Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Re: Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od jerry_stolarik »

Bez simky to bude v phode.. muj streak je blokovany a prvni tyden nez se mi preneslo cislo k O2 tak jsem streaka pouzival jen s wifi..a vsecko fungovalo v pohode..chodili mi emaily..nakupoval jsem na marketu...

Jinak opravdu web os nebo treba blackberry jsou bes internetu od operatora polovicni....

A veta "added an option to disable data access over mobile network" znamena ze je pridana moznost vypnout data pres mobilni sit... to jsi cetl kde..? Tahle moznost uz byla pridana na 1.5 Cupcake..to neni novinka pro 2.2
Czechnology
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát srp 20, 2010 20:23
Zařízení: Palm TX, Palm Treo, Palm m505, Palm m500, Palm ...
Bydliště: Vienna, AT / Praha, CZ

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od Czechnology »

Díky za info.

Přeložit si to umím ;) A práve proto si to vykládám tak, aby mě systém bez datového tarifu neprudil, že mu chybí :-D
Ta informace je z wiki.
postcd
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 22, 2010 21:24
Zařízení: Nokia 5200

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od postcd »

Už asi víte o Mobilmania video recenzi na Dell Streak.
Czechnology
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát srp 20, 2010 20:23
Zařízení: Palm TX, Palm Treo, Palm m505, Palm m500, Palm ...
Bydliště: Vienna, AT / Praha, CZ

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od Czechnology »

Mně se líbilo tohle video :)

Mimochodem, co by mě zajímalo (nemám s Androidem velké zkušenosti) - je možné měnit jazyk systému? Když koupím zařízení v ČR s českou lokalizací, je možno přepnout na angličtinu?
A je v takovém případě ještě možné psát na české klávesnici?
Hariba
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř srp 11, 2010 17:03
Zařízení: Dell Streak

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od Hariba »

Je mi jasný že víte, že se Dell Streak prodává i v ČR - můžu doporučit DellPoint na http://dellpoint.cz/e-shop/dell-skladem ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; - já i další kolegové z mobilmanie jsme to tam koupili - je to Dell certifikovaný prodejce a přístup mají nadstandardní, narozdíl od jiných e-shop-prodejců... :-(
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od milennium »

Streaky prodávané u Dellpointu jsou dovoz. Nemají ofiko českou Dell záruku... Je to smutné, ale je to tak.
Ofiko Dell Streak s ofiko českou zárukou by se měli prodávat až koncem roku (ještě není rozhodnuto) . A v současné době se ještě neví jestli budou obsahovat českou lokalizaci.
Prosím neberte to jako nějaké rýpání a nebo špinění Dellpointu, naopak. Zareagovali velice pružně a vzali vlastně na sebe veškerý další servis, co se týče záruky atd. Píšu to proto, že se tady píšou věci které jsou trochu mimo.
Informaci mám přímo s českého zastoupení Dell.

P.S. Sám mám Streaka, takže mi opravdu nejde o žádné pomlouvání atd...
Hariba
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř srp 11, 2010 17:03
Zařízení: Dell Streak

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od Hariba »

milennium: To jsi asi trochu mimo - samozřejmě je to dovoz ze zahraničí, ale nic takového jako česká Dell záruka neexistuje. Dell má záruku mezinárodní. Doposud se jednalo o to, že nešlo použít českou SIM do Streaků ze zahraničí a žádný prodejce je oficiálně neprodával. Nově dovážené kusy jsou ovšem v tomto v pohodě. Dell svoje výrobky kryje zárukou, i když jsou koupené např. v USA, stačí pouze papírově převést daný kus např. do ČR. Pochybuju, že by DellPoint, jako certifikovaný prodejce DELL, dělal takovouhle kravinu a vzal na sebe taková rizika. Prodávané Streaky mají normálně Service Tag, vyrábí je DELL, takže je i Dell servisuje. Záruka je 2 roky, mám to také ověřené - právě jsem volal na technickou podporu DELL, můj Streak (resp. Service Tag) tam vidí, volat se může normálně na DELL, takže opravdu nevím, kdo Ti tyto informace podal a DellPoint s Tebou řešil. Na každý pád- Streak prodávané v DellPointu jsou "čisté" a naprosto v pořádku i co se záruky týče.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od xtonda »

Koukám, že podle zbozi.cz to nabízí celkem dost shopů včetně velkých jako Mironet nebo CZC, je otázka odkud to je, když tedy píšete, že ne z oficiální distribuce DELL ČR. Ovšem by mě zajímalo z praktického hlediska jak DELL ČR řeší reklamace, když to tu neprodává a tedy nelze očekávat, že by měl kusy na výměnu a servisní zázemí pro tento přístroj.
Hariba
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř srp 11, 2010 17:03
Zařízení: Dell Streak

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od Hariba »

xtonda: Myslím že už jsem odpověděl v příspěvku z 25.8.... DellPoint je oficiální certifikovaný partner Dell s showroomem, já nevím kdo víc by to ještě měl prodávat. A jak píšeš, už se to prodává i v dalších shopech, takže to asi bude "ofiko", co myslíš? Jestli máš pochyby, kup to u partnera Dell a máš klid.
Uživatelský avatar
drak21
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: stř zář 28, 2005 8:28
Zařízení: iPhone 6 64gb Space Grey
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od drak21 »

Mohu jen potvrdit ze Dell Point je vporadku aspon me vysel ve vsem vstrict a komunikace byla opravdu na te nejlepsi urovni.Jinak jsem zarizeni ukazoval technikum co jezdi do nasi firmy opravovat Dell a se zarukou nevidi jedinej problem.Oprava se resi vymenou zarizeni pres messengera.
Czechnology
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát srp 20, 2010 20:23
Zařízení: Palm TX, Palm Treo, Palm m505, Palm m500, Palm ...
Bydliště: Vienna, AT / Praha, CZ

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od Czechnology »

Tak jen k tomu mému původnímu dotazu, ptal jsem se i u prodejce a odpověď:
Dobrý den,
máte pravdu, prodáváme Streak s Androidem 1.6. Na stránky tuto informaci doplníme. Kdy přijde Streak s novým Androidem (2.2) ještě nevíme, nicméně myslím že to není až tak důležité. Flash na novou verzi Androidu je totiž velice jednoduchý, jednodušší než u tabletů s Windows Mobile a vy samozřejmě můžete na u nás zakoupený Streak kdykoliv nahrát novější verzi Androidu, až bude k dispozici a vše bude fungovat jak má. Již nyní se na internetu objevila verze 2.1 beta. Streak si u nás koupily již desítky zákazníků, nikdo se neozval s nějakými problémy, ba právě naopak od řady z nich máme pozitivní reakce na tento povedený tablet a také na naše služby, z čehož máme samozřejmě velikou radost.
Tedy - ničeho se nebojte a Streak si pořiďte, nečekají Vás žádné problémy s přechodem na nový Android.
Za DellPoint tým,
.....
Takže by to snad mělo být ok.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od xtonda »

A ty by si snad čekal něco jiného, než že se pochválí? Navíc akorát řekli, že aktualizace je u Androidu snadná operace, nikoliv kdy a jestli vůbec bude pro Streak Android 2.2. Sice někdo z DELLu na nějakém blogu na doméně DELL.com napsal, že bude, ale nejednou se stalo, že se u zařízení upgrade na novou verzi OS považoval za hotovou věc a pak nic nebylo.

Streak se mi velice líbí i když cena u nás je poněkud vyšší (cca 15 000 Kč oproti 450 GBP), ale dokud nebude zcela jasné, že Android 1.6 nebude konečná, tak do toho asi nejdu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od htcjirka »

1.6 neni rozhodne konecna,uz nyni je venku unikla oficialni rom 2.1.Maximalne bude konecna 2.1
Czechnology
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát srp 20, 2010 20:23
Zařízení: Palm TX, Palm Treo, Palm m505, Palm m500, Palm ...
Bydliště: Vienna, AT / Praha, CZ

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od Czechnology »

O pochválení mi nejde.
Chápu, že nemohou zaručit, že verze 2.2 bude, ale pokud bude, tak mi oni jako prodejce řekli, že upgrade bude na jejich zařízení možný, na což se pak jako zákazník mohu odvolat, kdyby byly s upgradem problémy.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od jerry_stolarik »

Dell už před zahájením prodeje tvrdil že 2.2 bude... Věřím že to doplní..a že na ní těžce pracují....
hafan
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob srp 28, 2010 15:43
Zařízení: Dell Streak/iPhone

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od hafan »

milennium ma pravdu, mam ty same informace z DELL CR, od ktereho nase firma bere veliky mnozstvi HW a je to nas vyhradni dodavatel.Takze jsem u nich streak poptaval pred 14dny a bylo mi receno to co pise Milennium.Dell CR ho nema a nevi kdy bude, muze to byt behem mesice ci az na zacatku roku, uz to teda vypada ze bude, ale ani to neni jiste.
Ale i tak mi obchodnik co ho mame pridelenyho rekl, ze se vsechno muze zmenit ze dne na den, neb se jim zmenil reditel a vypada to dokonce na to, ze dell tady ofiko zacne prodavat vsechny produkty.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od milennium »

Další info. Streak od českého Dellu by se měl začít prodávat začátkem (nebo v průběhu) září. Cena ještě nebyla stanovena.
Toto je informace od zdroje přímo s českého Dellu.
Hariba
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř srp 11, 2010 17:03
Zařízení: Dell Streak

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od Hariba »

Volal jsem dnes do DellPointu a tam mi sdělili aktuální informace. Prý by měla vyjít již brzy oficiální verze 2.1 přímo od DELL, takže již nebude co řešit a není třeba dávat si do Streaku "neoficiální" update. Dále se prý chystá příslušenství, které bude k dispozici cca za 14-dní až měsíc. Docking station cca 1200-1300 Kč bez DPH, držák do auta kit: cca 1100 Kč bez DPH. Musím se zastat DellPointu (viz. výše), že se chválili - já jsem jim poslal e-mail, kde jsem je pochválil, takže to vlastně pouze tlumočí dál. :-)
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od xtonda »

Tady sem narazil na zprávu, že O2 UK by měl vypustit update na 2.1 zítra http://liliputing.com/2010/08/dell-stre ... he-uk.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Bohužel ty nejzásadnější funkčnosti (JIT, instalace aplikací na kartu, USB tethering, wifi hotspot) přinese až 2.2.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Dell Streak: Už příští měsíc exkluzivně v nabídce O2 UK

Příspěvek od htcjirka »

Tento kousek me velice zaujal a brzy zrejme pribude do me sbirky.
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host