuje.

Kód: Vybrat vše

gudong over at PDAClan has just written a program that allows you to use the number pad on the 614 as a D-pad. It works like this: hold down the end call button for 1 second, and the red LED will light up to let you know it's working. When it's on, the number pad keys have the following functions:

1:Home 2: Up 3: Page up
4: Left 5: Enter 6: Right
7: End 8: Down 9: Page Down
0: Tab

To switch back, just hold down the end call key again.

Also, you can change the backlight by holding down the Windows key and a number:

win + 7: 1st level of screen brightness, with the keyboard backlight off. Good for using indoors in average lighting.
win + 8: 2nd level of screen brightness, also with keyboard backlight off. Good for bright rooms and outdoors.
win + 9: Brightest level (use when in direct sunlight)
win + 0: Lowest brightness level, keyboard backlight on. Good for dark rooms and nighttime.

-Keys now follow the screen orientation, even when rotated.
-OK + red phone key = toggle radio (ie, turn phone on and off)
-OK + C = toggle bluetooth
-OK + Enter key = toggle wifi
-Windows + * key = toggle keyboard backlight
-Windows + # key = turn off screen (does NOT put device to sleep! wifi will still be on, programs will still run, etc.)
Přímo jen na podsvícení je tahle aplikace, která dokonce umí i dokonale vypnout displej (většina ostatních aplikací na HPčku ho sice zhasne, ale podsvícení stále svítí): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=469435" onclick="window.open(this.href);return false;
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Namapování tlačítka na změnu podsvětlení

Příspěvek od elcrys »

Doporučuji udělat si z CZ612Key.exe zástupce a hodit ho do složky Windows/StartUp (program se bude pak spouštět sám po startu Windows). Pro aktivaci stačí pak jen přidržet červený telefonek.
ziminix píše:...většina ostatních aplikací na HPčku ho sice zhasne, ale podsvícení stále svítí...
I to už dneska neplatí, viz. http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=94" onclick="window.open(this.href);return false;

Mně to teda nefunguje jak se tam píše, ale jisté náznaky tam byly. Pravděpodobně to bude odlišnou verzí ROM, protože v unattended větvi registrů mám poněkud odlišné hodnoty.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Namapování tlačítka na změnu podsvětlení

Příspěvek od ziminix »

Ten registr jsem ještě nezkoušel, ale mrknu na to. Ty používáš light verzi od sergioruse, že jo? Pokud jo, tak to ani nemusím zkoušet :)
Jinak pokud potřebuje softík jenom na podsvícení, tak si myslím, že tohle je lepší nez DPAD.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Namapování tlačítka na změnu podsvětlení

Příspěvek od matoman »

ja som si na to urobil mortscript zastupcu co to vedel robit, jeden klik na minimum druhy klik na maximum... ak ho najdem tak to prilozim. Menilo to cez registre.
Ale nieje to problem spravit :) if (nieje maximum) daj maximum inac daj minimum (-:
War
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 14, 2009 15:15
Zařízení: HP 614

Namapování tlačítka na změnu podsvětlení

Příspěvek od War »

Přesně tak bych si to představoval. jedno tlačitko co by umělo min nebo max.

ten softik je fajn ale měni na uroveň 1 a 5 a ja chci 0 :o(
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Namapování tlačítka na změnu podsvětlení

Příspěvek od elcrys »

Nula není, 614c nedokáže vypnout úplně podsvětlení při zapnutém displeji.
ziminix píše:Ten registr jsem ještě nezkoušel, ale mrknu na to. Ty používáš light verzi od sergioruse, že jo? Pokud jo, tak to ani nemusím zkoušet :)
Můžeš, já jsem to nakonec rozchodil, jediný rozdíl je ten, že v [HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\State\ScreenOff] v položce "Flags" nemám hodnotu "dword:00400000" ale poněkud odlišnou, převzatou z vedlejší větve Unattended.

Takže teď, když dám v libovolném programu, který tuto funkci obsahuje, vypnout displej, tak se vypne i podsvětlení, přičemž proces běží dál. Každopádně asi budu dále používat funkci vypnutí displeje Backlight Controlleru z xda, kterou mám namapovanou na boční OK tlačítko, protože je to přece jen pohodlnější, než hledat tuto funkci v menu různých programů.

Takže tímto se také zprovoznilo úplné vypnutí displeje kombinací kláves Win + křížek programem CZ612Key. Bohužel při tomto způsobu vypnutí vyvstává jeden problém - po stištění této kombinace kláves se sestřelí jednak napájení displeje, ale i samotné klávesnice, přičemž ve chvíli tohoto vypnutí drží člověk stištěné klávesy. Po opětovném zapnutí displeje pak zůstává viset softwarově stisknutá klávesa Win a do jejího opětovného stisknutí nereaguje telefon na jiné klávesy.

EDIT:
Ještě jsem laboroval, abych docílil vypnutého displeje a zapnuté klávesnice, ale na nic jsem nepřišel. Tato věc by se celkem hodila při přehrávání hudby, aby mohl člověk ovládat přehrávač (hlavně pauzu, hlasitost a přeskakování skladeb).
War
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 14, 2009 15:15
Zařízení: HP 614

Namapování tlačítka na změnu podsvětlení

Příspěvek od War »

špatně jsem se vyjádřil. v nastaveni je "1 2 3 4 5" a ta aplikace ma min "2" a max "5"
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů