Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Připomíná mi to když se tu před lety vedly vášnivé hádky mezi tábory "Windows Mobile aka dokonalý systém s léty vývoje" versus "iPhone jako začínající placka pro hračičky, která neumí základní věci". A jak se situace během let změnila...

Chci tím jen říct, že není na škodu mít trošku nadhled a vzájemnou toleranci. Tím, že na sebe v každém vlákně budou fanoušci a odpůrci WP7 střílet opakující se argumenty, se nikam nedostaneme. Nehledě na to, že pak z původního tématu děláme guláš, ve kterém by se nevyznal ani Maďar :wink:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od bkf1 »

uni píše:No to že tví manažeři mají tyhle Nokie...buď jim tam někdo fandí, rozumí nebo cokoli jiného, tak se kolem něj tvoří adekvátní skupina uživatelů.
Tohle neni klasicky "skupinovy efekt" :) Kazdy si vybral nezavisle :wink: Fakt ale nevim, az jim tyhle telefony chcipnou, tak jaky lepsi nedotykovy pak vybrat :-/ Asi to bude BB... ti budou nedotykove telefony urcite delat jeste hodne dlouho a navic s podporou BB je to v CR porad lepsi a lepsi ;o)
IkE Blaster píše:WP7 jsou pro mě osobně vážně "kdo nic neumí, nic nezkazí".
Pekne receno :wink: To je odpoved i na to lagovani... takovy OS prece ani lagovat nemuze...

TO Ruslan:
Nemyslim si, ze by se situace kolem iPhone nejak radikalne zmenila. Spise si lidi (i ja) zvykli na to, ze je na trhu tahle multimedialni hracka, ktera porad i po velkych updatech zustava multimedialni hrackou (a nicim jinym vlastne ani nema byt).
mike-biker píše:Nechci hoši rýpat, ale co má směr debaty společného s titulkem o propouštění zaměstnanců fy Nokia? Pls k věci. ;-)
A o cem se tady mame bavit? Tema je Nokia a propousteni zamestnancu... tak muzem se bavit o WP7, ktery s tim propoustenim nepochybne souvisi a s tim samozrejme vice-mene souvisi i dalsi systemy... a nebo se muzeme bavit o tom, co budou ti zamestnanci delat (dal muzeme samozrejme nahodit tema "pracak", nezamestnanost a podobne sem nepatrici kraviny)... prvni varianta mi prijde ROZHODNE lepsi, protoze druha se ani netyka toho, o cem je tento server (a to uz bysme se rovnou mohli bavit treba o tom gulasi jak ho zminil Ruslan :o).
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od biscuit84 »

Takže aby sme sa vrátili k téme: Myslíte si,že sa na trh dostane avizovaná N9? Nejak je okolo nej podozrivo ticho.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od mike-biker »

Nokia měla zbytečně veliké portfolio telefonů, což ji stálo hodně úsilí. Symbian nebyl špatný systém pro běžnou populaci, byl jednoduchý, malé HW nároky, těžko říci proč takhle dopadl. Pamatuji svého času UIQ3, který byl super a měl mnoho přívětivých funkcí. Na druhou stranu nešly někdy triviální věci. :-(
Doufejme, že ve spojení s MS se podaří vybudovat dobrou kombinaci, bohužel Microsoft silně zaspal, ale věřím, že z WP časem vyroste schopný softík, který sice nebude tak free jako Android, ale bude zajímavý jako iOS a pokud nabídnou nízké ceny, tak si svoje místo na trhu najde.
Nikdy jsem nebyl Nokiář, ale držím jim palce! :-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od uni »

S60 má místo, stále, v nedotykových telefonech. Jenže i low-end je nyní hojně etablován dotykáči (viz. nabídka Samsungu, LG...). Tam Nokii totálně ujel vlak. Kompletně. Od hiendu po lowend. MS také. A schválně, co měli MS a Nokia společného při uvedení iPhone? Totální podcenění nové konkurence (nevím proč si mysleli, že se z iPhone nevyvine otevřená platforma, bylo to do očí bijící už při představení). Korejci sedli a začali makat. Arogantní amíci a evropané tehdejšího trhu se vysmívali. Jsou tam, kde mají být. (Nokia, MS, Palm, BB...všichni mimo hlavní proud). Nové hvězdy, Google, Apple jedou. Za 4 roky to bude třeba zase jinak.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od janac_marek »

IkE Blaster píše:V tom máš pravdu, to nezamlčím :) Jinak - ale to potom nemusíš používat takto drahý telefon, ne? Nebo ti WP7 nějak výrazně usnadňují práci? Pokud jsem si všiml, tak zatím umí pořádně (z "přidaných hodnot") jen Exchange a sociálně laděné aplikace. WP7 jsou pro mě osobně vážně "kdo nic neumí, nic nezkazí" (ne doslova). V tomhle směru je pro mě většina ostatních systémů lepší.
WP7 nepoužívam na prácu. Mám to ako secondery telefón. Dokážu s Exchange serverom pracovať najlepšie, aj keď je tam stále rezerva.
Potrebujem vedieť z mobilu vybaviť kopec vecí a lacný mobil mi neposkytne ani len VNC pripojenie na server. Nehovorím, že WP7 áno, ale ešte ten nemám na prácu ;)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od bkf1 »

janac_marek píše:lacný mobil mi neposkytne ani len VNC pripojenie na server.
Mno z toho duvodu si treba znamy spravce site moravske filharmonie (a ted i divadla) kupoval androida (nejdrive desire, pak jsem ho premluvil na SGS). Podle jeho slov je aspon on maximalne spokojen (OT - BTW tedka kupoval na streamovani server od Apple a jeho komentar k nemu je jen plny superlativu :wink: ).

PS: Je to clovek v podstate jako ty ve smyslu prace (tzn. nema cas a hlavne naladu na nejake hrani si, hledani fixu na XDA apod. ktere bylo nutnosti, kdyz mel HTC Polaris s WM).
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od uni »

bkf1: škoda, že SGS jde přesně podle trendu "spusť a jeď. Viz právě fóra, komentáře k aplikacím (od vývojářů i uživatelů), apod.:-)
EDIT: ...PROTI trendu...., sorry:-)
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od janac_marek »

Tieto veci som riešil aj s Kaiserom.
A po mojej skúsenosti s Desire HD (teraz mám od nich HD7, ale len kvôli veľkému displeju, iné WP7 s takým displejom som nemal k dispozícii) sa stala v mojich očiach firma HTC nespoľahlivým výrobcom lacných (z hľadiska použitých materiálov) nekvalitných šmejdov jak po hardvérovej stránke tak po stránke SW.

Je dosť možné, že keby som si kúpil Samsung namiesto DHD, tak dnes by som žil v kombinácii Android a iOS, neviem posúdiť :) . Ale Google je tiež len Google...

Trocha OT:
Napríklad keď sa pozriem na API pre geocode, tak riešenia v podaní Google sú mi proste cudzie. MS v tomto využíva naplno výhody svojho .NET frameworku. Pohodlnosť programovania pre Bing je niekde úplne inde ako práca s Google api, ale musím uznať, že google poskytuje rýchlejšie odozvy.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od bkf1 »

TO Uni:
Tak tedka ti moc nerozumim :???: Je pravda, ze s SGS nemusis nic delat, aby to fungovalo, ale to se mi zda prece jako vyhoda ne? Pravda musim priznat, ze SGS ma JEDEN nedostatek a ten, ze v beznych nehernich aplikacich nekdy vykazuje nizsi vykon, nez konkurence (nestastna RFS partition), ale to se da fixnout (bez ztraty zaruky), ALE i kdyby to nekdo nechal tak, tak se neda rici, ze by SGS byl spatny/pomaly/nevhodny telefon na praci. Znamy si to treba fixnul, ale podle jeho slov by nemel vetsi problem zit s tim v puvodni originalni podobe.

TO janac_marek:
S tim HTC plne souhlasim (je vubec mozne, ze se na necem muzeme i shodnout? :lol: ). Jinak NET. Framework (resp. NetCF) mi pri mem pseudo-programovani prisel jako pro me nejlepsi/nejjednoduzsi reseni. Kdyz vidim ukazky toho, jak se programuje pro iOS a Android, tak me to vcelku odpuzuje a trochu se desim okamziku, kdy pro takovou platformu budu treba neco pseudo-programovat (v podstate jedine, co se mi na WP7 libi, je prave to programovani aspon tedy, co jsem videl na ukazkovych videich).
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od Standa »

Hm, Kaiser je právě ten model, kdy HTC přestala být technologickým leaderem, utlumila vše, co v ní bylo vyjímečné, a vrhla se na absolutní komzum.
Což samozřejmě v ohledu zisku firmy není špatně :-).
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od bkf1 »

Ano ten vydelek je bohuzel to nejdulezitejsi (vidime to nejen na HTC ale i treba na Samsungu, ktery zacina ubirat plyn a chce take sidit hw).
A Nokia... ta podle me bude take hodne sidit hw, aby vydelala. Ona je pro tyhle firmy v podstate vyhoda, ze jsou vlastne na stejne lodi a nikdo moc nevykukuje, protoze takhle sidi vsichni, zakaznik to povazuje za standard a firmy vydelaji.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od janac_marek »

Standa píše:Hm, Kaiser je právě ten model, kdy HTC přestala být technologickým leaderem, utlumila vše, co v ní bylo vyjímečné, a vrhla se na absolutní komzum.
Což samozřejmě v ohledu zisku firmy není špatně :-).
Nemyslím, že zrovna Kaiser bol tým modelom. Skôr by som povedal, že Touch alebo Touch Pro, prípadne Diamond.
Kaiser bol dobrý nástupca TyTN a v tom čase som oceňoval možnosť naklopenia displeja.
Keby mal Kaiser doladené ovládače, tak na tú dobu to mohol byť takmer bezvadný mobil.

to bkf1:
Na tom programovaní sa zhodneme ;)
Ale to je holý fakt a oponovať mu nemôže žiaden argument.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od Standa »

No právě záležitost s ovladači byl ten bod, kdy v HTC zjistili, že s uživateli můžou dost slušně mávat. :-)
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od janac_marek »

Tak potom môžeme povedať aj o TyTN pôvodnom, kde je známa situácia ohľadom GPS.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od uni »

Ad Nokia, ona HW šidí již delší dobu, to co předvádí u některých modelů řady C, které vypadají jako alternativa k dražším E/N je až unikum. A jak se zdá, MS oznámené upravení chassis 1 jakoby náhodou po dohodě s Nokií ledasco naznačuje i do budoucna....
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od dwbmb »

Za svoji letitou práci si vývojáři Symbian rozhodně nezasluhují dostat výpověď. To je totiž přímo na popravu. Rok s Nokia E5 a Symbianem s60 3rd byl asi můj nejhorší rok vůbec. Odezvy systému - shit, práce s mailovými účty - shit, správa datových připojení - ultra mega goulash shit, ovi store - super shit. A oni sou ještě rozčarováni, že jim, bohům, někdo bere práci. Já bych je venku nechal seřadit (pod záminkou omluvy a nové práce) a pak jednoho po druhém…
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od IkE Blaster »

Výsledek většinou odpovídá prvotním požadavkům a finanční podpoře od zadavatele...
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od biscuit84 »

@uni: No napr. taká C3, tvári sa ako manžerský telefón, pritom jej parametre a celkovo i obsluha je jedna veľká katastrofa...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nokia hodlá propustit či přesunout dalších 7000 zaměstnanců

Příspěvek od uni »

biscuit84: Tak já mám na mysli spíše přístroje se Symbianem, nicméně speciálně tebou zmiňovaný model je dobrým příkladem. Takže, řada C je tedy o lowend "srač..." typu C3 (NE Symbian) nebo o jiných "srač..." typu C5-00, tváření se za něco "použitelného" C6-00 nebo o dobrých telefonech C7? Zkrátka neskutečný bordel, šmejdovost, apod. K tomu podivnosti kolem Symbian Foundation, Evropských dotacích, co jí projde u Evropské komise...., totální podcenění konkurence (iPhone), nezachycení nového trendu (dotykáče), spojení (ještě se budeme divit, kam se to zvrtne) s MS, atd. atd.... Ne, Nokii opravdu nepřeji nic dobrého. Dle normálních pravidel trhu by měla dávno zaniknout nebo opět dělat holinky.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti