TomTom nenajde satelity

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

TomTom nenajde satelity

Příspěvek od WoMec »

Nakonec použivam verzi 7.917.9186 (7.918 se mi nepodařilo zprovoznit - hlási mi to nekompatibilní zařízení) a v TT mam nastavené "Jiné NMEA zařízení" na portu COM4 s rychlostní 9600Bd.
Po restartu mi taky trvá poměrně dlouho než se GPS fixne, pro kontrolu funkčnosti používam VisualGPSce (ten fungoval vždycky a všude)

Celkove mi ten GPS modul v O2 přijde trochu nešťastný protože kdyz to porovnám s ext. bluetoot GPS modulem NaviLock BT-338 tak ten se fixne téměř okamžitě, dokáže využít 80-90% viditelných satelitů a nemá problémy ani při zhoršeném vyhledu na oblohu.

Jinak teď řeším další problém ohledně GPSky a to navigaci Gartmin Mobile XT s mapou TOPO Czech ... jednak garmin samotný není schopná vubec zafixovat polohu i když samotný GPS modul už zafixovaný je, a pokud mám je v Garminu zaplá GPS tak se zaboha nedokazou vykreslit mapy. Pokud v Garminu vypnu GPS, mapy se vykreslujou hned. :/

Jo a ohledně iGO, jaký je v porovnání s TT ? taky uz jsem uvažoval nad tím že bych ho zkusil. :)
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

TomTom nenajde satelity

Příspěvek od KVARK »

Doteď jsem znal jen TomToma, ale přechod na iGO mě docela nadchnul. Především je to modernější navigace na které se stále pracuje. Používám verzi která vyšla teprve na konci července. Start i odezva aplikace se mi zdá o dost rychlejší. Zároveň je tam mnohem víc praktických nastavení + je to dělané velmi přehledně. Nejde o klasické iGO, ale o verzi Primo. Obraz je orientován naležato. Navíc podporuje i 3D budovy, terén a kupu dalších věcí které v TomTomu chybí. Výhoda je, že podporuje mapy od různých vydavatelů. A hlavně jede i bez pomocných programů a úprav jak už jsem napsal výše. První fixace trvala 30s, potom už vždy naskočí do 5s. Prostě paráda. Doufám, že to nevyznělo jako reklama :grin:.
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

TomTom nenajde satelity

Příspěvek od WoMec »

No rozhodně mě to nadchlo natolik, abych to vyzkoušel :) ... BTW: existuje i nejake jiná turisticka navigace než Garmin ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

TomTom nenajde satelity

Příspěvek od htcjirka »

Co se tyce turistickych map

Smartmaps
http://www.smartmaps.cz/produkty/smartm ... icke-mapy/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů