Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od mvp »

Uroven a kvalitu BT prenosu nelze vylepsit v servisnim menu telefonu .... tedy tam kam je znamy pristup , dokonce ani nepomuze obecne kdyz jsem zkousel srovnat veskere hodnoty na uroven shodnou s i8000 . I tak to zustane bida . Co se tyce pouzitelnosti - s BT handsfree je to opravdu na hranici , pri rychlejsi jizde uz jen lapas kazde druhe slovo a premyslis co ti kdo vubec rika - to same plati bohuzel i pro druhou stranu - kvalita je tak mizerna ze ti druha strana kolikrat ani nerozumi . No a vzhledem k tomu ze toho se sluchatkem potrebuji provolat kvanta je tezitko nejsmysluplnejsi vyuziti :-D Bohuzel na rozdil od i8000 se s timto zarizenim nikdo nezabyva - co se tyce uprav a ziskavani ROM . Tezko odhadnout co udela vyrobce - kdy pusti oficielni update a tedy take zda bude k necemu - vzhledem k tomu ze je de-facto zatim jen brandovana pro O2 to nevidim moc dobre . Nejvetsi zadrhel je asi v tom ze se vlastne poradne neprodava v Asii a v CCCP odkud pochazeji hlavni upravci ROM . O PRO nejak neni zajem .... jeste par tydnu pockam jestli se neco nestane a pak ji poslu .....

btw - co se tyce srovnani kvality vystupu a vstupu BT s ostatnimi zarizenimi - takhle mizerne jsem nikdy v zadnem zarizeni nezaznamenal (a ze jsem mel uplne vsechno :-D) no a co je nejzajimavejsi je ze vlastne shodna i8000 je presne na druhem konci - patri k absolutni spicce , mozna i uplne nejlepsi !
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od danri »

Psal jsem pouze o zvýšení max hlasitosti ne o kvalitě. Používám BT sluchátko Samsung WEP460 a zatím jsem neměl problém že bych rozuměl každé druhé slovo nebo že by druhá strana měla problém rozumět mi jak ty říkáš a to moje 13 let staré auto není zrovna nejtišší a nejkomfortnější. Doma ho používám bez problémů po celé místnosti. Signál mi začíná blbnout až pokud jsem v sousedním pokoji. Tvoje sluchátko s jiným telefonem funguje v pohodě?
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od mvp »

Sluchatkem to neni, proste ve srovnani s jinym zarizenim je PRO v tomhle smeru v tuhle chvili bidna . Signal na vzdalenosti v tom nehraje roli . Verim ze se to ale zlepsi s novou ROM , resp. s 6.5 , otazka je kdy bude - aby nebylo drive lepsi zarizeni , coz je docela mozne :-) . U i8000 situace byla obdobna - ac jak jsem psal to nebyl zdaleka takovy prusvih jako u PRO .

-- úte říj 27, 2009 23:25 --

danri :
napis hodnoty na ktere jsi zvysil hlasitosti - co se tyce BT - i ostatnich zvuku . Dik !
Lanoumik
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát zář 18, 2009 16:38
Zařízení: Samsung B7610 Omnia Pro

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Lanoumik »

Odpoved primo od obchodaka ze samsungu ohledne updatu Win 6.5:

Software je ve schvalovaci fazi a mel by byt k mani do mesice.
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od mvp »

Takze i na 6.5 je to se zvukem a prenosem obrovska bida ..... sice zvuky primo s pristroje jevi znaky urciteho zlepseni tak co se tyce zvuku pres BT je to zcela stejne - tedy naprd :-( Nemusi to sice jeste byt konecne "reseni" , "phone" , nebo "radio" - jak to nazvyva treba HTC zustava v puvodni verzi , nejsem si ale jisty zda muze mit na to vliv . Je to ale mozne , treba u HTC soucasti "radia" jsou veskere ovladace pro data - tedy i BT .
Takze "PROcko" zase mizi v hlubinach suplete stolu :-(
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Termiks »

Nechápu jak tohle můžeš tvrdit, když WM 6.5 pro Omnii Pro stále není k dispozici...
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od mvp »

Troufam si to vzhledem k tomu ze ji v telefonu mam :-D
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od danri »

Když máš tak proč se s námi nepodělíš o podrobnosti, třeba odkud jí máš
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od fore »

no... povidej !:D odkudpak...
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Termiks »

Tu ROM co má není oficiální, takže se nedá říct jestli dojde ke zlepšení nebo ne. Je ke stažení na Modacu, ale já si osobně počkám na oficiální release a doufám že Samsung to vyladí lépe...
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od mvp »

ROM je oficielni portovana s i8000 , zadnemu velkemu ladeni neverim , oficielni ROM jsem zkousel 3 ruzne a vsechny se stejnym vysledkem , nejlepe vypada nakonec ta 6.5 s i8000 (nakonec HW je shodny) . Zacinam verit ze zadrhel je v pristroji , ne v softwaru .
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od DubyDu »

večer zkusím, už se těším, vypada dobre

http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... m6-5-roms/" onclick="window.open(this.href);return false;
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od mvp »

Tak jsem si s tim trochu pohral a je to trochu jinak :-) Srovnaval jsem to pak uz jen s i8000 (preci jen to je stejny HW takze teoreticky by se to melo lisit jen v nastavenich) , ale nedalo mi to a preskocil jsem na Asuse 565 (ktera lezi jeste ve spodnejsim supliku nezli PROcko :-D) a dedu TyTNA II .... no a ono uz ten rozdil pak neni tak zrejmy , respektive neni temer zadny . Je to v tom ze i8000 je o "tridu" vys nez veskera ostatni zarizeni :-D Takze se nejedna o tak velky pruser , nicmene pokud by na tom nekdo zapracoval bylo by to naopak - uplne skvele :-) Preci jen tu i8000 uz nejaky ten mesic vyuzivam a zvykl jsem si na perfektni vystupy - takze ta "sed" mi pripadne ukrutna ....
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od tompec »

Vypadá to zajímavě, ale podle píspěvků to má možná ještě nějaké mouchy, možná bude lepší ještě počkat. BTW je tady na fóru nějaký SROZUMITELNÝ návod v češtině jak flashnout ROM krok po kroku ?
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od DubyDu »

tak už ji mám, první poznatky jsou dobré, frčí to rychle, vypadá hezky :) další poznatky napíšu po delším osahání.

postup je vcelku jednoduchý, stáhněte a rozbalte archivy odtud:

http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... m6-5-roms/" onclick="window.open(this.href);return false;

pěkný návod je zde (stejný postup jak u i8000):

http://www.modaco.com/content-page/2915 ... e/page/20/" onclick="window.open(this.href);return false;

ve zkratce:
1) nahrajte Samsung Driver, připojte zařízení a synchronizujte s Active Sync či WMDC
2) spusťte Octan
3) zmáčkněte EBoot a vyberte z disku "Eboot_B7610NXXIJ3_HW_70.eb0"
4) zmáčkněte MoviNAND a vyberte z disku "PDA_B7610NXXIJ3_HW_70.MST"
5) Dejte detect, chvilku počkejte, napíše to dva řádky textu....pak vypněte zařízení pomocí OFF tlačítka
6) měl by začít download (pár minut)

vyzkoušeno na Windows Vista...pokud tam je něco špatně tak mě opravte

GL :)
Bl4de
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 03, 2009 13:11
Zařízení: iPhone 5s

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Bl4de »

je ta rom v cestine? asi ne ale radsi se ptam
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od rybar73 »

Jo je tam i cestina ale zatim to porad neni oficialni ROMka. Sem tam se najde bug. Teda jen co jsem se docetl na modacu ja zatim cekam na doladeni :-)
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od DubyDu »

jo je v cz a mnohem rychlejší než wm6.1, žádného bugu jsem si zatím nevšiml..
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od rybar73 »

Tak to velice rad slysim :-) Jak je to s tim fotakem? Nataci opravdu 720 × 480? A nedela ti to ten problem s barevnou hloubkou? Jo a je tam TouchWiz z Pro?
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od DubyDu »

touchwiz je podobný, některý položky možná přeházený, ale stejně jsem nepřišel jak ho úplně vypnout, i když se na to zvyknout dá, tak hlavně zprávy mi přijdou divně vyřešený... video je 720x480 :)
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů