Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Volná diskuze na libovolná témata...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od SmetyCZ »

Nikdo neříká, že se svět zboří, ale je to k pos*ání.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od JirkaTom »

Svět se nezboří, ale může se zbořit trh s MS mobily...

Tvrdit, že se nic neděje, protože jsme toho "vlastně měli až moc, takže když o něco přijdem nic se neděje", je krátkozraké. ( ufff, to je souvětí... :) )

Ona ta "exclusivita" služeb pro MS byla jednou z věcí, které přitahovala uživatele k MS... protože díky tomu šlo Win na mobilu používat.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Daniel Fibikar »

A co je vlastně k posrání ? Tyto záležitosti se Windows Phone 8.1 netýkají, protože tam je synchronizace řešena prostřednictvím Facebook aplikace.

Tedy synchronizovat se na dále budou kontakty/lidé/kalendáře prostě všechno.

Kdo má Windows Phone 7/8.0 bude muset upgradovat, stejně má na čase.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Radek Hulán »

bigt píše:Tak jasně, bez Facebooku se dá žít, ale otázka je, co přijde dalšího, kde se zase uživatel Windows bude muset omezit,.
To není o omezení uživatelů Windows, Facebook prostě ruší některá svá API. Pro všechny.

Windows se tak dostanou, bohužel, na úroveň Androidu a iOS, kde je nutná externí aplikace, ale co se dá dělat..
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Krayzie »

Osobne nepouzivam ziadne socialne siete, takze nejaka integracia FB, twitteru a pod. mi je ukradnuta. Jedno sa vsak prehliadnut neda. Ked prisli WP7, bola integracia tychto sluzieb priamo do OS predjanym artiklom. Postupom casu straca WP(W10) svoju tvar a nema ziadne zbrane proti droidu a iOS. Povodne metro UX/UI uz tiez dycha z posledneho a jedine dobre, co ostalo su live tiles, ktore za celu dobu existencie ani zdaleka nevyuzili svoj potencial. Namiesto pretlacania inovativnych elementov sa postupne priblizujeme zavedenym platformam. Takze tu mame stupidne notifikacne centrum, ktore sa so stupajucimi uhloprieckami stale "jednoduchsie" aktivuje swipom z najvrchnejsej casti obrazovky. Potom tu mame upustanie od pivotov a swipovania na stupidne menu umiestnene zase v lavej hornej casti obrazovky, proste genialne. Preco by sme sa skrabali lavou rukou za lavym uchom, ked sa mozeme poskriabat pravou. Preco by sme mali zachovat genialny koncept ovladania OS jednou rukou, kde vsetko dolezite je v spodnej casti alebo na swipe, radsej implementujme ovladacie prvky do hornej listy poz vzore iOS a droidu. Preco by sme na vyhladavanie vyuzivali dedikovane vyhladavacie tlacidlo, ked mozme dat ikonu vyhladavania priamo do aplikacie a idealne v hornej liste.

To, ze nejaky stupidny FB nebude dostupny z kontaktov je uplne bezpredmetne v porovnani s inym zmenami, ktore WP pocas vyvoja postihli.

Skoda je len to, ze nech sa snazim akokolvek, tak na droid ani iOS nedokazem prejst a to som sa posl. mesiac fakt snazil. Pouzivanie droida je v porovnani s WP cisty masochizmus. To, ze su tam appky od vymyslu sveta a vacsina z nich aj perfektne funkcna nedokaze v mojom pripade prekryt otrasne navrhnute UI/UX (od zakladu) a totalny chaos v systeme.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od JirkaTom »

Radek Hulán: Otázka je, jestli se FB nechystá vyvinout svůj OS a vyrábět mobilní zařízení ve své režii. Mám dojem, že jsem tyto spekulace už někde četl... ;-)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Radek Hulán »

"Postupom casu straca WP(W10) svoju tvar a nema ziadne zbrane proti droidu a iOS." -> rychlost a stabilitu oproti Androidu (tam stačí instalovat pár aplikací a zahltí se, otestováno nedávno na telefonu přítelkyně) a pokročilost oproti moc primitivnímu iOS (stále ultra primitivní statická obrazovka ikon).

A k dobrým appkám na Androidu - mýtus. I ten blbý Facebook Messenger tam funguje hůře jak na Windows. Klávesnice v Messengeru z nějakého důvodu nemá smajlíky. Email (Outlook) se spouští děsně dlouho. Facebook app mi spadla 3x denně. Nový telefon... Jediné, co se mi při nedávném testování Androidu 5 líbilo je, že všechny ty sračkové Google služby (Gmail, Hangouts, Google+, Google Now), i když jsou v ROM, se dají zakázat a neotravují, a po doinstalaci Skype, OneNote, OneDrive, Office a dalšího se to dá používat ... skoro jako Lumia :)

Skoro každá appka v Androidu chce miliardu práv a je prolezlá reklamou. Zlaté Windows :)
honcka
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:49
Zařízení: Blackberry Passport, Ipad mini retina

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od honcka »

Je zajímavý, že na Blackberry jede Facebook taky přes Graph API a pořád to funguje
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Daff_Cz »

Takže jsem to pochopil špatně? A když tedy mám nainstalovanou aplikaci FB, dal se mi bude synchronizovat kalendář, fotky kontaktů, udalosti, narozeniny atd... ? Teď jsem se v tom úplně ztratil... :D
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Ano.

Toto se týká pouze Windows Phone 8 a Windows Phone 7.5 kde synchronizace je řešena interně přidáním účtu Facebooku v nastavení telefonu emaily+účty.

Ve Windows Phone 8.1 je synchronizace řešena pomocí Facebook aplikace a tam se žádná změna nekoná.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Daff_Cz »

Tak v tom případě jsem to opravdu špatně pochopil a děkuji za vyjasnění tohoto mého nedorozumění... :)
mokashi

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od mokashi »

Takze spis by mel byt potrestan ten, co tu vyvolava zbytecnou paniku :-D
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od imperator »

videl som ale ze sa to tyka aj outlook.com - a teraz - to znamena ze na webe nebudem vidiet prepojene kontakty...alebo ich len nebudem moct prepojit...a v podsate prepojenie sa da robit iba cez telefon s wp 8.1 - lebo je odstrihnuty aj windows aj web
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Daff_Cz »

Tak čistě teoreticky, když se FB bude nadále synchronizovat s WP 8.1 a ten se bude synchronizovat s PC tak by to tam mělo být vidět, ne? Jelikož to co je v kontaktech a v kalendáři v telefonu je i v kontaktech a v kalendáři v PC, ne? Nebo zase omyl? :D
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Webové služby Outlook.com a Office365 nebudou synchronizovat obsah z Facebooku. Nicméně pokud synchronizuji kontakty z WP8.1 telefonu, pak se mi objeví v Outlook.com, pouze se nebudou ve webové formě aktualizovat, zůstanou v takovém stavu v jakém je synchronizuji z telefonu.

Takto to alespoň chápu já.

Co se telefonů s Windows Phone 8.1 týká, tak se nic nemění, synchronizace probíhá přes Facebook aplikaci. Alespoň takové jsou prozatím informace. Zkoušel jsem teď synchronizaci na telefonu a funguje, načítají se mi nové příspěvky v People hubu i kontakty se synchronizují, což potvrzuje to co říkám. Navíc to už proběhlo na několika webech, že tomu tak je.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od PetrCBR »

Ja porad tak nejak doufam, ze Win10 prinese neco opravdu lakaveho, protoze to co melo WP cool/unikatniho uz nemaji a je to hrozna skoda. Hodne se tady argumentuje live tiles ... sorry, ale MS nevyuziva jejich potencialu ani z 10ti%. Daly by se s nima delat neuveritelne veci, kdyby na nich MS jeste zapracoval, ale oni se spis snazi priblizit ostatnim systemum, nez vylepsovat sve myslenky a pridavat tak systemu na unikatnosti.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od GreenArrow »

Radek Hulán píše:"Postupom casu straca WP(W10) svoju tvar a nema ziadne zbrane proti droidu a iOS." -> rychlost a stabilitu oproti Androidu (tam stačí instalovat pár aplikací a zahltí se, otestováno nedávno na telefonu přítelkyně) a pokročilost oproti moc primitivnímu iOS (stále ultra primitivní statická obrazovka ikon).
A ještě by to chtělo tu včerejší pohádku z twitteru, jak je nový Mac OS vlastně windows 7 a že jsou v Applu 5 let za MS...ta tam pro dnešek není? Můžu se zeptat, co byl ten onen mýtický android, o kterém všude básníš, jak je pomalý? Doufám, že je to aspoň loňský high end, protože jestli ne, tak bych rád připomenul, že taková střední třída WP je dost velká katastrofa na WP 8.1 (mluvím o 630, 925 atd), kde WP laguje úplně stejně jak android v dané kategorii. Nechceš nám tedy říct, že srovnáváš svou high end 930 se střední třídou androidu, že ne?
mokashi

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od mokashi »

Bez si otravovat do ovciho fora a ne tady, kde se diskutuje o systemu, ktery te zjevne nezajima.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od GreenArrow »

Pokud byste si diskutovali o WP, tak se nezúčastním, ale když se diskutuje o iOS, tak co bych se nezúčastnil. Já vím, že si potřebujete ten špatný nákup WP nějak obhájit, ale když vidím ty kydance hnoje, co tady produkují lidé jako ty, tak mi to nedá nereagovat, promiň :-(
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od PetrCBR »

Proc by nemohl napsat svuj nazor, kdyz to napise slusne ? Tady se snad muzou psat pouze chvalozpevy na MS ?
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti