Xperia X1: Výkon a Windows Mobile

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

já taky, obzvlášť s tuningem :twisted:
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

kapu píše:Ano začalo to u SE T610, K700i, K750 u všech po 3 měsících odešel joystik. Pak P800 to byl otřes sám o sobě a nakonec P910 když mě upadla klávesnice a zadní kryt přestal držet.
...
S tímto musím naprosto a zcela souhlasit. SE prostě vyrábí všeobecně nekvalitní a nevyužitelné telefony. A já si za tímhle názorem prostě stojím už dlouho, mám k tomu své pádné důvody a nikdo mi je nevyvrátí :wink:.

A tuning SE?! No to je snad špatný vtip! Podařilo se snad někomu změnit tapetu?? WOW! Jak jsem tak sledoval patche pro SE, udělalo se mi skoro špatně. Většina toho, co někteří nazývají "tuning" jsou prostě jen opravy toho, co ubohý defaultní firmware onoho telefonu neumí. Neuvěřitelné. Často ty nejzákladnější věci.

Ovšem zpět k XPERIA X1. Vzhledem k tomu, že používá 520 MHz procesor Qualcomm, není se čeho obávat. To grafické prostředí je pěkné a zkrátka nemůže zaostat za iPhonem. To by přece nešlo, aby SE neměl taky svůj iPhone, když už ho mají skoro všichni výrobci, že? :smile: A proč by to navíc nemělo být pořádné dělo s plnohodnotnou klávesnicí... SE se rozhodně snaží a celkem věřím, že mi tohle zařízení pomůže změnit můj celkový dosavadní (negativní) pohled na tuto značku :) .
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

RDT plně stebou souhlasím. I zařízení působý kvalitním dojmem, proti klasickým modelům SE. Jen by mě zajímalo jestli tímto SE definitivně skončí se symbienem UIQ?
Třeba se nám s novým SE vrátí i alternativ. :-)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Je to nádhera, toto je první pda, které by mi mohlo nahradit staříka Uniho. Šesti řad kláves se už asi nedočkám (byl to asi omyl - pro opravdovou práci stačí čtyři), ale zato 3.5 jack a zřejmě kvalitní foťák...
Kdo si chce zamluvit mého Uniho na druhou polovinu r. 2008 za 8000 Kč?? :-D
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filippo »

X1 vypadá moc pěkně. Celkově kvalitní zařízení

S podporou aplikaí to nebude tak slavné, ale když teď Toshiba chystá svoje G910/G920 tak by se to mohlo zlepšit
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

jenže nemluvím jenom o "ubohým patche". Mluvím aj o HW tuningu (např. překrytováním vytvoření hybrydu), ale aj o Elfech, který už dávaj svobodu aplikací. A jestli ještě padne slovo že SE je šmejd apod. tak se prvně podívejte na nokiju, ale taky na HTC, páč jako nedodělanou ROMku může vydat fakt jenom vůl,m nemluvim o tom že když mi o spadně z metra se otevře klávesnica, řitom K750 sem měl rok a NIC sem nezaznamenal a to mi taky spadl ze 2,5 metrů, akorát se zvohl hryt foťáku, ale stačíl prej rozebrat a zvohout a bylo by vše OK.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

hm to bude zase ostra bitka lid vs. SE xD

btw jaky mas problem na zmeneni tapety xD patche jsou celkem ruznorode a uzitecne, nevim jestli pristup k java hram by mel byt o zakladu firmware, stejne tak svetlo na spousti fotaku a dalsi. btw mas na nokiich a jinych neco ve stylu listu/oken (jako ff/opera)? diky elfum neco podobneho je. nezdaji se mi neuzitecne. nevim no, asi to nema cenu resit, ale vzdycky mi pripadalo SE kvalitnejsi nez nokia
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Držte se tematu! Všechny další OT přízpěvky budou mazány!
Kdo má lepší tapetu na "blbfounu" opravdu nikoho nezajímá!
Hitman
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 25, 2008 12:25

Příspěvek od Hitman »

Mám pár otázeček -> bude mít TV-out a "stereo"reproduktory? Druhý reproduktor jsem na obrázcích nikde neviděl, ale nehledal jsem nikterak zevrubně.. Já vím, jsou to detaily, ale je to to jediný, co se mi o Xperii nepodařilo zjistit a nechce se mi věřit tomu, že je tak dokonalá! :grin: Je to první zařízení s WM, kterýmu dám přednost (pokud HTC spolu se SE nic nezkazí) před Symbianem, konkrétně před Nokií N96, jen mi asi bude chybět DVB-H (právě oproti N96ce), ale zase ten displej!.. :P
Jo a v tom katalogu parametrů (a koukám, že i na první stránce tohoto threadu) chybí údaj o tom, že zvládá VGA videonahrávky při 30fps a že rádio má RDS.. Ale to jsou (pro vás) asi jen detaily -> nechci být hned u prvního příspěvku hnidopich - ale pro mě jsou to zkrátka poměrně důležité parametry - jsem vysazenej na multimédia.. :grin: Proto mne do dnešního dne žádný PPC neoslovil..
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

Mě Uni přehrál SGA 4x18 upravený do VGA rozlišení úplné fpoho s titulkama, ale myslim to bylo jenom 25 fps
neveceral
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 20, 2006 10:49

Příspěvek od neveceral »

http://semcblog.wordpress.com/2008/02/28/release/ tak jestli se opravdu potvrdí, že X1 bude venku až za rok, tak to je teda síla skoro jako HP 614c :-). Je to opravdu normální chlubit se něčím tak dlouho dopředu, co je to za novou módu?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

V pripade SE je to normalni,napr P990i,se tez rok dostavala na trh.Kdyz na nej prisla bylo uz pozde a byl to vlastne zastaraly telefon.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

jenze 614c je v anglii uz od zari 2007, pak byl sice tezce sehnatelny, ale dalo se. jenom nektere staty (vetsina) mela smulu.

proste smula, ze vyrobce neco udela, je to temer hotove, ale vyda to az za rok
neveceral
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 20, 2006 10:49

Příspěvek od neveceral »

OT
chápu, že chtějí udělat hype a přitáhnout pozornost ke společnosti, ale to jim nedochází, že se jim to za ten rok zase vrátí zpět výrazně menším zájmem. No jeji škoda.
jirkab
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: sob úno 24, 2007 19:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od jirkab »

SonyEricssony jsou šmejdy prakticky všechny. Plastové hračky pro malé děti.
Na zařízení s WM se sami nezmůžou, tak jim to musí vyrobit HTC! A jelikož HTC si nepodkope vlastní modely, tak to bude velice slabé zařízení. Vidět to je třeba na ukázkách, kde je zachyceno otočení displeje. Pokud s tím něco do finální verze neudělají, tak to bude pořádný šnek. No a do toho ještě čeština od SS a je to naprostá lemra.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

a proč si myslíž, že WM netuní SE? dyť HTC dělá na zakázku a OS dává na tech objednavatelech ať si to udělaj sami, jinak ta čeština buže bejt klidně i od SE, mysliš si že FW do "blbejch" mobilů jim počešťuje někdo jinej? ale i kdyby tak to kajzra převálí na plný čáře, naký blbý QVGA si můžeš... :wink: tím nechci urazit majitelé PDA s QVGA a gra. ovladačema, jenom bez nich!
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

ty kecy o nekvalite SE si odpust, dostl idi je spokojena a ja s nimi nemel ani jednou problem (prihlidnu-li ke sve blbosti a zpusobu zachazeni s mobilem)
jirkab
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: sob úno 24, 2007 19:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od jirkab »

Hm, škoda, že jste se nevýjadřili k faktům: rychlosti nebo spíše pomalosti překlopení displeje, které je vidět na ukázkách.

S tím softem a češtinou máš samozřejmě pravdu, ale pokud to bude dělat SE je tu skutečně velká šance, že to bude ještě větší propadák, než když to bude dělat HTC (stačí se podívat na rychlost a dotaženost P1i :roll: a to je platforma se kterou by měli mít zkušenosti). Jediné čím si skutečně pomohou bude mechanické zpracování, kvalita, spolehlivost které je u SE čím dál tím žalostnější. To, že si to nechají dělat u HTC svědčí o tom, že na to prostě SE nemá!
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

kvalita? měl si ůbec někdy SE? já měl T310, K700, K750, a často vídám K800 a co já sem je měl (kromě tý K800) tak všechny byly OK akorát potom začal blbnout joystik, ale te u Xka není, potom K750 mi spadla z 2.5m a přežila, akorát kryt foťáku se trošičku nahnul. A co se týče pomalosti překlopení displeje, tak to je proto, že to je SVGA, zatímco kdyby to měl kajzr tak to je 3x pomalejší, páč nemá graf. ovladače. A co se týče rychlosti P1 tak to nevím, ale je to možná proto, že je to symbian, ale měl jsem srovnat rychlost startování TyTNa a P800 a víš co nastartovalo rychlejic? SE!
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

Musim souhlasit s Tslany SE jsou kvalitni telefony měl jsem K750, K800 a P990 a byl jsem nad míru spokojený. Kdyby se pustilo SE už dříve do WM tak bych nepřešel na HTC. Uvidíme jak na tom bude Xperia :wink:
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host