Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od mlndsk »

No ten kompas je dulezitej hlavne pro amiky. Dost lidi tam naviguje tak, ze se rekne, jed na sever 20 mil a pak zaboc k mori. Mapy nevozi. Zato nektera auta maji misto hodin prave kompas.

U nas mi to prijde jako prijemny doplnek, ale jak bylo receno, musi to byt provazano s navigaci, jinak to postrada smysl.



Kazdopadne krize je, ze Leo nema stylus a kapacitni displej. :x I kdyby byl jejich spesl stylus jako prislusenstvi, tak se neda dat do tela pristroje, coz je uplna krize.

Uprime, na co je komu multidotyk? Fotky? Zoom webpage? Oboji je elegantne vyreseno "dvojklikem" nebo zoom barem (Opera). Nikde jinde se to nevyuzije. Za to ztrata stylusu nestoji ani nahodou.

Kdo ma ROM z Lea (treba dutty Leo R1-R5) vi, ze ani WM6.5 se bez stylusu neobejdou (ano Touch Flo ano, ale podnabidky systemu ne), a podle me ani o pul palce vetsi uhlopricka na tom nic nezmeni.

Ach jo...
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od weth »

On kompas není dobrý jen pro navigaci, řekl bych že to je jen špička ledovce. Daleko větší využítí kompasu bude v augmented reality, kde je jeho funkce spolu s akcelerometrem docela fundamentální. Je dobře že do toho HTC jde, protože díky tomu se budou moci rozšířit AR aplikace napříč více platformami, což implikuje růst poptávky po těchto aplikacích a zlepšování kvality :tlem:.

EDIT: OT: sakra, takovy terminy jsem u sebe nikdy nezaznamenal..co ta skola s clovekem udela :tlem:
jaytech
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 01, 2009 14:27
Zařízení: HTC Hero

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od jaytech »

pk píše:uprimne.. ak by iPhone nedal do 3GSka kompas na 99% by nebol ani v HD2. To ze pre niektorych ludi ma vyuzitie uznavam.
az na ten detail, ze Androidovy HTC Dream (G1) mel kompas skoro rok pred 3GS... ale jo, iP je buh a vsichi jej kopiruji!
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od AtoM. »

pk píše:v podstate suhlasim.. az na to prostredie.. zatial co touch flo neni vzdy prakticke to iphonacke prakticke je aj rychle ;) aj ked ani jedno neni podla tvojho gusta Standa :)
Děláš si srandu, viď? TF si každej normální vypíná a můžeš si ho nahradit hramodou jinejch programů. Zatímco iShit tě nutí používat jenom jedno a nic s tím nezmůžeš.
xxmz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv říj 01, 2009 14:42
Zařízení: E-TEN X500 WM 6.5

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od xxmz »

No možná než tady diskutovat proč kompas ano nebo ne.... srovnejte si specifikace Lea s tímhle : :tlem:


WM7 Chassis 1 Specification

Core requirements:
Processor: ARM v6+, L2 Cache, VFP, Open GL ES 2.0 graphics HW (QCOM 8k, Nvidia “Tegra” AP15/16* and TI 3430 all meet spec)
Memory: 256MB+ DRAM, 1G+ Flash (at least 512MB fast flash – 5MB/s unbuffered read @4K block size)
Display: WVGA (800×480) or FWVGA (854×480) 3.5” or greater diagonal
Touch: Multi-touch required
Battery: Sufficient to meet Days of Use LTK requirements.
Controls: Start, Back, Send and End are required (soft controls allowed as long as they are always present).

Peripherals:
Camera: 3MP+, flash optional, 2nd camera optional (VGA resolution sufficient)
GPS: aGPS required
Sensors required: Light Sensor, Compass (3 axis, 5 degrees, 100 Hz sample rate), Accelerometer (3 axis, 2mg resolution, 100 Hz sample rate)
USB: High speed required, 20 MB/s transfer rate.
BlueTooth: BT2.1 required, must run MSFT BT stack, CSR BlueCore6 or later recommended.
Wi-Fi: 802.11B/G required, must run MSFT Native Wi-Fi stack, Atheros 6002 or Broadcomm 4325 recommended.
Connectors: Micro USB and 3.5mm Audio required.

Options:
FM tuner: If tuner HW is present it will be detected and supported by the Media application.
Haptics
SD Card (Micro SD recommended)
DPAD, qwerty or 12/20 key keyboards all optional
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od pk »

2 atom: nedelam si srandu.. tf sa da vypnut aj pravda je ze na iphone sa neda ich.. ale porovnaval som cisto pouzitelnost tf vs. iphone os. Jednoduchost pouzitia a rychlost. ;) Klasicku today obrazovku a hw klavesy mi zatial este nic nenahradilo..
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Standa »

jaytech píše:az na ten detail, ze Androidovy HTC Dream (G1) mel kompas skoro rok pred 3GS... ale jo, iP je buh a vsichi jej kopiruji!
Dobře, to je jedna věc. Co dalšího Apple zkopíroval? Myslím že nic, naopak ostatní zkopírovali vše ostatní od něj. V celé historii kapesních počítačů byl dokonce Apple tím prvním s dotekovým displejem.
pk píše:zatial co touch flo neni vzdy prakticke to iphonacke prakticke je aj rychle ;) aj ked ani jedno neni podla tvojho gusta Standa :)
No záleží na způsobu použití. Pro mě je jakékoli prostředí telefonu, které mě omezuje v množství zobrazených informací na displeji a omezuje v možnostech ovládání a naopak k tomu potřebuje ještě větší výkon a větší rozlišení displeje nepraktické a hloupé :-D.
Žabža
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte čer 23, 2009 15:12
Zařízení: HTC HD2

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Žabža »

milennium píše:Pro Žabžu:
Podpora kompasu v navigačním programu není automatická. Navigace ji musí podporovat.
To je přeci jasné. Ale napřed musí existovat HW, aby se na to ten SW dal napsat. Myslím že dnes nedovedeme odhadnout, co kombinace GPS a kompas přinese za aplikace.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od pk »

Mimochodom digitalny kompas mali telefony uz pred iPhonom aj androidami. ;) len klasicky ho az implementacia do iPhonu zviditelnila
Žabža
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte čer 23, 2009 15:12
Zařízení: HTC HD2

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Žabža »

Standa píše:V celé historii kapesních počítačů byl dokonce Apple tím prvním s dotekovým displejem.
Napřed jsem za zasmál, ale pak jsem si vzpoměl na Apple Newton. To byl fakt první dotykáč. Jenže to byla byla půlkilová cihla a hlavně neúspěšná. První komerčně úspěšný byl Palm, který je skutečný předek všech dnešních PDA.
jaytech
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 01, 2009 14:27
Zařízení: HTC Hero

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od jaytech »

Standa píše:Dobře, to je jedna věc. Co dalšího Apple zkopíroval? Myslím že nic, naopak ostatní zkopírovali vše ostatní od něj. V celé historii kapesních počítačů byl dokonce Apple tím prvním s dotekovým displejem.
To je mi uplne ukradeny, stejne jako od koho se okopiroval v aute volant - jen uvadim na pravou miru nesmysl, ze se kompas okopiroval od iP.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od pk »

jaytech: nikto netvrdi ze to odkopiroval od IP. Len tvrdim ze keby ho nemal iP 3GS tak ho nema ani HTC. Ako som uz pisal skorej ani android nebol prvy telefon s kompasom. Uz stare nokie ho mali.
jaytech
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 01, 2009 14:27
Zařízení: HTC Hero

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od jaytech »

pk píše:Mimochodom digitalny kompas mali telefony uz pred iPhonom aj androidami. ;) len klasicky ho az implementacia do iPhonu zviditelnila
Takze HTC da do Lea kompas proto, ze jej zviditelnil iPhone, ne proto, ze jej HTC melo v zarizeni uz pred rokem... :roll:
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od pk »

Ano to je moj nazor ;) ja ti ten tvoj neberiem tiez ;) a ten nazor mam koli tomu ze sa uz nejaky rocik HTC opici za iPhonom. Ci je to dobre alebo zle nech si kazdy sam posudi.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Standa »

Žabža píše:Napřed jsem za zasmál, ale pak jsem si vzpoměl na Apple Newton. To byl fakt první dotykáč. Jenže to byla byla půlkilová cihla a hlavně neúspěšná. První komerčně úspěšný byl Palm, který je skutečný předek všech dnešních PDA.
Jo, Newtona jsem myslel :-).
On měl každý nějakou zásluhu. Nastartoval to Apple, po něm to chvíli táhl Palm, pak to byl bezesporu Windows Mobile, no a další epochu opět rozjel Apple. Tedy poté, co viděl, že Microsoft s HTC v dotykových komunikátorech docela jedou ;-). Pravda ovšem je, že zatím to byl vždy Apple, kdo způsobil nějakou revoluci.
jaytech píše:To je mi uplne ukradeny, stejne jako od koho se okopiroval v aute volant - jen uvadim na pravou miru nesmysl, ze se kompas okopiroval od iP.
Mě šlo spíš o tvou ironickou poznámku o tom, že iPhone je bůh. A popravdě, dost výrazná část komunikátorovského světa bez ohledu na platformu chce to, co přinesl iPhone, takže na tom bohovství něco bude ;-).
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Kulík »

Pk: jak může HTC okopírovat něco od iP, co už uvedli na trh rok před Applem, a tudíž to spíš okopíroval Apple od HTC? Už vážně nehul, člověče :grin:
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od pk »

Este raz a pomaly ;-) ja som nepovedal ze to OKOPIROVALI zdoraznujem NEOKOPIROVALI. Ja len tvrdim ze keby 3GS nemal kompas nema ho ani HD2. Ked uz tak by kopirovali Nokiu alebo kto to prvy pouzil v telefone. Kulik naprv si poriadne precitaj co pisem a potom si odpusti to hulenie ;-) ja som len napisal svoj nazor.. takze z toho robime zbytocne flame a v podstate aj OT.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od KVARK »

Asi vám tu trochu nabourám ten flame :grin: ale musím se vyjádřit k tomu displeji. Jsem jednoznačně pro kapacitní.
A upřímně doufám, že mě HTC nezklame. A kdo říká, že 6.5ky nejsou na něj ještě dělané, tak musím velice nesouhlasit.
Než něco řeknete, podívejte se ještě prosím na poslední buldy 6.5ek.
S uhlopříčkou 4,3" to platí dvojnásob. A kdyby si i někdo přesto stěžoval, tak jsou tu ještě magnetické stylusy.
Jsem si jistý, že s příchodem HD2 je HTC uvolní na trh. Proč by si je taky jinak patentoval, že?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od htcjirka »

Kvark jako by uz tu nebylo dost flame.Chtelo by to tu procistit.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Na jakém principu takovej kompas funguje?
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti