Vadné pixely

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět

Kolik máte vadných pixelů?

žádný
53
70%
jeden
16
21%
dva a více
7
9%
 
Celkem hlasů: 76

mr_absinthe
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 13, 2008 13:52
Zařízení: SGS II

Vadné pixely

Příspěvek od mr_absinthe »

Ja jsem objevil vadny sub pixel asi po 10 dnech, takze tvrzeni, ze vadne sub pixely nebo pixely jsou videt okamzite neni pravda. Je to cervena tecka uprostred, takze neni mozno ji prehlednout. Prodejce doporucil poslat do autorizovaneho servisu, kde mi po telefonickem rozhovoru sdelili, ze mam smulu neb HTC pro reklamaci 1 sub pixel neuznava. Kazdopadne to tam po Novem roce zkusim poslat neb pry jde taky o subjektivni posouzeni. Kadopadne to neni prilis optimisticke a jak je videt, HD ma s kvalitou velke problemy. Nedovedu si predstavit, ze si na to zvuknu. Taky mi nekdo radil, ze reseni je odpalit display a pak by tu reklamaci uznat museli... ;-)
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

Vadné pixely

Příspěvek od Googler1 »

ako zistim či mam vadné pixlely?
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Vadné pixely

Příspěvek od Sir Andrew »

Kdybys cetl cele tema, tak bys vedel, ze staci zobrazit na PDA toto gifko http://home.casema.nl/markennancy/pixeltesthd.gif a pokud nebudou vsechny obdelniky celistve (budou tam tecky jine barvy/nesvitici), tak mas vadne pixely.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Vadné pixely

Příspěvek od ziminix »

mr_absinthe píše:Ja jsem objevil vadny sub pixel asi po 10 dnech, takze tvrzeni, ze vadne sub pixely nebo pixely jsou videt okamzite neni pravda.
Ale ano, pixely jsou vidět okamžitě, akorát v prvních dnech jsi byl z nového zařízení tak nadšený, že sis jich prostě nevšiml.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Vadné pixely

Příspěvek od spermosh »

hezky receno ziminix :-D ale je to pravda, vadne (sub)pixely jsou poznat hned pri koupi, u cehokoliv (i u LCD monitoru treba), protoze jsou vadne uz od vyrobu (spatne vyrobene)
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od Filippo »

tak to neni až tak pravda, mně se vadné pixely u notebooku objevili až po několika dnech. naštěstí svíjí jen při černém pozadí a díky jemnému rozlišení jsou malinké
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Vadné pixely

Příspěvek od jacek »

lidi, lidi dostávám čočku :-( , sleduji toto fórum neb HD mám (budu mít) pod stromečkem a kromě toho, že jsem natěšen na 24.12., tak mám vnitřní dilema : budou x nebudou vadné pixely? Zatím vychází všudepřítomné členění 80:20, takže mám 80% naději, že vše bude O.K.Uffffffff
Každopádně jsem rád za tuto diskusi.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Vadné pixely

Příspěvek od ziminix »

Je to výrobní vada, takže když chytneš vadnej kus, tak seš prostě jeden z těch vyvolenejch :). Akorát je blbý, že když ti telefon takhle leží doma a čeká na stromek, tak ti uplyne 14denní lhůta, čili pak akorát tak servis. Solidní prodejci v rámci 14denní lhůty kvůli vadným pixelům mění zařízení i za nové kusy.
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od marabu »

Tak tak, je to od výroby. Já mám mít HD taky pod stromeček, ale znáte to, kupujete si ho sami a pak ho zabalíte. Mám sice zakázáno ho začít používat, ale z důvodu těch pixelů a 14denní lhůty jsme ho pro jistotu odzkoušeli a vida, jedna mrška tam je, takže zítra jedu do Sunnysoftu na výměnu.
furo
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 06, 2008 12:23
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od furo »

takže tu máme ďalší vadný kus? uff, no neviem,už to prestáva byť "zábava".. dúfam,že to nie je nejaká celkovo vadná séria, proste prvá várka alebo niečo také.. ale snáď nie..
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Vadné pixely

Příspěvek od spermosh »

ja mam HD doma uz par dni, takvych 14 dnu to mozna uz bude, tez ze Sunnysoftu a zadny vadny pixel nemam, ani jen subpixelik - takze to zadna vadna serie nebude, proste jen nekdo ma smulu
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od marabu »

No takže jak to vypadá s těma pixelama a výměnou? Dneska jsem byl v Sunnysoftu a zařízení mi vyměnili. Problém je ale v tom, že jsem zkoušel 5 slovy PĚT HDček a VŠECHNY měli vadné pixely. Takže jsou tu tři možnosti.
a) v Sunnysoftu mají jenom vadné HDčka
b) je to taková shoda okolností, že by na mě spíš spadli ufouni
c) všude je nějakej ten vadnej subpixelík, akorát, že si ho někdo při tom rozlišení prostě nevšimne
Vyberte si sami. :-D
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Vadné pixely

Příspěvek od spermosh »

je mozny, ze jsem si ho nevsiml, asi mam ve svem veku 24 let uz spatny zrak :-D
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Vadné pixely

Příspěvek od ziminix »

Je fakt, že Sunnysoft má bohužel štěstí na telefony s vadnými displeji. Měl jsem Omnii, první kus, vadný body. Výměna za novou. Druhej kus, mnohem víc bodů. Tak jsem ji poslal do servisu na výměnu displeje, protože měnit ji do nekonečna by nemělo smysl.

Takže pokud vám to extra vadí, tak zkuste nechat vyměnit displej v servise, případně si nechat dát nějakou slevu, s tím, že už to nikdy nebudete moct reklamovat.
mirbx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: pát črc 07, 2006 12:28
Zařízení: Samsung Galaxy Note, Nokia n85, Nokia c5
Bydliště: Pardubice

Vadné pixely

Příspěvek od mirbx »

já bych ty vadné pixely zas tolik nehrotil - pixelů tam je 384000, když je jeden vadný, to prostě patří k technologii LCD. Je pravda, že bych si také nevybral kus s chybnými pixely, ale HD bych kvůli tomu nevracel.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Vadné pixely

Příspěvek od Sir Andrew »

Tak to já bych teda vracel.
HD není nějaký levný šmejd, tak očekávám kvalitu.
U žádného PDA před HD a OImnií jsem neslyšel o takovém počtu vadných pixelů. Nabízí se tedy otázka proč kvalita klesá?
mirbx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: pát črc 07, 2006 12:28
Zařízení: Samsung Galaxy Note, Nokia n85, Nokia c5
Bydliště: Pardubice

Vadné pixely

Příspěvek od mirbx »

Myslím, že za to může vysoké rozlišení (vysoká hustota pixelů). Asi je to těžší, než vyrobit displej 320x240 pixelů.
Já ani nevím, jestli mám nebo nemám vadné body. Nehledal jsem je a ani po nich pátrat nebudu (co z toho budu mít, když je objevím?).
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Vadné pixely

Příspěvek od ziminix »

No, nikdy jsem neslyšel o tom, že by Universal měl vadné pixely. Osobně jsem měl dva(jednoho ještě mám), a žádný neměl vadný pixel. A to má VGA rozlišení...Takže někde bude chyba...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vadné pixely

Příspěvek od htcjirka »

Ja jsem mel celkem 4 uni a u dvou jsem mel vadny jeden pixel,ale hned u novych kusu.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Vadné pixely

Příspěvek od Sir Andrew »

Přesně tak, například Uni je bez problému a to je o několik let starší display.
Neslyšl jsem ani o mrtvých pixelech na Diamondu/Pro a to je skoro stejná generace HTCček.

Nechápu ale proč se kazí i Omnia. Asi to dělají ve stejné fabrice, která ma evidentně problémy s kvalitou.

EDIT: uiqjirka byl o něco rychlejší a částečně popírá můj post.
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti