10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
killerGBU
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: stř pro 13, 2006 18:56
Zařízení: HTC TyTn II WM 6.5 23017 TPC MEGA V11

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od killerGBU »

ona hlavní otázka bude jakou spotřebu mám SnapDragon. Pokud je pravda to, co jsem četl na blogu u carnera, tak by měl mít 0,5W a MSM 3W, což by znamenalo, že má sice větší display, ale je to kompenzováno nižší spotřebou chipsetu, takže může mít výdrž +- stejnou jako HD nebo i větší
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od AtoM. »

sir andrew: Sice neuvedli HD pro, ale zato uvedli TP2, který sice není "oficiálním nástupce HD, ale pro mě to je HD s klávesnicí. A stejně to bude u Lea. Pár měsíců po uvedení se určitě dočkáme verze s o pár palců menšim displejem, ale s HW qwerty.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Sir Andrew »

Já se bohužel obávám, že to tak nebude.
Elf - Nike
Diamond - Raphael
Topaz - Rhodium
Blackstone - nic
Leo - stejný osud...

První 3 příklady jsou naprosto identické zařízení s odlišností jen v klávesnici (a u Nike je jiný procasor). Logickým "bráchou" rhodia je topaz, blacktone nemá "pro" brášku. Leo je prakticky děcko blackstonu, takže "pro" sourozence neočekávám :(

Nicméně by to bylo super, kdybych se mýlil :)
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od AtoM. »

Podle mě je Topaz takovým low-endem HD pro lidi co maj radši menší telefony.
Já ti tvůj názor neberu, ale sázim na to, že se dočkáme Lea s klávesnicí a souběžně s ním bude představenej i Leův levnější brácha ve stylu Topaz :wink:
Trapper John
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon čer 29, 2009 8:56
Zařízení: HTC HD2, hp ipaq 214
Kontaktovat uživatele:

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Trapper John »

martan1981 píše:Teraz mi je to vcelku vtipne ako sa kazdy rozplival pri predstaveni nad rezistivnym displejom. WM a kapacitny vraj nikdy. Tak podla tychto ohlasov sa Leo nebude dobre predavat :-) Ziadny poriadny fanusik WM si to predsa nekupi.
Myslim ze je nacase si uvedomit, ze rezistivnym displejom pomaly ale isto odzvana. Nepouziva ich iphone, android, webOS a teraz uz pomaly ani WM zariadenia. Skoda ze nokia nedala kapacitny aj do n900 ky.
co to povídáš za nesmysly, že odporovým displayům pomalu odzvoní, tak si pořid tupého iphona já rozhodně nehodlám WM ovládat prstem to je jako kdybych začal jíst jídlo bez příboru
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Standa »

Leo, tak jak ho známe ze současných specifikací, určitě s klávesnicí nebude, dobře zavedené HTC na tom určitě nemá zájem. Viz:
Touch Pro 2: hw klávesnice, ale malý displej, bez výbavy, nevýkonné
Touch HD: velký displej, částečná výbava, ale bez hw klávesnice a nevýkonné
Leo: velký displej, výkon, výbava, ale bez hw klávesnice
Leo Pro: velký displej, výkon, výbava, hw klávesnice... chápete to scifi? :-)
niky79 píše:Ver tomu, ze v budoucnu prijde uplne jiny druh klavesnice, bude zalozen na SW a HW klavesnice, jak ji zname dnes, bude zastarala asi jako olejova lampicka :)
S tím bych souhlasil. Pokud vznikne klávesnice, která nabídne komfort hw a variabilitu sw, hrábnu po ní jako první. Ovšem stále musí být oddělená od hlavního displeje, abych nepřišel o místo pro informace.

EDIT: Trapper John: Výkon Snapdragonu už je ověřený např. na Toshibě TG01.
Trapper John
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon čer 29, 2009 8:56
Zařízení: HTC HD2, hp ipaq 214
Kontaktovat uživatele:

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Trapper John »

AtoM. píše:Podle mě je Topaz takovým low-endem HD pro lidi co maj radši menší telefony.
Já ti tvůj názor neberu, ale sázim na to, že se dočkáme Lea s klávesnicí a souběžně s ním bude představenej i Leův levnější brácha ve stylu Topaz :wink:
určitě bych nebyl proti, aby se časem objevil i LEO s HW klávesnicí, ale myslím, že se toho nedočkáme ikdyž bych to uvítal, ale zatím nechci moc předbíhat HTC jsem zatím nezkoušel a každý zatím na procesor od Qualcommu nadával tak jsem zvědav jestli 1GHz procesor opravdu bude dosahovat takového výkonu jaký si od toho každý slibuje
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Svestka »

Snapdragon by měl opravdu vybočovat z řady nevýkonných qualcommů otázkou je zda si nevybere daň v podobě spotřeby.
HrdinaJan
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: čtv srp 13, 2009 17:44
Zařízení: HTC DESIRE S

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od HrdinaJan »

Je jeste nejak alespon teoreticka moznost, ze nebude LCD ale AMOLED? Tim by se taky dost energie usetrilo. :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od IkE Blaster »

Proč řešíte tu energii TEĎ? To nemá moc cenu řešit ani až tu bude, stejně s tím nic neuděláte... I tak bych ale počkal na finální specifikace.

Jinak video pěkné, ale ještě jsem neviděl nikho zvětšovat video (ještě k tomu hrající :D )
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Svestka »

Tato možnost opravdu není pravděpodobná ale možné je v dnešním světě cokoliv. OLED displeje opravdu umí velice razantně šetřit energii nejedná se o malé rozdíly.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od carnero »

Svestka: Spotřeba QSD čipsetů by měla být oproti MSM asi čtvrtinová. Ale to je obecný vývoj čipsetů snad do všeho - s rostoucím výkonem klesá spotřeba (mezigeneračně, taktováním staré šunky se těžko něco ušetří :).

Osobně očekávám, že HD2 vydrží na jedno nabití stejnou dobu jako všechny dnešní mobily... den až dva. Při troše štěstí i tři.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od htcjirka »

Touch Pro 2: hw klávesnice, ale malý displej..
Touch HD: velký displej..
Stando ty uz jsi extremista,mel jsi nekdy polozene TP2(4,7x8,0) a HD(4,9x8,3),ten rozdil v displejich je tak malinkaty ,ze to nestoji ani za rec.Takze prirovnani maly displej,velky diplej(rozdil 0,2 palců) je hodne zavadejici.Promin,ve spouste vecich se s Tebou schodnu,ale na toto jsem musel reagovat.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Standa »

htcjirka: Pro mě je ideální velikost displeje taková, jakou má šířku VGA 3.6" v portrait režimu. Touch HD je v tomto ohledu o dost menší (tzn. i ovládací prvky jsou menší) ale je na hranici akceptovatelnosti. A ačkoli TP2 už není taková změna oproti HD, je pro mě za hranicí. Když se srovná šířka VGA 3.6" a WVGA 3.6", je to už v ovládacích prvcích dost rozdíl. Ale WVGA 3.6" samozřejmě není malý, chtěl jsem jen udělat černobílé srovnání velkých a "těch ostatních".
Jinak klidně se mnou nemusíš souhlasit, pokud tvé názory mají hlavu a patu, což mají, tak nemám problém. :-)
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od AtoM. »

Standa píše:Leo Pro: velký displej, výkon, výbava, hw klávesnice... chápete to scifi? :-)
Máš pravdu. ŽÁDNEJ výrobce nechce vytvořit "doknalý" mobil. O tom se tu už hodně diskutovalo.
"Leo Pro" musí mít tedy nějaký nevýhody. Určitě to bude menší displej, pak se asi budem muset rozloučit s diodama a určitě méně MP, nedejbože Fixfocus. 3.5 jack by vyhodit snad neměli. HTC řekl, že ho už bude dávat všude. Chipset by imho mohl bejt stejný. Pak možná vyhoděj nějaký SW blbůstky jako rádio u TP2 (víme, jak to dopadlo :tlem:)
Ale i přes to by to měl bejt trhák :wink:
petrikzviera
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 08, 2009 1:33
Zařízení: Blackberry Storm 9530

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od petrikzviera »

Ak si niekto este stale chce kupit stary a menej presny resistive display ako capacitive display, nakolko mu viac vyhovuje stylus,alebo hocico ine drzat v rukavici a Leo je pre neho moc velke ,tak moze kupit Acer F1, ktory ma 3.8" a tie iste parametre ako Leo, dokonca aj procesor.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Standa »

Nevím jestli nějaký výrobce záměrně vyrábí speciální verzi rezistivního displeje, který je méně přesný než standardní kapacitní. Každopádně u WM telefonů jsem se s tímto případem ještě nesetkal. Možná fakt nějaká speciální verze...
petrikzviera
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 08, 2009 1:33
Zařízení: Blackberry Storm 9530

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od petrikzviera »

Kazdy (PCT) display, (PCT=Projected Capacitance Touch) , ma vecsie rozlisenie a presnost ako resistive screen.
To je holy fakt. Web je dnes plny informacii.
Tieto PCT dispaye pouziva ako BB,tak aj Apple, HTC G1,Microsoft Zune HD...
Samozrejme stylus je spicatejsi a presnejsi ako prst, (prosim porovnajte si to, kto mi neveri),preto sa moze niektorym na prvy pohlad zdat, ze resistive display ,ma vecsie rozlisenie a presnost ako capacitive display, no opak je pravdou.
Patentovany Stylus na capacitive display od HTC moze riesit niektore problemy,napriklad kreslenie.Aj ked kreslit si na malom display mi pripada uchylne.
Hlavny dovod, preco HTC stale pouziva resistive display a stylus je v azii. Pouzivaju tam hand writing recognition, pretoze su pismena velmi zlozite a je ich viac, nezmestili by sa na display vsetky ako pri softwarovej klavesnici.
Akonahle HTC vyroby zariadenie so specialnym stylusom pre capacitive display, resistive display bude len v low end a neskor vobec, nakolko ako som uz pisal predtym, kazdy (PCT) display, ma vecsie rozlisenie a presnost ako resistive screen.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Standa »

To všechno je možné. Mě ale pda zajímá z čistě uživatelského hlediska, ne z technického. Tzn. pokud je mi kapacitní displej schopen nabídnout takovou přesnost a přehlednost, jako rezistivní displej s tenkým stylusem, je to v pořádku. Zatím je to tak, že kapacitní displej můžu ovládat jen tlustým prstem, a v tom případě jakkoli přesná je tato technologie, je stejně tak i zbytečná a nevyužitelná.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od HTCKlorec »

No asi som nekonvencny uzivatel, ale mne sa rezistivny displej rata aj na dotyk. Pri porovnavani s iPhonom mam lepsi pocit z rezistivneho, pre mna je presnejsi, aj je mi prijemnejsie ked sa jemne "prehne", narozdiel od kapacitneho, ktory ostava nehybne stat, a je mi to na prst neprijemne, akoby som isiel prstom po mramore. Viem ze asi kecam, budete hovorit, ze kapacitak je lepsi po vsetkych strankach, ale moj nazor je taky, ze mi viac vyhovuje rezistivny po vsetkych strankach.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 3 hosti