Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Stanin
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 01, 2015 11:55
Zařízení: Lumia 950 XL SS, Lumia 930, Lumia 640 LTE

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Stanin »

Tak objednáno, vzal jsem bílou XL. Myslím si, že jakmile si zvyknu na to, že nedržím v ruce hliník, bude všechno OK. Jiný systém nechci. iOS i Android mě nudí. Zvažoval jsem, že se k jednomu z nich vrátím (líbí se mi HTC 10 a Galaxy S7, iP 6s by byla nutná volba iOS), ale od dlaždic se mi vůbec nechce. Takže musím přivřít oko nad zpracováním. Nebýt moje 930 v polorozpadu (moje blbost, ale spadla mi a rámeček se tak zdeformoval, že nejde zacvaknout zadní kryt). Navíc mám vadný pixely na foťáku.

No ale kdyby Samsung vydal S7, nebo HTC 10 s Windows, tak jdu do ní :)
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od mposvar »

Budeš spokojený.
Nic horšího než co jsme tady psali Tě nepotká :-)
A o tom to tady je...
Jsi mezi příznivci, i když nešetří kritikou.
Tak potom písní jak s výdrží apod...
Stanin
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 01, 2015 11:55
Zařízení: Lumia 950 XL SS, Lumia 930, Lumia 640 LTE

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Stanin »

Dám vědět. Jsem na ní zvědavý. Jedu teď ve fast ringu a je to hukot ta baterka. XL nechám na ofiko buildech radši. Ale popravdě se mi jinak preview líbí a rád bych měl ty novinky v telefonu ASAP. Ale to už je ot.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od htcjirka »

Bez double-tap na ty hrůzy mnohokrát denně šahat, no fuj :-)
Nebo jsi ji dal do pouzdra?
A co baterka?
Fuj, pouzdro.. nepouzivam s zadnym telefonem.Ani hruzu mozo nepouzivam (dole fotky krytu mozo, při castejsim sundavani).Baterku zhodnotim az po několika týdnech uzivani.Ano, double-tap citelne chybi, co už (není na výběr) a power tlacitko bezne v noci prehmatavam na hlasitost :tlem: Uvidíme, 950 se u me dlouho neohrala, tak třeba to dopadne stejne i s XL a pujde do světa.Snad zase nebudu muset menit mikrofon jako na 950 :-D Jinak 930 mám pořád jak novou a maká na výbronou, té se nezbavuji.

Obrázek

Obrázek
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od imperator »

Nakonec z temy zklamani to nebude zas take horuce a ja by som to dal aj na spokojenost :D aj qwert sa nam pomaly odpoklonkoval :) nu co som chcel ale povedat... jirka niekedy so svojou 930 posobis egoisticky...aj ja som o nej uvazoval nakolko isla po 200eur aj bazaroch a za tu cenu je to pomer cena vykon najlepsi kauf...za tych 320 za ktorych sa este zvykkne predavat oproti 400 za 950tku (nejake ceny z vykupu ale telefon samozrejme novy atd) to uz take slavne nie je...ja som si vypisal vlastnosti rozhodujuce pre mna...predsa len kovovy ramik nie je vsetko

1. Nevymeniteľná batéria - aspon nie uzivatelsky - nakolko som mal skusenost ze z neznamych dovodov mi klakla po nejakom tristvrte roka v 830tke rad by som si kupil dalsiu a vymenil...nikdy nevies
2. Bez sd card - nie je to priorita ale tocil som viacero 4k videii a na to sa mi 64gb na karte hodi tak aby som nemusel rozmyslat ci niekedy nieco mazat na internom ulozisku
3. Nemeniteľný kryt / rámik - kedze som sikovny uz mi 950 padla na beton - menil som za mozo - kazdopadne s kovovym ramcekom ktory je samozrejme pekny si ani neskrtnem
4. Quick charge 1A vs 3A - 950tka sa sice aj rychlo vybija ale to nabijanie je nebe a dudy + usb c obojstranny takze uz konecne nezasuvam kabel na 3 krat
5. Front camera 1.2 mpix - keby som bol krajsi tak je to bod cislo jedna kazdopadne 5mpix ma sirsi zaber a aspon sem tam si odfotim slusnu selfi (svojku po slovensky :D )
6. Bez Glance
7. Dual led vs triple led - predsa len lepsie osvieti + super svitilna
8. Usb 2.0 - hlavne teda prenosova rychlost + usb c konektor
9. Fullhd - toto asi ani nie je zapor skor klad na vydrz aj ked qhd je proste top sharp :)
11. Váha 167g - je proste tucna a tazka ale s tym by som sa zmieril preto je to na spodu
12. 3 GB ram - mam pocit ze toto vyuzijem az v redstonu ked povolia 16 appiek v multitasku... cold starty budu uz len pri zapnuti alebo restartu - viac appiek totiz denne snad ani nepouzivam :D
Hw tlacidla - ďalej od seba - mam male ruky takze podla 830tky viem ze na back som si urval prst...tuto je pekne po ruke (vyssie a blizsie ku stredu)
13. vseobecne fotky su zas o kus dalej...lepsia svietivost lepsie ois a podobne...

takze ci chces ci nechces musis uznat ze 950 je nebe a dudy... ak prihliadas viac na dizajn napr a tak... tak si skrtni vsetkych 13 bodov a jasne 930 moze vyhrat (aj ked popravde zozadu to nie je az taky tahac pohladov - skor tie hrany a predok je velmi solidny)

a k mozo krytu - zatial mam len kratko stale je jak novy... takze spracovanie nehodnotim...pocul som tam aj mensiu volu takze som si dal pod kryt papierik a teraz to sedi ako unibody... co je ale dolezitejsie... spodny usb nereze malicek ked drzim jednou rukou a tlacitka maju spravny "klik" - ja osobne si necham az kym nebude totalne zdeformovany lebo ma proste lepsiu kvalitu nez ten povodny plastak... aj ked ja som na plastaky zvyknuty ale ten spodny usb od neho som mal odtlaceny malicek a znervoznoval ma...

co sa tyka velkosti... na konzum obsahu je bomba XL, do jednej ruky je predsa len 950 (prechadzka so psom - voditko, nakup, v aute a pod. vsetko mi to vyjde na ruku + ruky mam mensie)
+ ma odradzali troska tie bocne tlacitka a to ze bezdratovo nenabijem na mojich štyroch stojanoch :D
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od mposvar »

O tom krytu jsi už psal, vím že nejsi jeho příznivcem, ani já.
Tak napište hlavně o výdrži baterie.
To ostatní souhlas, co jiného u MS zbývá.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od htcjirka »

imperator: Oproti 830 je 950 nebe a dudy, oproti 930 uz tolik ne.U 930 muzes dobijet i 2A (zaklad je 1.5A) a ten Quick charge u 950 i 950XL zase takový Quick charge není (viz clanek dole).950 je i velká jako prase, zejména na výšku oproti 930 a to mají stejný displej, když vezmeš vysunuta tlačítka na 950 zbyde ti menší plocha než na 930 (takže 5.2" k prdu oproti 5").Dále na 930 o mnoho zarivejsi a lepe čitelnější displej na primem slunci, na 950/XL není nic videt, když to srovnáš s 930..Ano karty, glance screen, ale zase chybi Double-tap.950 rozhodne vyhra oproti 930 není.XL má aspoň mensi brady, nez 950, lepsi zpracovani, sklo je zalisováno v rámu a není tam tak ta mezera, do které se uklada prach a bordel, není rozdil mezi zbytkem ramu a nasazenym krytem..Takze nektere body plati, nektere nesmysl, zalezi na preferencich.950 rozhodne zadny hit ci trhak nebo skok oproti 930 není.Proto jsem se ji zbavil, bylo to spatne rozhodnuti/kup, ale zároveň cenná zkušenost.
Originalni kryt 950XL ma rozhodne lepsi zpracovani nez mozo shit kryt, lepsi mekci plast a uplne nekde jinde zpracovani tlačítek, která na mozo nelicuji zrovna moc pekne a casem jsou volna jako prase.

mposvar: S baterkou uvidíme.Po trech dnech je na hodnoceni opravdu brzy.

A tady článek o skvělém Quick charge:
http://allaboutwindowsphone.com/feature ... Quick_.php" onclick="window.open(this.href);return false;
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od hravec-x »

S tou horši citelnosti 950xl oproti 930 na slunci souhlas, na 930 např na horách kdyz je azuro všechno videt, na 950xl skoro nic, foceni napůl po slepu...

Taky me u 950xl štve citlivost automatického nastaveni jasu, v noci musím jas přidávat nebo automat vypínat...
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Marty04 »

Myslím, že Mozo má mnohem lepší tlačítka než originál kryt. Jsou zaoblenější a příjemnější na dotek a pevně usazená. U origoš dokonce rachtají, když telefon vibruje.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od hravec-x »

Tak tak ve všech testech se to tak uvádí a mohu potvrdit...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od htcjirka »

Taky me u 950xl štve citlivost automatického nastaveni jasu, v noci musím jas přidávat nebo automat vypínat...
Pritom u 930 a předchozích jinych modelu slo/jde natavit jak se ma automat chovat při nejnizsim osvetleni, strednim a vysokem coz bylo super.
Marty04 píše:Myslím, že Mozo má mnohem lepší tlačítka než originál kryt. Jsou zaoblenější a příjemnější na dotek a pevně usazená. U origoš dokonce rachtají, když telefon vibruje.
Právě že nemá, hure licuji, shoduji se na WP central na tom všichni ve forech a i v ruznych recenzích je to vytykano.Origo tlačítka jsou krasne nasponovana, ani se nehnou, licuji prefektne.Ja za sebe to mohu také potvrdit.
Tady je to na fotce krasne videt a není to problém jednoho kusu.

Obrázek
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Marty04 »

Tak mám origo kryt na 950 v obou barvách a tlačítka se hezky hejbou do stran. Takže nevím, o čem mluvíš. :D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od htcjirka »

Me to povídej, jak na 950, tak i ted na XL tlačítka pevna jako skala u origo krytu.
U tech mozo standard vyosene a vymackane zachvilku :roll:
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Sinpa »

No nevím u malé 950 je mám jak chrastítko a mám pocit, že musí s každým zmáčknutím už samo vypadnout :-S
Z láskou vzpomínám na L720, neb na 930 jsou taky dost vachrlatá, ale zase zbytek telefonu byl luxusní.
Mě to zachraňuje hardcase Nillkin, které je na držení rozhodně příjemnější jak telefon v origo stavu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od htcjirka »

Pak zalezi kus od kusu, i na 930 je mam krasne tvrda a nehybaci, to by me primo vytáčelo :x
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od hravec-x »

htcjirka píše:Me to povídej, jak na 950, tak i ted na XL tlačítka pevna jako skala u origo krytu.
U tech mozo standard vyosene a vymackane zachvilku :roll:
Asi nejen já jsem přesně opačná výjimka... A jak jsem psal, co jsem četl recenze, tak vychvaluji tlačítka na mozo....

Asi jiny gang nebo prostě nemáš rád mozo
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od htcjirka »

Mozo nemůžu mít rád, když naživo vím jaký je to shit produkt. ;-)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od imperator »

Ked sa ti zdá 950tka nic moc v ktorom telefóne sucastnosti by si w10 vychvaľoval ? P9, s7, 6s, m10 atď ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od htcjirka »

Tezka otázka.Zahrnul bych tam i BB Priv.Takze asi by vyhral Priv.6s urcite ne, ten navíc vypada hruzostrasne, nepovedena cinska hracka..
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Papek »

A co tak iPhone 5se s fotomodulom z L950 a W10? :tlem: Alebo idealne to zasadit do tela Lumie 800.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 6 hostů