Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od qwerty »

pokial si pamatam, pamatove karty co som mal mali vzdy o dost nizsie rychlosti ako mali napisane v specifikaciach. neni to iba vec Windows mobilov
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od ManT »

qwerty píše:pokial si pamatam, pamatove karty co som mal mali vzdy o dost nizsie rychlosti ako mali napisane v specifikaciach. neni to iba vec Windows mobilov
To ano, realna rychlost je trochu jiná ale tady jde o to že jsou pomalé v w10m oproti wp8.1, v insider je několik buildů a žádný tohle neřeší, snad to ve finální verzi bude už ok.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od KoumiCZ »

qwerty píše:pokial si pamatam, pamatove karty co som mal mali vzdy o dost nizsie rychlosti ako mali napisane v specifikaciach. neni to iba vec Windows mobilov
Toto je reálná rychlost karty v PC, předpokládám, že v mobilu by měla být podobná a nikoliv až o pětinu nižší.

Obrázek
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od ManT »

Dělám downgrade na finální Wp8.1 co byla v 640 z fabriky, tak jsem zvědav co SD Card Speed vyhodí.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od qwerty »

Aha, presne porovnania rychlosti Win8/10 som nerobil, ani sa mi nechce vracat dozadu, a u 950-ky ani nemam kam. Rychle karty v PC mozes pripojit cez USB3 citacku, tam rychlost zo specifikacie mozno dosiahnes, ale v mobiloch su (asi) stale len USB2, t.j. maximalne 30MB/s, aj to len teoreticky a pri citani.
mant: super, som zvedavy, napis ...
PS. spomenul som si, ze karta, ktora mi pise v mobile zapis 11 MB/s, mi v citacke od tabletu Lenovo Miix3 davala v FDBench okolo 18 MB/s, specifikacia udavala 30
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od ManT »

Tak já ten downgrade klidně udělám to není problém, protože jsem nahrával poslední insider verzi w10m xxx.107 a stejně jsem chtěl udělat HR ono je to po updatru vždy lepší, takže těch pár minut mě nezabije.
Po odzkoušení se zase vrátím zpět na desítky, ono i když je to v nich pomalejší, jak jsem psal dříve záznam a přehrávání videa v hd a full hd je u mě naprosto plynulé, takže ta rychlost ač nižší stačí.

EDIT:

SD Card Speed
https://www.microsoft.com/cs-cz/store/a ... blggh0cn00" onclick="window.open(this.href);return false;

Microsoft Lumia 640 DS


Karta SanDisk Micro SDHC Ultra Android - 32GB, UHS-I
http://www.czc.cz/sandisk-micro-sdhc-ul ... 88/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

Windows 10 Mobile Zápis= 10.28MBps
Windows Phone 8.1 Zápis= 18.08MBps

Výsledky vidíte sami, rozdíl tu je , ty hodnoty jsou vždy při třetím testu, karta byla prázdná a po formátu.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od KoumiCZ »

Rychlost jsem měřil v NTB s integrovanou čtečkou. Tam nevím jak a přes jaký protokol je je to řešeno.

EDIT: No, něco na tom opravdu je.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od Radek Jahoda »

Opravdu nemá cenu zkoušet kartu mobil vs počítač.
Druhá věc je programy na mobilu, WP8.1 a W10M mají jiné jádro, takže ty testy nemusí být v pořádku. Neříkám že nejsou, ale ta možnost tam je.
Nejlepší je na WP8.1 udělat testy ve více programech než v jednom, zprůměrovat. Udělat to samý ve stejných programech na W10M, mrknout jestli tam nejsou odchylky typu jeden program 1MB a ostatní programy 20MB, taky zprůměrovat a porovnat ty průměry.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od Mahtiel »

Právě jsem dělala test na manželově Lumii 640 LTE s WP 8.1 a na mé Lumii 535 s W10M. Papírově jsou karty obdobné, Kingston u manžela myslím a u mně Lexar. Výsledek po prvním testu 10,82 MB/s u 8.1 a 5,27 u desítek, takže cca dvojnásobný rozdíl
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od imperator »

Chlapci dam vam rozhresenie

Vzdy som kopiroval bud 500 MB alebo 1000MB subor - cize je to cisty sequential read/write
iny ani nema zmysel pretoze pri mensich suboroch su to strasne male hodnoty aj u rychlych ulozisk typu UHS 2.0
Vsetko su to klasicke Megabajty za sekundu

Lumia 950 - citanie a zapis do interneho uloziska cez usb 3.0 kablik - SD808 vyuziva emmc 5.0
read z internej 40MB/s
write do internej 80MB/s

Použitie SD karty Kingston UHS-1 3 - cez čitačku USB 3.0 ma nasledovne rychlosti
read 90 MB/s
write 80 MB/s
takže toto su jej maximalne hodnoty

Lumia 950 - SD karta Kingston UHS-1 3 (prenos suborov cez vstavaneho prieskumnika)
zapis do sdkarty z interneho uloziska - 25 MB/s
zapis do interneho uloziska z sdkarty 40 MB/s

Lumia 950 - zapis na SD kartu po pripojeni cez USB 3.0
zapis na kartu - 14 MB/s
citanie z karty - 43 MB

zapis cez aplikaciu sd card write 15 MB/s

aplikacia SD Card R/W Test - na internem ulozisku
write 15
read 120

zapis cez SD Card R/W Test - ulozeny na SD karte
write 15
read 120

Záver : Ako vidite aplikacie podavaju nezmyselne vysledky - read 120 MB/s nie je mozny a zaroveny taky maly write tiez neplati - bud su aplikacie nefunkcne kedze su napisane pre 8.1 - alebo tam bude nejake systemove obmedzenie. Citanie cez USB 3.0 pripojeny na pc z SD karty a zapis na nu nezodpoveda rychlostiam citacky karty pripojenej do usb 3.0 - takze tam bude opat nejaky pomalsi radic ktory obsluhuje zapis do telefonu ? Rychlosti prenosu z interneho uloziska do SD karty sa mi zdaju najrealnejsie - aj ked -> je rychlost dat z interneho uloziska na SD kartu a naopak rovnaka ako citanie priamo z karty ci uloziska do pamate ? Podla mna ta rychlost bude este vyssia nez samotne kopirovanie - ostatne takto to podobne funguje aj na PC. Podivny je mensi read z interneho uloziska nez write - ale moze to byt opat sposobene radicom na USB vystupe. Nizsie mate aj prenosove rychlosti emmc ulozisk - no na lumiach je to proste problem odmerat - takze tam mate aj benchmarky iphonu a androidu - napr galaxy s5 pouziva emmc 5.0 a potom tam je aj pouzitie UHS-I karty (zevraj najrychlejsej) v galaxy s5 - podla mna cisla tej SD karty su podobne ako moje +/- no a rychlosti interneho uloziska sa podla mna ani nedozviem - aj ked zapis cca 80MB/s by sedel ale ten read 200 MB/s - oproti mojmu (samozrejme cez kablik nie cez internu app) 40 MB/s je monstrozny - dufam len ze system s takymto readom interne pracuje 8-)

Ak tu niekto pisal ze mu pod W10 neprehra ani HD video - vidim to na problem W10M ktory je stale v insider verzii (to znamena bez firmwaru a konkretnej optimalizacie(co dokaze firmware si mozte pozriet na videach ktore som prilozil vo vseobecnej diskusii - skratim to - 950 XL sa stala rychlejsia nez 950 - co je spravne - horsie bolo ze to so zaciatocnym firmwarom bolo naopak) v konflikte s sdkartou - nakolko HD video potrebuje READ 1 MB/s - a vy zo svojej karty nedosahujete ani to ;oI - 4K video potrebuje READ 10MB/s - samozrejme nemam problem s nahravanim a nasledne prehravanim 4K videa ani slow-mo a pod. co potvrdzuju aj merania.
Pokial nebudete mat uplny a oficialny W10M tieto problemy proste mozu nastat - ja som nemal problem ani s nahravanim a prehravanim fullhd na 830tke s w10m v insider verzii ale to uz bolo aj davno aj som vtedy tieto rychlosti nemeral.

Realne rychlosti zbernice
Usb 2.0
Read - 30mb
Write - 15mb

Realne rychlosti zbernice
Usb 3.0
Read 400
Write 400

LUMIA 830 s WP 8.1 - SD 400 vyuziva emmc 4.51
Vzhladom na to ze pouziva USB 2.0 zbernicu ine merania su zbytocne pretoze aj pri rychlejsom prenose by ma brzdila samotna USB 2.0 (plati pre zapis a citanie z interneho uloziska cez pc a pod)
Vyzera to ale ze SD karta je v ramci telefonu napojena tiez na USB 2.0 zbernicu pretoze tieto cisla zodpovedaju realnym rychlostiam USB 2.0

zapis z internej pamate na SD kartu - 30 MB/s
zapis SD karty do internej pamate - 13 MB/s

Aj ked tu mi nejde do hlavy - ta SD karta mala byt pripojena ako nejake usb 2.0 zariadenie a nie naopak (predstavte si ze vlozite usb kluc ktory je USB 2.0 - zapis nanho bude 15 MB/s a citanie z neho 30MB/s - tuto je to presne naopak pritom nepredpokladam ze by bola emmc 4.51 brzdou - vid nizsie - nuz asi to bude nejake prepojenie v hw no

Sprievodne tabulky

Obrázek

Obrázek

Obrázek
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od pogo8303 »

Tak si pokládám otázku, proč jsem si jednoduše nezměřil zápis z interního úložiště na kartu, jako to udělal imperator? Nějak mě nenapadlo, že bude vidět, že se soubor přesouvá a myslel jsem, že teda nebude co měřit. 966MB soubor přesunut na L640XL z interního úložiště na SD za 38 vteřin, takže cca. 25MB/s? Potvrzeno, že SD card reader je program na dvě věci - stejně jako testovací programy pro "bájný" android. Včera jsem si chtěl na play storu otestovat kartu na android tabletu a hle? Nenašel jsem jedinej funkční program. Zkusil jsem první 3 s nejvyšším hodnocením a buď error writing nebo neskutečný blbosti :)
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od KoumiCZ »

@imperator díky moc za vyčerpávající reakci.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od KoumiCZ »

Tak jsem zkoušel následující. Použil jsem 600MB soubor a 5x jsem provedl kopírování onoho souboru z karty do interního úložiště (předpokládám čtení z karty) a 5x jsem ten soubor kopíroval z interního úložiště na kartu (zápis na kartu). To vše probíhalo v samotném telefonu.

Zápis z karty do interního úložiště: 35s, 19s, 18s, 18s a 18s (relativně rychlé, řekl bych)

Zápis z interního úložiště na kartu: 25s, 26s, 25s, 24s a 25s (řekl bych, že je to taky OK)

Takže chyba bude předpokládám ještě někde jinde :-(
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od relouth »

aka chyba ? ;oI
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od AIKON »

Chyba je v tom, že karty jsou omyl.
Interní paměť je vždy rychlejší a bezproblémová. :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od imperator »

to je pravda ale pokial by bola karta interne prepojena tak ako ked ju mam v usb3.0 tak by 90/80 MB rychlosti boli bravurne si myslim...
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od KoumiCZ »

relouth píše:aka chyba ? ;oI
Jaká? No nepřijde mi úplně v pořádku to, jak dlouho se přesouvaly následující aplikace z interního uložiště na paměťovou kartu.

Twitter - velikost app: 95MB, přesunuto za 5 minut
Skype - velikost app: 56MB, přesunuto za 2 minuty a 30 sekund
maaloo Geocaching - velikost app: 9MB, přesunuto za 21 sekund
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od imperator »

Koumicz - síce je to aplikácia - ale je mozne že sa v danom adresari nachádza vela malých súborov a potom je naozaj prenos tak 1-2 MB/

Práve som skúsil prenos 10mb app a trvalo to 13 sekund - určite sa nedá očakávať presun za pol sekundy preto že si myslíš že mas zapis 25mb... App nie je jeden súbor ale inštaluje sa... + k tomu prelinkuvava aj nejaké cesty k app v systéme a bohviečo iné :)

Jediný problem môže byť v tom ak prehravanie hd videa seka - pripadne jeho zapis - vtedy to vidím na nekompatibilnú kartu alebo neodladeny system (keďže to bol insider) napr nejaké ovládače na sdčku alebo radič atď
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od Sinpa »

Zkoušet to na přesunu aplikací je kravina.
Nepřesouvají se jen data, system si přepisuje cesty, registry atd.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Rychlost paměťové karty ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od imperator »

Tak tak - preto jediny zaujímavý test je sequential read/write - na ktorom zistis najlepsie hodnoty rychlosti bud interneho uloziska alebo sd karty no... Aj ked si aj tak myslim ze interne ulozisko (read) je problem odmerat lebo pri kopirovani z neho ho brzdi sd karta - pri kopirovani do pc zas radič usb v telefone - a apky nepodavaju dobre vysledky :D
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti