Fotografie Samsungu Omnia II

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Svestka »

Kvark: No právě, že si od Omnie PRO slibuju, že by mohla být klávesnice na tom malinko líp, protože nemá žádné udělátka navíc jako vyklápění apod. otevírá se pouze v jednom směru bez jakéhokoliv naklonění což jak doufám by mohlo zvýšit životnost.
Mik98
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte zář 08, 2009 15:13
Zařízení: Apple iPhone 3GS 16GB
Bydliště: Slovakia

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Mik98 »

Zdravim, chcel by som sa opytat majitelov Omnie 2 ako nahlas hra reproduktor a aka je kvalita zvuku pri najvyssom stupni hlasitosti.

Taktiez by ma zaujimalo ci su vibracie dostatocne silne, pretoze som raz kupil jeden SE a vibracie boli tak slabe ze ich nebolo citit ani ked som mobil drzal v ruke.
The Rock
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 01, 2009 17:18
Zařízení: iPad mini

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od The Rock »

to Mik98: muzes si tam nastavit ruzne druhy vybraci, ne sice jejich silu, ale rezimy ano..jinak jsou dostacujici..nestalo se mi jeste, ze bych je necitil.. :lol: A zvuk..no, HTC Touch HD (tedy WM!) bylo pro me trosku zklamanim po prechodu z hudebni nokie, ale uz u Samsungu i8910 HD byl zvuk krasny a hlasity a u Omnie II proste taky nadhera..pokud si nastavis SRS a WoW HD je zvuk proste BOMBAAA (v touch playeru)!! Vazne, a zvuk se da jeste nejak zesilit, ale to uz jsem radeji nedelal, protoze na sluchatkach je taky zesilovac a tak mi to staci dostatecne! :wink:
Mik98
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte zář 08, 2009 15:13
Zařízení: Apple iPhone 3GS 16GB
Bydliště: Slovakia

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Mik98 »

2 The Rock: Diky za odpoved tie vibracie su pre mna dost dolezite lebo ked idem niekde von a je tam hluk tak proste nepocujem vyzvananie. :) A ten zvuk si myslel pri pocuvani hudby cez sluchadla alebo pri vyzvanani (reproduktor na zadnej strane)?, lebo mna by zaujimalo skorej to vyzvananie.
The Rock
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 01, 2009 17:18
Zařízení: iPad mini

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od The Rock »

to Mik98: no, myslel jsem ve sluchatkach..pokud myslis poslouchani hudby klasicky, tak repreak je umisten na zadni casti :roll: , ale dostal jsem k tomu krasny pouzdro, a tak kdyz posloucham pisnicky pres repreacek, tak jej otocim a krasne hlasite! hraje..opravdu pro me jako uzivatele nekolika rad xpress music a N-kovych rad od Nokie velice potesila! Na vybornou..a ve sluchatkach jsou basy :smt023
Mik98
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte zář 08, 2009 15:13
Zařízení: Apple iPhone 3GS 16GB
Bydliště: Slovakia

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Mik98 »

to The Rock: Tak to som rad ze hra dobre, ja som mal SE W910i a ten ako som spominal slabo vibroval a zvuk repraku bol dost onicom, potom som si kupil N82, ktoru mam stale a ta hra o dost lepsie. Dufam ze ma Omnia 2 teda nesklame, asi ju kupim ale este nie som uplne rozhodnuty.
BlackViolet
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 20, 2009 11:56
Zařízení: Samsung i8000 (Omnia II)

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od BlackViolet »

The Rock píše:to KVARK: uz ho mam 2 tydny a nemuzu si vynachvalit..mel jsem i Samsung i8910, coz je jeho souper se symbianem..ale proste uz je podle vzhledu u me vyhrava i8000! ne jen ze je mensi a lehci, ale proste lip sedi v ruce a ma navic Wm..nemusim rikat co to znamena a jak se to lisi od ostatnich OS.. :wink:
Zrovna se rozhoduji mezi těmito dvěma mobily. Zajímalo by mě, jaký je mezi nimi rozdíl v kvalitě fotek - podle fotek různě umístěných na netu mi přijde, že ty z i8910 vypadají kvalitněji - zdá se mi to, nebo to tak opravdu je? Jinak doposud jsem vlastnila mobily bez OS, takže mám další dotaz, v čem je lepší WM než Symbian a naopak. A jakpak je to s displejem? Má i8000 kapacitní nebo dotykový? Díky za pomoc :wink:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Svestka »

BlackViolet: První hledej potom se ptej, i8000 má samozřejmě odporovou dotykovou vrstvu (dotykový je jak kapacitní tak odporový). Porovnávat WM a symbian je trochu zcestné jelikož se jedná úplně o jinou filosofii systému samotného, nelze přímo říci, že je jeden lepší než druhý jelikož jsou to systémy diametrálně odlišné a každý se hodí na něco jiného nebo spíše někomu jinému. WM si můžeš zcela přizpůsobit obrazu svému a zjednodušeně si ho lze představit jako windows na PC. Jde o to, že o WM se musíš starat a pokud to neděláš, tak dojde nutně k jejich zpomalení a v horším případě mrznutí. Symbian je daleko omezenější ale pro neznalého uživatele lze říci, že bezpečnější, zde si systém téměř nepřízpůsobíš odměnou ti ale naopak bude větší optimalizace a tím i svižnější systém. Samozřejmě jsem popsal jen stručný pohled na věc ale samotné srovnání by bylo na několik stránek, takžep okud budeš mít konkrétnější dotazy na nějaký ze systému tak otázku polož jinak si zkus něco vygooglit, nemá cenu tady na fóru psát kompletní srovnání.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od mike-biker »

Mě osobně přijde WM přehlednější a ve většině případů více definovatelné. Symbian je strukturálně složitější, ale uživatelsky více friendly. ;-)
BlackViolet
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 20, 2009 11:56
Zařízení: Samsung i8000 (Omnia II)

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od BlackViolet »

To Svestka: Jéžiši co to píšu za bludy, samozřejmě jsem chtěla napsat kapacitní nebo odporový. Jinak díky za info ;-) Chápu, že je těžké porovnat dva různé systémy, jde o to, že slyším na fórech, jak někteří nadávají na WM, jiní zase na Symbian, pak jsem z toho trochu mimo :-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Svestka »

Pokud někdo nadává na konkrétní OS tak jde vidět, že jej buď neumí využívat nebo mu vůbec nerozumí, třetí varianta je taková, že o systému nic neví a píše to co četl jinde popřípadě je takový fanda svého operačního systému, že nadává na všechny ostatní. Samozřejmě, že každému vyhovuje něco jiného, to ale neznamená, že to co mu nevyhovuje je nutně špatné. Když napíšeš spousty požadavků, které na telefon máš a nějaké tvé sympatie ke konkrétním činnostem *(1), tak ti můžeme něco doporučit ale nejlepší je, když by sis oba systémy ošahala, u WM existuje emulátor, na kterém si můžeš vyzkoušet práci ve WM takže ti jej doporučuju stáhnout a zkusit, jistě ti google poradí kde ho hledat (hledej emulátor WM).

*(1) Těmi činnostmi myslím například zda preferuješ volnost ve výběru programu, nebo zda ti stačí vesmes základní programy, když pracují správně. Zda máš trpělivost se piplat se samotným systémem a podobné věci, čím více napíšeš tím lépe pro tebe.
BlackViolet
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 20, 2009 11:56
Zařízení: Samsung i8000 (Omnia II)

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od BlackViolet »

Požadavkům, které mám, stoprocentně nevyhovuje žádný mobil :-D Nicméně po dvou měsících přemýšlení, hledání a pročítání všeho možného i nemožného jsem nakonec stejně dospěla k tomu, že asi půjdu do i8910, což byl můj kůň už od začátku :-) Holt i bez krytky foťáku se dá žít :-) Trochu se obávám kapacitního dispeje, ale vzhledem k úhlopříčce 3,7" snad nebude s psaním problém. Omnia II vypadá sice dost dobře, ale ten foťák mě nenadchnul.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od mike-biker »

No jestli si kupuješ PDA kvůli foťáku, tak doporučuji počkat na nějaký 8Mpix, nebo 12Mpix mobil. Jinak zrovna foťák u i8000 dělal bezva fotky, nahrál jsem si firm G7 a je to se mi zdá horší. Ale vyzkouším. :wink:
BlackViolet
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 20, 2009 11:56
Zařízení: Samsung i8000 (Omnia II)

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od BlackViolet »

No právěže I8910 má 8Mpix :-)
Mik98
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte zář 08, 2009 15:13
Zařízení: Apple iPhone 3GS 16GB
Bydliště: Slovakia

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Mik98 »

Ale to ze ma viac Mpx neznamena ze musi robit lepsie fotky
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od mike-biker »

Ano, to si spousta lidí myslí, čím víc pixelů, tím víc Adidas. :lol: . Ale ta optika je bohužel limitujícím faktorem, neb to je nejslabší článek. Vady se odstraňují sofwarově a je to tak, že se něco potlačí a něco se zase zhorší. 3Mpix je dostačující, pokud je dobrá optika. 12Mpix je jen reklamní tah. Ano, jde "udělat vzorová fotka, kde je vše krásné, ale v průměru je kvalita stejná jako u 3Mpix. ;-)
MrViki
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 16, 2007 16:32
Zařízení: Iphone 5S 64 GB

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od MrViki »

Může mi prosím někdo z majítelů Omnie II říci, jak rychle reaguje na příchozí hovor? U HTC smartfounů jsem pozoroval tak 3-8 vteřin lag mezi tím, kdy volající slyší vyzváněcí tón a tím, kdy mobil skutečně začne zvonit. Jak je na tom Omnia II?

A pokud někdo máte s Omnii HF bluetooth tak jak s ním pracuje? Nepadá připojení? Jak rychle reaguje na přijetí hovoru na sluchátku?

Díky moc za info
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od mike-biker »

Nemám žádný problém. BT je stabilní, zobrazuje ikonu připojení, prostě pohoda. Řekl bych, že tam nějaké drobné zpoždění bude - řádově 1-3 sec. ;-)
CZernyPetr
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 07, 2009 18:38
Zařízení: k750i

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od CZernyPetr »

Chtěl bych se zeptat co se týče vzhledu. Jak vypadá zezadu, je to jen čistě černá nebo tamje nějakej rudej motiv?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od mike-biker »

Fotografie jsou na netu ke stáhnutí. Barva vypadá jako černá, ale na světle a slunci je jasně vidět narudlý povrch. Ale spíše působí vzhledově jako čistá černá. Jedna výhoda - pokud se poškrábe, tak je to jednoduchý a jednolitý plastový výlisek, který by neměl stát víc jak několik stokorun. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti