Test HF BT sluchátek s LCD s HTC touch HD

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět
mystix
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř pro 17, 2008 14:19
Zařízení: Samsung Galaxy S3

Test HF BT sluchátek s LCD s HTC touch HD

Příspěvek od mystix »

Zdravím. Tak kdo by měl zájem tak zde uvedu jak spolupracují má BT sluchátka s tímto přístrojem. Bohužél musím dopředu konstatovat,že to není žádná sláva. Nicméně mám HD dva dny tak třeba ještě pozdeji test doplním.

Testovaná zařízení

1. BT sluchátka s LCD - SonyEricsson HBH DS970
2. HTC touch HD

Výsledek testu:
Sluchátka s HTC spárovat jdou. Nicméně ikdyž HTC podporuje BT profil PBAP a SAP,tak pokud někdo volá zobrazí se mi na LCD sluchátek pouze číslo a ne jméno volaného což je velmi značná chyba. Tlačítko na přijmutí hovoru na sluchátkách naštěstí funguje. Další problém je kvalita reprodukce zvuku. Používám přehrávač z TF3D a slyším mírné prskání na pozadí reprodukované muziky. Ovládání hudby pomocí BT sluchátek jde korektně. Sice mírně spožděně,ale jde. Takže hudbu lze pauznou a znovu pustit, regulovat hlasitost a posouvat songy dopředu i dozadu. Zobrazení názvu skladby na LCD sluchátek ovšem bohužél nefunguje. Další problém nastává při reprodukci filmu. Pro přehrávání filmů používám přehrávač CorePlayer a i při spárovaném zařízení jde zvuk pouze do reproduktorů HTC a zatím se mi nepodařilo jej dostat do sluchátek.

Takže to je zatím vše. Třeba bude i někdo vědět jak některé neduhy fukcí poopravit.
mystix
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř pro 17, 2008 14:19
Zařízení: Samsung Galaxy S3

Test HF BT sluchátek s LCD s HTC touch HD

Příspěvek od mystix »

Tak právě jsem ještě odstranil problém s tím přehráváním CorePlyeru s se spárovánými sluchátky. Problém byl v tom,že jsem měl puštěný CorePlayer na pozadí. Poté jsem spároval telefon se sluchátkama. Vyvolal Coreplayer z Mutlitasku a pořád mi to hrálo z repráku.

Řešení je jednoduché. Coreplayer se musí vypnout a znovu nahodit až když jsou sluchátka spárovaná. Pak to jede do sluchátek.
mystix
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř pro 17, 2008 14:19
Zařízení: Samsung Galaxy S3

Test HF BT sluchátek s LCD s HTC touch HD

Příspěvek od mystix »

Zdravím, tak pokračuji v testování této problematiky a bohužél nic nového jsem nezjistil.
Pokud by tedy někdo věděl prosím o zodpovězení těchto otázek:

1. Jde nějak zlepšit kvalita reprodukce hudby do sluchátek? Na pozadí reprodukované hudby je jakési chrčení. Objevuje se hlavně při reprodukci vyšších frekvencí. Při reprodukci basů se problém neobjevuje. Na Jiném telefonu SE W610 funguje reprodukce zcela korektně. Zkoušel jsem snížit pomocí programu Advance congif reprodukci výšek,ale bohužél změna nenastala.

2. Jak zprovoznit aby se mi na LCD BT sluchátek zobrazilo i jméno volajícího a ne jen číslo? Číslo mám uloženo jak ve formě outlook tak ve formě SIM karty. Telefon podporuje jak profil SAP tak PBAP a HFP 1.5. To musí přeci nějak jít. Na SE W610 to jde zcela korektně.

3. Používáte někdo BT stereo sluchátka s LCD,které fungují korektně s tímto přístrojem? Pokud ano prosím o info o jaké BT sluchátka se jedná.

Děkuji
mystix
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř pro 17, 2008 14:19
Zařízení: Samsung Galaxy S3

Test HF BT sluchátek s LCD s HTC touch HD

Příspěvek od mystix »

Zdravím. Tak jsem tu opět s mým výzkumem této problematiky a zdá se,že jsem vyřešil další problém a sice kvalitu reprodukce hudby. Pokud to někoho zajímá zde je postup.

1. Nainstalujte si do přístroje program: Advanced config

2. Po spuštění programu vyberte položku Bluetooth a poté položku Bitpool. Nastavte na co nejvyšší hodonotu. Já osobně jsem nastavil na Very high. Kvalita zvuku se výrazně zlepší na úkor spotřeby při používání Bluetooth.

3. Dejte Done a proveďte Soft reset. A je to.

Zatím testuji a kvalita reprodukovaného zvuku je o několik řádů lepší.

Problém se zobrazováním jmen volajících na LCD BT sluchátek jsem zatím nevyřešil. Pokusim se bádat dále.

EDIT: Po delším testování není nastavení na very high žádoucí. Zvuk se pak seká. Nejlepší je nastavit si Bitpool přímo na určitou hodnotu. Mě se zatím nejvíce osvědčilo nastavení Bitpool=48, Max. Bitpool=80, Min. Bitpool=14. Při tomto nastavení se to neseká a hraje to docela obstojně.
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů