Vadné pixely

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět

Kolik máte vadných pixelů?

žádný
53
70%
jeden
16
21%
dva a více
7
9%
 
Celkem hlasů: 76

spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Vadné pixely

Příspěvek od spermosh »

okej,tak to jsem netusil,ze se do toho plete jeste ISO,moje chyba :oops:
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Norma ISO 13406-2 - jak je to s vadnými pixely?
Typ závady:
- Typ 1 – trvale svítící pixel (bílá barva)
- Typ 2 – trvale zhasnutý (černá barva)
- Typ 3 – vadný subpixel – červený, zelený nebo modrý (trvale svítící nebo nesvítící)
- Typ 4 – vadný cluster – počet vadných pixelů v poli o rozměrech 5x5 pixelů
Maximální počet vadných pixelů na 1.000.000 pixelů:
Obrázek

Při rozlišení 800x480=384.000 pixelů. Pro zjednodušení hodnoty v tabulce dělte 2,6 .

Problém je ten,že nikde není uvedeno do jaké třídy tento LCD patří,ale počítám,že jde o klasiku třída 2.

V mém případě mám "štěstí" v tom,že 2 vadné subpixely (nesvítící červené) mám v 1 clusteru a i kdyby to bylo LCD třídy 3, tak 5:2,6=1,9 , takže 2 vadné pixely by měli stačit.
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od Shooter »

Mam tady takovej problem, kterej se ani tak netyka "trvale vady" pixelu ale efekt je podobny. Problem se vyskytuje, kdyz zapnu fotak(nataceni videa). Vypada to asi tak ze kdyz mam nejakej tmavej obrazek(nebo proste kdyz je na tm urcitim miste tmava barva) tak je na jednom miste videt asi tak 2x1 pixelu bilyho a jeste vic divny je to, ze to nema ostry hrany, jako kdyby to byl pixel, ale jako kdyby tam byl udelanej jeste prechod z toho fleku na normal obraz(je to asi 1pixel ten prechod). Dalsi vec je ta, ze v jakykoli jiny aplikaci(zkousel jsem i tester vadnych pixelu = cela cerna obrazovka) jinde se ten bilej pixlik nevyskytuje a to ani ve fotkce na ktery ten pixel ve fotaku byl. :) Nepisu to sem jako problem k vaznymu reseni, protoze je to fakt prkonina, ale jen jako zajimavost.
Brumad
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 02, 2009 17:59

Vadné pixely

Příspěvek od Brumad »

Mam presne to samy, tahleta radoby vada se mi objevuje pouze pri samotnem foceni nebo pri nataceni videa. Ovsem na vysledne fotce nebo na videu nic nepozoruji. A jeste poznamka: pri pohybu HDckem pri foceni nebo nataceni, ty svitici body jako by na okamzik i zhasinali. ;oI
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od Shooter »

Jako ty "vadny" o kterejch sem psal, ze zhasinaji? Ikdyz ono to stejne nema cenu resit... jsou to asi 2px a vzhledem k tomu, ze je to jen u fotaku tak mi to vubec nevadi. Hlavne ze to pak neni na fotkach.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Tak ja jsem svůj původní vyměnil.
Ted mám nový a ten má pro změnu vadný 1 černý pixel na bílé a také 2 bílé tečky na fotáku a videu.
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

Vadné pixely

Příspěvek od tom028 »

Popravde v tomto me HTC zklamalo. Vadnych pixelu je uz fakt nejak moc, na to kolik lidi to HD ma. Ja si jej koupil v sunnysoftu, dukladne jsem zkoumal pri koupi pixely, ale to okem jde videt veeelmi spatne. Dnes vecer jsem nasel jeden vadny subpixel/nebo spise pixel. Okem to fakt moc nepoznam. A uz me to mrzi.... nemel jsem to tak sledovat...
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od Shooter »

Jako je pravda ze by to mozna mohli nejak kontrolovat nez to vypusti do prodeje, ale zase na druhou stranu nemuzes tu anketu brat uplne vazne. 1,Urcite na tenhle server nechodi vsichni lidi co maji HD a 2,Bych rekl ze pro lidi, ktery maji vsechny pixely vporadku ani neni priorita hlasovat... Hlasuji podle me prevazne ti co tam nejaky ty pixely maji.
beena
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 04, 2009 14:18
Zařízení: HTC HD

Vadné pixely

Příspěvek od beena »

j ja mam taky 2 bile pixely kdyz fotim, ale na vysledne fotce to neni videt, asi to ma vic lidi
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

Vadné pixely

Příspěvek od tom028 »

Vsem doporucuji koupit HD pres internet, aby jste meli moznost vratit bez udani duvodu zpet pristroj.
Pixely podrobne zkontrolujte.
Koupil jsem HDcko v Brne v http://www.sunnysoft.cz/ a po dvou dnech zjistil vadny pixel. Napsal jim maila a tyden zadna odpoved, az po me urgenci, kdy jsem volal na mobil, pevnou a nikdo nic nebral jsem nakonec napsal SMS a posleze dosla odpoved, ze mi HD nevymeni az od tri vadnych puixelu...
Popravde tento pristup me dost mrzi. Zejmena od takove firmy. Koupit zarizeni za 14000 a mit takovou chybu je opravdu dost neprijemne. V tom me HTC opravdu zklamalo.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Já si osobně myslím,že vadný pixel najdeš téměř u každého HD. Takže pokud to není bíle svítící na černé (TFD) uprostřed,tak bych to raději moc nezkoumal,protože pixely jsou tak malé,že při běžném používání nejsou téměř vidět.
Některé (hlavně bílé) jsou vidět jen při maximálním jasu a pohledu z pár centimetrů.
Pokud tedy někdo již HD máte a jste s nim spokojený a vadné pixely při běžném používání nevidíte,tak raději nehledejte.
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

Vadné pixely

Příspěvek od tom028 »

Souhlasim s predeslym prispevkem. Tri dny jsem o vadnem pixelu nevedel. Bohuzel jsem vecer resetoval sve HD a po resetu je podsviceni na max a cerna obrazovka, takze to bylo pak velke zklamani.
Jinak ja mel pred svym HD tri dalsi HTC a tento problem jsem nikdy nemel. Nu coz, snad priste jak jsem psal nakupuji pres net, ne v kamennem obchode.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Takže odpověd na to co lze reklamovat a co ne je v servisním manuálu. Zde na SM ke stažení.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vadné pixely

Příspěvek od htcjirka »

Mam tady takovej problem, kterej se ani tak netyka "trvale vady" pixelu ale efekt je podobny. Problem se vyskytuje, kdyz zapnu fotak(nataceni videa). Vypada to asi tak ze kdyz mam nejakej tmavej obrazek(nebo proste kdyz je na tm urcitim miste tmava barva) tak je na jednom miste videt asi tak 2x1 pixelu bilyho a jeste vic divny je to, ze to nema ostry hrany, jako kdyby to byl pixel, ale jako kdyby tam byl udelanej jeste prechod z toho fleku na normal obraz(je to asi 1pixel ten prechod). Dalsi vec je ta, ze v jakykoli jiny aplikaci(zkousel jsem i tester vadnych pixelu = cela cerna obrazovka) jinde se ten bilej pixlik nevyskytuje a to ani ve fotkce na ktery ten pixel ve fotaku byl. Nepisu to sem jako problem k vaznymu reseni, protoze je to fakt prkonina, ale jen jako zajimavost.
ja mam taky 2 bile pixely kdyz fotim, ale na vysledne fotce to neni videt, asi to ma vic lidi
Na to je fix ,který má řešit problém s hledáčkem při focení,hlavně za horších světelných podmínek,kdy se na něm objevují "šumové" pixely(bílé,modré apod.) Je to jen závada kosmetická, protože na výslednou kvalitu fotografií to nemá žádný vliv.
Fix stáhněte zde:

http://www.htc.com/europe/SupportViewNe ... news_id=42
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Tak ač je v servisním manuálu popsáno kolik a jakých vad na LCD lze reklamovat,tak ve skutečnosti v servisu jsou ochotní a rychlí. Já jsem poslal k reklamaci 6.1.09 HD,které mělo 1 černý pixel na bílé uprostřed LCD,což bych ještě snesl,ale ty 2 bílé body když fotím mě docela štvaly. Jak píšete,tak jestli je to opravdu ono,co opravuje ten hotfix,tak je to jen kosmetické vada.
Výsledek byl takový,že servis napsal : závady se projevily - opraveno výměnou LCD a výměnou kamery a 10.1.09 bylo HD doma.
Přičemž na hledáčku té nové kamery se po chvilce zase 1 bílá tečka objeví (na jiném místě). Chvilku bliká a pak jasně svítí.
Zkoušel jste už někdo,kdo měl tuto chybku jestli ten hotfix zabral?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Vadné pixely

Příspěvek od ziminix »

Můžu se jenom zeptat, co to bylo za servis?
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

autorizovaný servis HTC - VSP Data v Táboře. zde
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vadné pixely

Příspěvek od htcjirka »

Zkoušel jste už někdo,kdo měl tuto chybku jestli ten hotfix zabral?
Ja osobne mel pri foceni za horsich svetelnych podminek na tmavych scenach dve modre tecky,na vysledne fotce nebyly.Po instalaci fix z htc.com o.k.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Já jsem ty odkazy na hotfixy získal z ce4you. Nevím ale jak bych je jinak scháněl,protože ,když se proklikávám na CZ i EU stránkách HTC,tak se k nim nedostanu. Bud jsem blbý já nebo oni.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vadné pixely

Příspěvek od htcjirka »

Jsou jak na evropskych tak i cz strankach,chyba je u Tebe

http://www.htc.com/cz/supportdownloadli ... t=sd&cat=0
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host