GPS nefunguje

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět
eraz
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 18, 2009 15:22
Zařízení: HTC Touch HD

GPS nefunguje

Příspěvek od eraz »

Chlapi,prosím poraďte někdo,HDčko mi přestalo chytat satelity.Je vůbec možné,že bych si to nějak vypnul sám? V Mapy Google najednou hledá a hledá a pak napíše-Slabý signál GPS.Ještě před měsícem vše fungovalo naprosto bez problémů.Instaloval jsem program Lokola a i s ním vše chodilo.Nyní už ne.Prosím o pomoc znalce.
Arthenik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: sob pro 27, 2008 19:43
Zařízení: HTC Blackstone

GPS nefunguje

Příspěvek od Arthenik »

Updatoval jsi databazi v programu QuickGPS? Staci ho jen zapnout a kliknout na jediny velky tlacitko, co tam je (asi "Update", ci podobne). Slouzi k rychlejsimu nalezeni satelitu, po tydnu je jej ale treba aktualizovat.

Flashoval jsi radio? Zkus 1.13 a 1.14, mozna to pomuze.

V jakem programu se pokousis GPS pouzit? Muze byt spatne nastaveny.
eraz
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 18, 2009 15:22
Zařízení: HTC Touch HD

GPS nefunguje

Příspěvek od eraz »

Ano databazi QuickGPS updatuji pravidelně. Co se týče flashovani-nic,nikdy,neboť si myslím,že pokud to chodilo,tak není důvod.Verze radia je 1.09.25.14. Snažím se opět rozchodit Mapy Google, tedy zobrazení mé pozice. Ještě mě napadlo,vyzkoušet externí GPS přijímač i-tec a s tím to funguje.
Arthenik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: sob pro 27, 2008 19:43
Zařízení: HTC Blackstone

GPS nefunguje

Příspěvek od Arthenik »

Zkus nainstalovat novejsi Google Maps. Pokud to nepomuze, stahni si Advanced Configuration Tool (link bud tady nebo na XDA-Developers.com, prip. Google) a pod "GPS" si vypni "A-GPS".
eraz
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 18, 2009 15:22
Zařízení: HTC Touch HD

GPS nefunguje

Příspěvek od eraz »

Takže pánové,všem moc děkuji ale musím říct, že pomohlo zřejmě napsat sem do fora.HDčko dostalo samo rozum a vše zase šlape,vidím 8 satelitů a to za oknem. Shrnutí-pouze jsem spároval externí přijímač (i-tec GPS) a s ním se to rozběhlo.Jaké pak bylo moje překvapení,když jsem ten externí přijímač vypnul a v HDčku vše zase nastavil zpět vše jak bylo na interní přijímač HDčka, naběhly satelity a vše jede. Nic jsem neinstaloval,neupravoval. Trochu to připomíná situaci,když ve widlích na PC občas přestávali fungovat zvukovky,stačilo zvukovku soft. odebrat a znovu přidat a jela. Každopádně všem děkuji.
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS nefunguje

Příspěvek od peter63 »

tak ja by som potreboval tiez nejaku dobru radu :-(

doteraz mi obcas vypadavalo GPS...stavalo sa to ked som zapol GPS daleko od miesta kde bol naposledy signal. Stacil restart a nejak sa to chytilo. Skusal som GPS tool od HTC. Aj ked pisal Fix not available (co je dost divne lebo quickGPS pravidelne aktualizujem) po chvili vzdy satelity nasiel a vsetko chodilo ako ma. Dnes to proste nejde vobec. Skusal som niekolko restartov, externu BT GPS, google maps a stale nic. Napada ma jedine HR a restore SPB backupom, ale to mi minule nepomohlo. Takze kazda rada draha.

edit: tak sa ta mrcha po asi 5min chytila...ale potom mi je cely fix na dve veci ak to bude takto pravidelne blbnut...vyhodou GPS od HTC je snad len ten rychly nabeh, inac je lepsi SIRF III cipset. Ziadne lagy ani nic podobne. Externa GPS nabehla tak do minuty a potom uz nebol ziadny problem a to som ju pouzival s dvomi roznymi Nokiami, kt. boli o dobru polovicu pomalsie ako HD. Tesil som sa na integrovany GPS modul, ale realita je hodne ina. Ked k tomu pripocitam 3D ovladace, kt. na HD v podstate nie su, tak mam pocit, ze sudruhovia z HTC nieco pekne odflakli. Sice vykonny HW, ale co z toho. Skoda slov, kazdopadne dik za nejaku dobru radu s tym inernym GPS modulom.
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti