Apple Ipad mini/ všeobecná diskuze...

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Apple Ipad mini.

Příspěvek od uni »

Tak samozřejmě že i tam a časem i v Windows Store/Phone Store je balast, je to daný prakticky matematickou řadou. Ale Play tuto řadu násobí jmenovaným. Zato např. Appstore nabízí desetitisíce (řekněme potenciál z těch cca 300 000) aplikací uzpůsobených pro tablety, ať už jako duální GUI telefon/tablet nebo čistě tablet.
Ono je se to dá jednoduše vyjádřit, ano Appstore i po těch letech stále drží laťku kvality nejvýše a je pro vývojáře cílem číslo jedna, pokud jejich produkt vyhovuje podmínkám Apple.
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Apple Ipad mini.

Příspěvek od mino »

To je to - pokial vyhovuje podmienkam Applu. Ja chcem aby tam boli(alebo niekde inde s moznostou instalacie) aj veci, ktore vyhovuju mne nie Applu.
AAndroid
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 26, 2012 14:43
Zařízení: I5, SGS3, Note 10.1

Apple Ipad mini.

Příspěvek od AAndroid »

Rozhodne najdes spis aplikace ktere ti vyhovuji v Appstore nez Google Play. A rikam ti to jako fanda Androidu, protoze po cca trech letech pouzivani Androidu jsem tech aplikaci vyzkousel uz urcite par tisic, tech ktere jsou pouzitelne a u kterych jsem zustal je z toho cca 100 - 120 ( vcetne her atd ), ovsem nainstalovat vsechny oblibene najednou na jeden pristroj je nemozne, protoze jednak neskutecna omezenost kompatibilitou a za druhe vetsina Androidu ma vnitrni pamet max 16GB, u spousty programu ci her nepresunes ani data, ani app samotnou na kartu, takze jsi omezenej temi dostupnymi 11GB a nepomuze ti ani 64GB karta, kdezto u treba 64BG iPadu muzes celou kapacitu ( sice je to uz extrem ) vyuzit jenom na aplikace. On je Android oproti iOS takove nedochudce a potreboval by, aby to nekdo pribrzdil a zkorigoval. On to neni rozlet, ale pomalu uz nekontrolovatelnej vybuch.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Apple Ipad mini.

Příspěvek od uni »

mino: Tak to pak jedině alternativně přes Cydii market, podmínkou jailbreak iVěci, obdoba rootu.

AAndroid: "On to neni rozlet, ale pomalu uz nekontrolovatelnej vybuch."-Hezky pěkně:-)
AAndroid
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 26, 2012 14:43
Zařízení: I5, SGS3, Note 10.1

Apple Ipad mini.

Příspěvek od AAndroid »

Tim nekontrolovatelnym vybuchem jsem myslel i pocet procesoru, grafickejch cipu, rozliseni displeje atd. Mam nakoupenych spoustu programu i za vice nez 10 Euro ktere mi na dnesnich pristrojich uz proste nefunguji a nemam zaruceno ani to, ze kdyz koupim dneska aplikaci na 4.0, tak ze mi pojede na tom samem pristroji s 4.1, kdezto me dceri ( 5 ) na iPodu Touch 4G s nejnovejsim iOS funguji vsechny hry ktere jsem kdysi koupil na prvni iPod Touch a prvni iPhone.
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Apple Ipad mini.

Příspěvek od Andreas »

Aandroid: píšeš, že jsi vyzkoušel v Google Play tisíce aplikací, ze kterých používáš dnes jen malou část, napadá mě, kolik jsi jen tak na zkoušku zkusil placených aplikací v Appstore ?
AAndroid
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 26, 2012 14:43
Zařízení: I5, SGS3, Note 10.1

Apple Ipad mini.

Příspěvek od AAndroid »

U obou uz za nekolik set Euro. Z Appstore funguji ty zaplacene dodnes vsechny a z Play cca polovina. Samosebou vetsina vyzkousenych aplikaci z obou byla neplacenych, na zacatku jsem byl dokonce tak hloupej, ze jsem nakupoval podle hodnoceni druhych. Dneska platim jenom za ty, ktere jsem si predtim vyzkousel a platim za ty vyzkousene rad, protoze jenom tak je aspon nejaka zaruka updatovani tech programu.

EDIT: V Google Play je videt mych poslednich 9 Android zarizeni a at tam vyhledam jakykoliv mnou zakoupeny program ci nejaky novy, tak MINIMALNE u dvou zarizeni ( mnohdy i u tech predposlednich ), mnohdy i u vice stoji, ze nejsou kompatibilni, cili pres pristroj je uz v Play nenajdu a i kdyz je mam zazalohovane ( vsechny zalohuju ), tak je proste nenainstaluju.
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Apple Ipad mini.

Příspěvek od Andreas »

AAndroid: S iOS nenám osobní praktickou zkušenost. Ptal jsem se na to proto, že jsem se domníval, že v Appstore u placených aplikací není možnost je prostě jen vyzkoušet a teprve pak se rozhodnout, zda koupit. Nebo je to jinak?
AAndroid
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 26, 2012 14:43
Zařízení: I5, SGS3, Note 10.1

Apple Ipad mini.

Příspěvek od AAndroid »

Ono se tady o tom nesmi psat, ale ja si ty placene po prvotnich spatnych zkusenostech u obou platforem vzdycky nejdriv stahnu a vyzkousim, kdyz stoji za ho.no, tak je zase smazu a kdyz jsou dobre, tak si je koupim. A prosim at mne nikdo neobvinuje z kradeni, pouze nejsem d*b*l, resp. se nenecham obvinovat od nekoho, kdo tady hlasa neco o kradeni aplikaci a sam je aktivni na Warez Foru.
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Apple Ipad mini.

Příspěvek od Andreas »

Čili jestli tomu správně rozumím, znamená to, pokud bych chtěl nejdříve vyzkoušet aplikaci před koupí, že je nutný jailbreak ?
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Apple Ipad mini.

Příspěvek od uni »

Andreas: Je na vývojáři, zda připraví pro vyzkoušení Free (demo) verzi své aplikace, samozřejmě většinou tomu tak je, u her méně, to vyžaduje ze strany vývojáře více práce (udělat omezenou hratelnost apod.). Není nutný jailbreak, prostě vyzkoušíš Free a když ok, tak koupíš. Tak je tomu i u ostatních marketů.
U WP Store je pak možnost vyzkoušet přímo u placené verze, jako že pod jedním produktem, což relativně /2 počet aplikací oproti ostatním marketům, ale kdo ví, jak to MS počítá. Ale ostatní by se mohli tímto inspirovat.
U Google Play je pak možnost 15 min. odstoupení od koupě, což je spíše pro ukliknutí, než na vyzkoušení, ale je to dobré a mohli by se tím inspirovat i ostatní. Tak jako dostupností videa přímo u produktové stránky.
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Apple Ipad mini.

Příspěvek od Andreas »

Uni: Pokud tomu tedy rozumím správně a je to pořád tak, že v Appstore nemá na rozdíl od WPstore vývojář v rámci aplikace možnost implementovat zkušební režim, tak je to pro mě osobně velký a asi také zásadní minus. Pokud jsem jako uživatel odkázán na neplacené lite alternativy téže aplikace, tak těch je naprostá menšina k celkovému počtu placených aplikací, stačí se mi podívat do iTunes. Je to prostě od začátku evidentně nastaveno na pokud možno ostrý nákup s tím, že když to nebude ono, uživatel koupí znova nějakou alternativu. Což se také děje, stačí mi si pročíst některé zkušenosti uživatelů na fórech.
Já jsem člověk, který mám iOS čas od času jako potenciální nový uživatel v hledáčku. Naposled právě teď kvůli iPadu Mini, což je zařízení z hlediska základních parametrů (když pominu lesklý displej) pro mě vyloženě na míru. Navíc souhlasím, že na Appstore jsou často kvalitní aplikace, mám i některé konkrétní vyhlédnuté, které jsou v relacích 30 – 50 euro, ale nemožnost takové aplikace nejdříve vyzkoušet, je pro mě prostě nezkousnutelná. Mám dost zkušeností s jinýma platformama a vím, jak pár obrázků na utvoření si názoru nestačí. Pro mě je neexistence standardního vyzkoušení coby způsobu prodeje v obchodu opravdu absurdní (A zjevná motivace obchodníka v tomto bodu nesympatická). Jedině bych to musel tedy řešit právě tím jailbreakem, ke kterému bych jinak neměl důvod a ani chuť.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Apple Ipad mini.

Příspěvek od uni »

Andreas: Pokud se nepletu, není automatické, že daná aplikace umožňuje zkušební verzi, toto je na jeho rozhodnutí při vystavování aplikace. Ale nevím, co to vyžaduje ze strany vývojáře. Jestli pak WP Store nějak určuje pravidla pro zkušební dobu ((hlídá čas, např. hodinu, dny, počet spuštění?). Spíše bych očekával, že to bude stejné jako kdekoli jinde, vývojář musí připravit speciální verzi pro Free provoz, jen to Store slučuje do jedné produktové stránky pod tlačítko "Vyzkoušet". Tedy v konečném důsledku to samé, jako je na Appstore nebo Play.
Ale mám pocit, že jsi někde odbočil, to jestli je nebo není dostupná verze zdarma/k vyzkoušení není věc obchodníka (resp. provozovatele marketu), ale vývojáře. MS, Apple ani Google v tomto nic nediktuje, MS snad umožňuje nějaká pravidla pro vyzkoušení (viz. 1/2 tohoto příspěvku), Google umožňuje refund do 15ti minut (na vyzkoušení zdaleka nestačí) a celé to stejně stojí na vývojáři a jeho ochotě připravit neplacenou verzi. A je zřejmě dost pravděpodobné, že jestli daný vývojář má aplikaci pro iOS i Android, bude mít shodně i neplacenou verzi nebo nebude.
Uživatelský avatar
Slike-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pon srp 06, 2012 10:12
Zařízení: Iphone 4/5, BB Q5, Xiaomi Redmi note,M2 Aqua
Bydliště: Olomouc

Apple Ipad mini.

Příspěvek od Slike- »

Ale určitě je apple ipad mini lepší jako nexus 7... (teda podle mě)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Apple Ipad mini.

Příspěvek od uni »

Slike-: Jak tak vyplývá z testů (se svou objednávkou stejně už nic neudělám:-) ), tak až na PPI a příp. "triangly" v syntetickém testu se zdá, že je lepší ve všech směrech. Hlavně je vidět, jak je širší displej o dost ergonomičtější, jsou chvíle, kdy v závislosti na zobrazení dané věci samo ukazuje i o 1/3 více. Lehce brzdou "nekonečného výkonu" by ale mohla být RAMka, té mohlo být více, většinou není omezením nebo je třeba pročistit věci v pozadí (např. před hraním nejnáročnějších her).
Uživatelský avatar
Slike-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pon srp 06, 2012 10:12
Zařízení: Iphone 4/5, BB Q5, Xiaomi Redmi note,M2 Aqua
Bydliště: Olomouc

Apple Ipad mini.

Příspěvek od Slike- »

A to mluvíš o nexusu nebo ipadu?
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Apple Ipad mini/ všeobecná diskuze...

Příspěvek od uni »

Slike-: Tak za a) Nexus 7 fakt nemá širší displej než...cokoli:-), za b) mělo by celkově vyplynout z "...se zdá, že je lepší ve všech směrech." se jedná o iPad:-)
Uživatelský avatar
Slike-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pon srp 06, 2012 10:12
Zařízení: Iphone 4/5, BB Q5, Xiaomi Redmi note,M2 Aqua
Bydliště: Olomouc

Apple Ipad mini/ všeobecná diskuze...

Příspěvek od Slike- »

Možná.. .:D
Uživatelský avatar
Slike-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pon srp 06, 2012 10:12
Zařízení: Iphone 4/5, BB Q5, Xiaomi Redmi note,M2 Aqua
Bydliště: Olomouc

Apple Ipad mini/ všeobecná diskuze...

Příspěvek od Slike- »

Ale já si Apple ipad rozhodně koupím, protože je to pro mě užitečný v psaní dokumentů, hry,filmy,internet... :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Apple Ipad mini/ všeobecná diskuze...

Příspěvek od uni »

Slike-: JJ, já se také na něj těším a především pak, že konečně rozehraji Galaxy on Fire 2, zkoušel jsem to na 10" tabletu a to bylo na nic, těžké, navíc na ovládací prvky (např. při dialozích) se nedosáhne ze základního držení uprostřed, tohle je přesně co je třeba, akorát velký na ovládací prvky na kraji a uprostřed:-)
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů