Vadné pixely

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět

Kolik máte vadných pixelů?

žádný
53
70%
jeden
16
21%
dva a více
7
9%
 
Celkem hlasů: 76

Baski
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 26, 2008 16:48

Vadné pixely

Příspěvek od Baski »

Zajímalo by mne, jak častý jev to u HDčka je.
Je docela škoda, že HTC negarantuje 0 vadných pixelů.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Vadné pixely

Příspěvek od Jiří Hrma »

Měl sem v ruce 7 kusů HDček a ani jeden naštěstí neměl vadné pixely.
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od Wolfenzi »

7 HDček v ruce, to je luxusní život :tlem: .
Napadá mě jestli takovej pixel nejde přehlídnout když nebude hned uprostřed, protože s tou jemností displeje je jakékoliv smítko prachu větší než vadnej pixel :tlem:
Mimochodem jak vadný může být ? Buď nebude svítit a nebo vadný subpixel, takže nepujde zelená => bude fialovej ? Může být vadný pixel bílý ?
bugsy
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv lis 20, 2008 15:41
Zařízení: iPhone 4 16GB
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od bugsy »

no u mna ten vadny pixel nieje skoro vobec vidiet vzhladom k tomu ze sa nachadza zhruba 2mm od kraja.. spociatku som ho vobec nezbadal vsimol som si ho az po cca 48h pouzivania... je ho vydiet len pri plne ciernom podsvieteni displaya... osobne si ho vsimnem len v prostredi TouchFLO 3D alebo pri pozerani videa ked nieje roztiahnute na celu velkost displaya....
u mna je ten vadny pixel pozorovatelni tak max. do vzdialenosti 20cm od oci.. potom sa uz straca a nieje ho vobec vidiet... osobne my vobec neprekaza... beriem ho ako take "znamienko krasy" :grin:
Uživatelský avatar
flatliners
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 26, 2008 9:52
Zařízení: iPhone 6 64GB SpaceGray

Vadné pixely

Příspěvek od flatliners »

já měl jeden pixel a při videu mě dost štval,tak sem HD vyměnil za jiný a ten už je ok
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Vadné pixely

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Wolfenze píše:Buď nebude svítit a nebo vadný subpixel, takže nepujde zelená => bude fialovej ? Může být vadný pixel bílý ?
No tak touchscreen je ve svy podstate LCD (LiquidCrystalDisplay). Jednoduše receno je rozdelen do 'chlívečků' - pixelů se dvemi polarizacnimi filtry a tekutym krystalem. Zezadu svítí LED svetlo a krystal bud zustane nenatočený a propustí svetlo-->bílý pixel. Anebo se natočí a nepropustí svetlo-->pixel je cerny. Když kixne jeden pixel, tak to znamena, ze elektrody neotáčejí krystalem, svetlo prochazi a takový mrtvý pixel je bílý(svítí). Barevný LCD funguje na uplne stejnym principu, jen je pixel jeste rozdelen do tří sub-chlívečků s jednotlivými RGB filtry a na každou barvu vyjde jeden krystal,takže když vytuhne krystal treba nad zelenou, tak zelená přestane zhasínat a bude naopak svítit ikdyž nemá.

Obrázek

Zní to trochu paradoxně a nekdy jsou proto slyšet kecy jako že se nekomu na LCD vysvítila zelená a ted ma display fialovej jak zralou švestku :-D To je pochopitelne nesmysl, to se muze stat napr u nekvalitní plazmy, nebo je to castym problemem u OLED.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Vadné pixely

Příspěvek od elcrys »

Jestli bude vadný pixel svítit (horší varianta), nebo bude tmavý ovlivňuje také technologie LCD panelu. U nejstarší (a bohužel nejpoužívanější) technologie TN pixel svítí, ale např. u technologie PVA nebo S-PVA je tmavý - krystal je bez napětí natočen na stínění. Řekl bych ale, že u mobilních zařízení se asi jiné než TN LCD displeje nepoužívají.
furo
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 06, 2008 12:23
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od furo »

no tak ja som práve zistil,že mám asi jeden vadný pixel tiež, ale je to vidieť iba pri bielej, pretože svieti na zeleno, červeno.. proste je nejaký farebný.. na čiernej to vôbec nevidím, iba na čistej bielej.. že by vypálený subpixel? to by ale znamenalo,že ten displej potom TN nebude, nie? pri LCDčkách existujú nejaké softy,ktoré dokážu oživiť mŕtvy pixel, za určitých okolností.. je niečo také možné aj pri mobiloch? a ako je to s reklamáciou? je vadný pixel dôvod na reklamáciu?
eis
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte pro 02, 2008 13:49
Zařízení: Desire HD
Bydliště: Praha

Vadné pixely

Příspěvek od eis »

Myslím že musíš mít min. dva nebo spíš tři! Promin ale s tímhle tě asi nepotěšim. Trochu zprudit prodejce (hlavně podud jde o někoho renomovanějšího) bych ale zkusil :lol:

Necituj poslední příspěvek. ziminix
furo
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 06, 2008 12:23
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od furo »

podla toho obrázku vyššie to vyzerá,že mi zostal svietiť nejaký subpixel, keďže na čiernej to vidieť nie je.. vypálený pixel by mal svietiť na bielo, a to sa nedeje.. skúsil som to na tomto animovanom gife (priložený nižšie - save as na obrázok a spustiť v telefóne), pri bielej,červenej,modrej a zelenej to vidno, pri čiernej nie... toto asi na reklamáciu nebude :-(
http://home.casema.nl/markennancy/pixeltesthd.gif

Místo obrázku jsem dal jen odkaz. ziminix
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od IkE Blaster »

To s barvou vs. technologií není tak úplně pravda, zhasnutý (=černý) i přerušený (=bílý, svítící) pixel/subpixel můžes mít jak na TN, tak na xPVA. Pravda je, že nejčastěji je viditelný zhasnutý celý pixel... A to na jakékoliv technologii.
furo
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 06, 2008 12:23
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od furo »

ono to asi ani nebol pixel, keďže to menilo farbu (zelená, červená, čierna...), vždy inú pod určitým uhlom.. každopádne som to zaniesol do predajne, kde som to kúpil, krútili nad tým hlavami,že to asi pixel nebude,ale nevedia čo by to mohlo byť a vymenili mi kus za kus, takže snáď to už bude v poriadku
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Vadné pixely

Příspěvek od elcrys »

Něco podobného si mi přihodilo s mým starým mobilem. Po několikaměsíčním používání vypadl (byl stále tmavý) červený subpixel. Nejvíce viditelné to bylo samozřejmě při zobrazení červené barvy a také bílé (při ní musí svítit všechny 3 subpixely). Co je zajímavé - bylo to vidět i při zobrazení černé barvy! "Vadný" červený subpixel se prostě rozsvítil pouze při černé. Takže způsobů, jak můžou pixely zcvokatět je spousta.
furo
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 06, 2008 12:23
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od furo »

o to som radšej,že sa to vybavilo k mojej spokojnosti hneď a bez problémov.. blackstone mám 9 dní, a aj napriek tomu,že bol kupovaný v kamennom obchode a teda nebola možnosť vrátenia tovaru bez udania dôvodu v určitej lehote, nebol žiadny problém a závadu bez rečí uznali a vymenili kus za kus, čo si naozaj vážim. dúfam,že to bola moja posledná skúsenosť s pixelmi ako takými... ono predsa len, pri takomto drahom zariadení by sa niečo také tolerovať proste nemalo, aj keď podľa ankety na xda je tam dosť ľudí, ktorí ten jeden vadný pixel tolerujú, prípadne by im vraj nevadil, keby sa objavil... mne to teda vadilo dosť, a hlavne keď už človek vie,že to tam je, tak to stále púta pozornosť, to sa asi zmeniť nedá
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od marabu »

Tak jsem taky obdržel HDčko s vadnym pixelem. Nicméně Sunnysoft říká, že se s tím mám stavit na prodejně a taky mi to bude vyměněno kus za kus. Jejich jednání je fajn. :smt023
P.S. po takovýchto zkušenostech je lepší kupovat pro jistotu přes internet, aby u nesolventních obchodů měl člověk možnost alespoň zařízení vrátit.
furo
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 06, 2008 12:23
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od furo »

nojo,lenže čo v takom prípade,že sa vadný pixel objaví až po čase? ako som spomínal, ja mám telefón 9 dní, a som si stopercentne istý,že ten pixel nebol vadný od začiatku, že sa objavil až včera.. vtedy je úplne jedno,či je ten tovar objednaný cez internet alebo kúpený v kamennom obchode.. preto je fajn,že niektorí predajcovia sú natoľko seriózni, že sa dokážu zachovať férovo aj keď by podľa zákona nemuseli, kiež by takých bolo čo najviac
Baski
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 26, 2008 16:48

Vadné pixely

Příspěvek od Baski »

marabu píše:Tak jsem taky obdržel HDčko s vadnym pixelem. Nicméně Sunnysoft říká, že se s tím mám stavit na prodejně a taky mi to bude vyměněno kus za kus. Jejich jednání je fajn. :smt023
P.S. po takovýchto zkušenostech je lepší kupovat pro jistotu přes internet, aby u nesolventních obchodů měl člověk možnost alespoň zařízení vrátit.
to je zvláštní, psal jsem do Sunnysoftu mail, zda je možná výměna přístroje s vadným pixelem - a odpověď byla, že ne
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Vadné pixely

Příspěvek od Sir Andrew »

Ty vadné pixely jsou v poslední době nějaké rozšířené.

První jsem četl o Omiích a teď i HDčko - někdo asi sabotuje wide displaye :)
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Vadné pixely

Příspěvek od ziminix »

2 Baski: To je zvláštní, já měl na Omnii dva body, ptal jsem se na jeden, a vyměněno za nový kus.
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od marabu »

Já jim volal a pak i psal, abych to měl jedničky na nulách a v obou případech (dva různí lidé) se shodli, že to mám donést a bude mi to vyměněno. Je fakt, že jsem tam ještě nebyl, ale neočekávám, že by zahráli levou a nechtěli HD vyměnit.
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti