nejde zapnout UNI

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Kamilkoo
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 03, 2008 12:20
Zařízení: Qtek 9000

nejde zapnout UNI

Příspěvek od Kamilkoo »

Zdravim pomuze mi nekdo zkousel sem prehrat origo rom a pri instalaci novy mi to vypsalo chybu a UNI se vypnul od ty doby nefunguje nic ani hard reset. pokazdy kdyz udelam HR tak mi nabehne bila obrazovka zmacknu 0 a on se vypne a nic se nedeje. poradi mi nekdo?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

nejde zapnout UNI

Příspěvek od tslany »

co Bootloader, o něho se dostaneš? zkoušel si připojit na nabíječku?
Kamilkoo
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 03, 2008 12:20
Zařízení: Qtek 9000

nejde zapnout UNI

Příspěvek od Kamilkoo »

ano nabijecku sem zkousel a na displayi se mi ukaze jenom serial a v1.01 a ted nevim co stim. sem uplny amater
zaky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: pát dub 07, 2006 20:00
Zařízení: BB BOLD 9000

nejde zapnout UNI

Příspěvek od zaky »

Dostanes se do bootlander režimu?Pokud jo tak budem pokračovat dále.

Bootloader

Do Bootloaderu se dostanete tak, že stisknete a podržíte klávesy Ligh (žárovka) + Power a stylusem provedete softwarový restart. Klávesou Light se myslí to malé tlačítko na boční straně komunikátoru.
Kamilkoo
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 03, 2008 12:20
Zařízení: Qtek 9000

nejde zapnout UNI

Příspěvek od Kamilkoo »

tak se nedostanu ani do bootloaderu pokazdy se ukaze na obrazovce jenom serial a v1.01
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

nejde zapnout UNI

Příspěvek od ziminix »

Však to je správně, taková je obrazovka bootloaderu. Pokud je tohle najetý, tak zkus znova nafleshovat ROMku. Co jsi předtím zkoušel flashovat? Zkus třeba Tomalsovu 8.2 BlackEdition z xda, ta je osvědčená.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

nejde zapnout UNI

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Presne tak, nepanikař, to se stalo a stane spoustě lidí. UNIho jen tak neco na kolena nesloží :tlem:
Když ted pripojis uniho k pc, tak budes videt na displayi nadpis USB a pak staci spustit znova flashovani ROM a nechat dobehnout dokonce. Nahraj si tam nejlepe nejakou kompletní. Bud Tomala, nebo Jwright. Až pak už si budeš moct zase flashovat cokoliv, ale udelej si ted ten kompletni zaklad.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

nejde zapnout UNI

Příspěvek od ziminix »

Spíš doporučuju Tomala, Jwright nemá podporu rozšířený RAM, co já vim, nebo snad má? Pro jistotu Tomala, ten je univerzální, nevíme co má zakladatel za Uniho.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

nejde zapnout UNI

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak jestli má upgradovanou RAMku je dost podstatny fakt. Nikde se o tom nezmínil, takze zatim predpokladam, že má zakladni verzi UNIho se 64MB RAM.
Jestli ma 128, tak s tebou souhlasim, Tomal bude nejvhodnejsi. Pak jeste nekolik ROM s podporou 128MB RAM vydal mo3ulla a za zminku stoji Thing. v4.1 (ta neni sice na ofic.seznamu ROMek na xda, ale da se vygooglit)

Seznam 'uvařených' ROMek pro UNIho z xda-devu je TADY
Kamilkoo
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 03, 2008 12:20
Zařízení: Qtek 9000

nejde zapnout UNI

Příspěvek od Kamilkoo »

porad je nefunkcni uz se toho potrebuju zbavit je ktomu i zaruka ted do unora ale pochybuju za by mi ji uznali jestli mate o to nekdo zajem tak to prodam cenu nabidnete
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

nejde zapnout UNI

Příspěvek od ziminix »

A nechtel bys ho spis zprovoznit? V tomhle stavu by to jeste skoro jiste slo.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

nejde zapnout UNI

Příspěvek od Sir Andrew »

Ano, určitě by to šlo - přidávám se k ostatním s heslem "nezvdávej se"!

Prostě udělej co už tu bylo psáno: nápis Serial 1.01, přopojíš kabel k PC -> nápis USB 1.01 -> pustíš flash jako kdyby tam místo USB 1.01 bylo třeba "Today" a vesela flashuješ.

Může se ale vyskytnout i problém, že flash s kteroukoliv ROMkou zamrzne na určitéím procentu. Osobně se mi to stalo už 2x a to u 7% a 9%. Řeší se to MTYY (nebo tak nějak) príkazy.

Jak vidíš, tak Uni se dá oživit i po složitějsím erroru.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

nejde zapnout UNI

Příspěvek od ziminix »

Me spis napadlo, ze problem bude v neodemcenem HardSPL, protoze flashoval z originalky.
Kamilkoo
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 03, 2008 12:20
Zařízení: Qtek 9000

nejde zapnout UNI

Příspěvek od Kamilkoo »

flashovat vubec nejde jakmile ho napichnu na kabel ta PC nenajde zarizeni, a nevim jak mam postupovat dal psalo mi vice lidi ale taky si nevedeli rady nejradsi bych to nekomu poslal at se nato podiva co vy nato?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

nejde zapnout UNI

Příspěvek od ziminix »

Pokud bys chtěl, tak já bych se ti na to mrknul. Nějakýho toho Uniho už jsem měl, kolega bydlí nedaleko, tak by kdyžtak taky helpnul. Kdyžtak SZ.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

nejde zapnout UNI

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jo ještě detail, doufam, že jsi nezapomnel vyndat pametovou kartu pred pripojením k PC ?
Protože pokud ji tam necháš, tak bude na displayi porad SERIAL a PC nic nenajde. Vyndej kartu a v bootloaderu pripoj UNIho k poči. Pokud je tvuj OS a USB porty na počítači v poradku, tak uslyšíš klasický zvuk přidání hardware. Na displayi uniho se zobrazí USB a muzes v pohode flashovat. Jenom se nediv že se ti nezobrazí pri flashi současná verze radio,extROM a ROM, to je při flashi z bootloaderu normální, až probehne flash do konce, tak jenom udelej HardReset a mel by nabehnout. Pokud ti vyskočí behem flashe nejaka chybova hláška, tak sem napiš číslo erroru a vyřešíme to. Jak řikám UNIho nic neskolí .wink:
Uživatelský avatar
kawasaki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: stř pro 19, 2007 22:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Púchov(Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

nejde zapnout UNI

Příspěvek od kawasaki »

Mám velký problém flashoval som uniho na najnovšiu rom tomala a čakal som nič neprebehlo eror112 nabehol a odvtedy nejde nič:(:(...akurat HR dam a nič bootloader nejde:(:(...a niekedy preblikne dioda na oranžovočerveno a ked vyberem baterku a dam na nabijačku tak stále sviety na červeno čo stím asi som odpalil dosku čo?:(
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

nejde zapnout UNI

Příspěvek od Sir Andrew »

Pokud se nedostaneš ani do bootloadru, tak je to špatné.
LEDka je taková uplně errorově rudá?
Díval ses na xda-wiki?
Uživatelský avatar
kawasaki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: stř pro 19, 2007 22:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Púchov(Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

nejde zapnout UNI

Příspěvek od kawasaki »

jj taká je ta ledka:)...mno nedostanem alebo ja neviem zle robím mno na xda hej pozeral ale nič také som nenašel:(:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

nejde zapnout UNI

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

no... může být shodou okolností vybitá baterka, stane se. Tak ji nejdřív nech nabít a pak zase zkoušej bootloader. Jestli se do něj pořád nedostaneš, tak je to zoufalé :(
Já jsem asi pred dvema mesici testoval nejnovejsiho tomala a bez problemu... Koukni jestli je v poradku PC, kabel,USB porty,...
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů