Velikost paměti u HP iPAQ Data Messenger

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Odpovědět
Hans
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 18, 2008 11:55

Velikost paměti u HP iPAQ Data Messenger

Příspěvek od Hans »

Ahoj,
můžete mi prosím poradit s velikostí paměti u HP iPAQ Data Messengeru? Ve specifikaci se uvádí 128 MB, mě to však ukazuje velikost úložiště poloviční. Zkoušel jsem to porovnat s HP iPAQ 614c a zde je právě velikost paměti skoro dvojnásobná. HP se k tomu staví dosti vlažně a tvrdí, že to je v pořádku.

HP iPAQ Data Messenger
Obrázek

HP iPAQ 614c
Obrázek

Díky za jakýkoliv názor či radu.
Uživatelský avatar
lukas.manak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 369
Registrován: úte lis 27, 2007 17:25
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Velikost paměti u HP iPAQ Data Messenger

Příspěvek od lukas.manak »

tak 128MB RAM mít nikdy nemůžeš, jelikož nějakou ram potřebuje systém na svůj chod cca 30-40MB ostatní by měly být přístupný. Dále je to potom otázka romky jak dokáže hospodařit s RAM. A ty čísla u HP iPAQ Data Messenger jsou po resetu? Nebo máš na pozadí něco puštěné, nějaké grafické rozhraní?
Uživatelský avatar
olda
VIP
VIP
Příspěvky: 417
Registrován: stř led 11, 2006 14:52
Zařízení: LENOVO A 7010
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Velikost paměti u HP iPAQ Data Messenger

Příspěvek od olda »

Na tvém telefonu je něco v nepořádku,určitě mnoho aplikací spuštěných na pozadí.Tady v odkaze se koukni na srovnání pamětí tebou zmíněních founů a mají úplně stejné paměti.Ahoj Olda :wink:
http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Velikost paměti u HP iPAQ Data Messenger

Příspěvek od ziminix »

Používáš nějakého správce spuštěných aplikací?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Velikost paměti u HP iPAQ Data Messenger

Příspěvek od tslany »

osobně si nemyslím že by šlo o RAM, ale o ROM, resp. úložiště.

Tam by to bylo způsobeno buďto špatnou ROMkou (bere si moc místa), nebo se tam někde nachází v paměti Bezpečné úložiště (u iPAQu 2210 se to jmenuje iPAQ File Store) a v tom je ten zbytek ROM plně k použití
Hans
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 18, 2008 11:55

Velikost paměti u HP iPAQ Data Messenger

Příspěvek od Hans »

Předem všem děkuji za reakce. Je mi jasné, že tam nebudu mít plných 128 MB (takový naivka nejsem). Každopádně je mi divné, že u té 614c je tak patrný rozdíl (přitom parametry s HP DM jsou skoro naprosto shodné). Obě PDA si něco asi vezmou pro systém, i když u té 614c to není vůbec poznat. PDA je cca 1 měsíc staré. Hard reset jsem zatím nezkoušel, maximálně soft reset s vyndáním baterky. Nic se však nezměnilo. Žádné speciální grafické rozhraní nepoužívám (je tam pouze grafický motiv HP). Na správu aplikací používám zatím jen windowsovský Správce úloh - a žádná úloha na pozadí spuštěna není (vlastně momentálně jen ActiveSync s 336K).

Všechny aplikace, které jsem zatím instaloval, jsem vždy instaloval na paměťovou kartu (a jednalo se pouze o nějaké navigace a gps programy na cyklistiku), takže nic velkého.
Hans
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 18, 2008 11:55

Velikost paměti u HP iPAQ Data Messenger

Příspěvek od Hans »

Týden jsem byl pryč a přiznám se, že jsem čekal nějakou radu. To se nenajde nikdo, kdo by měl toto PDA (pro praktické porovnání) či mi dokázal nějak konkrétně poradit?
Odpovědět

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů