Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Odpovědět
Lediz
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 11, 2010 12:43
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Lediz »

sh.a.rk:
díky za radu, vypadalo to slibně, ale po instalaci a změně prohlížeče na Operu 5 mě ten odkaz z článku sice správně otevřu tu Operu, ale tam se to zastaví - prostě chybí adresa.
nebyl by ještě nějaký nápad :?:
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od sh.a.rk »

Skus ci ti to vie ovorit odkaz napr. v obycajnej opere - ci je chyba v programe ,alebo je chyba v operete mini
Lediz
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 11, 2010 12:43
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Lediz »

vypadá to na problém v nastavení telefonu, Opera 9 /integrovaná ve founu/ odkaz otevře - Opery 5 ani Opera mobile 10 nefungují - prostě se jen otevřou /pokud je pustím přímo, tak samozřejmě fungují/. No naštěstí nejde o nic důležitýho, takže nebude problém se s tím smířit
Fiďa88
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 07, 2010 19:03
Zařízení: I8000 omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Fiďa88 »

A pseudokopas je co? Dale jsem se chtěl zeptat na jednu věc a to na to jake mapy jdou do nařizeni nainstalovat bez poplatku a take na to, odkud stahujete nejruznější aplikace do mobilu(widgety, programy, navigace...) Chci se zeptat jak dlouho zařízení máte a jestli jste se setkal s nějakým problémem za dobu jakou ho máte. Jaká je podle tebe nejlepší navigace? A také jestli se navigace platí? a který nejlepší přehrávač hudby? Dale se chci zeptat jak je to s tou interni paměti někdo tu piše, že do ni nejdou nahravat soubory, tak nevím jestli jsi mam koupit 2gb verzi a micro sd kartu nebo 8gb verzi. Ja bych radši chtěl 8gb. Tak se chci zeptat na vaše zkušenosti. A ještě jednu věc, jaký obchod by jste mi doporučili na 8gb verzi(aby byla ofiko cz ne šedivka). Diky moc všem za odpovědi
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Folkmy »

jak udělat aby omnie zvonila hned a ne až po 3 sekundách?

Kód: Vybrat vše

http://www.modaco.com/content/i8000-omnia-ii-gsm-rom-discussion/300354/3sec-ring-delay/#entry1165707
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Dobrý večer. Mám tento foun asi měsíc a jsem spokojen jen mě vadí jedna věc a to, že jsem nainstaloval na kartu navigaci IGO 8/šlape perfektně/ a když jsem po nějaké době zapnul přehrávač medií tak to samozřejmě chtělo aktualizaci, po spuštění mě to nahrálo do hudebního přehrávače cca 500 zvuků z navigace z karty a teď nevím jak to odstranit, protože položka odstranit v hudebním přehrávači není nebo jak zakázat ty jejich bláznivý aktualizace a instalovat si tam jen to co chci. Jinak je přehrávač dobrej a zchroupne toho opravdu hodně. Díky
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od KVARK »

V tomhle je dost velká otrava u jinak výborně provedeného přehrávače od Samsungu. Vyplatí se ho používat, jen když máš v Omnii méně hudby a videí. Já bych doporučil na hudbu Nitrogen Player
http://www.freewarepocketpc.net/ppc-dow ... layer.html

A na videa je nejlepší TCPMP
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=4541
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Folkmy »

zkus tohle: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... rm#p143063" onclick="window.open(this.href);return false;
mě to funguje dobře
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Díky za odpověďi, zkusím ten prográmek, ale novej přehrávač nahrávat nechci, protože ten od Samsungu je vynikající a ten jejich systém W-HD je pro mě excelentní, protože používám lepší sluchátka a co jsem měl možnost vyzkoušet tak i s equalizerem nedosáhnu takového zvuku jaký je se spuštěnou aplikací W-HD na tom jejich přehrávači.
oplocky
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 13, 2010 19:44
Zařízení: HTC HERO

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od oplocky »

COREPLAYER - http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php ... coreplayer" onclick="window.open(this.href);return false;
17torgal17
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 02, 2010 21:52
Zařízení: samsung

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od 17torgal17 »

Zdravím, nevíte tu někdo prosím jak nastavit GPS v googlemaps. mou pozici to ukazuje s přesností 1100m. Jde to nějak nastavit aby to ukazovalo skutečnou polohu?
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od sh.a.rk »

Jedina moznost nastavenia je nastavit komunikacne porty a zapnut gps ,bez toho ti ukazuje polohu len cez bts-ky.
17torgal17
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 02, 2010 21:52
Zařízení: samsung

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od 17torgal17 »

Moc děkuji ale jsem začátečník tak nevím jak a kde se to nastavuje. Prosím mohl byste to nastavení více rozepsat_
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

17torgal17- nastavení-nastavení sítě-GPS-XTRA-povolit xtra server/ano/-povolit SNTP server/ano/-hotovo. No a pak v google maps dáš GPS a asi za 20 sekund to našlo 6 satelitů a určilo mi to přesnou polohu. Samozřejmě mám internet od operátora tak to určení satelitů je zadarmo jen platíš klasickej datovej tarif.
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od danri »

Nevím jestli potřeboval zrovna toto. Xtra nemusí stahovat. Jsou to jen pozice satelitů, aby přístroj rychleji načetl polohu. V GoogleMaps stačí nechat nastavení GPS na "Spravováno systémem Windows" a nebo dát ruční nastavení a tam nastavit SW port na COM7 (pokud to nemá v nastavení telefonu jinak nastavené). Pak stačí zapnout "Použít GPS" a čekat až najde satelity. Je vhodné mít přímý výhled na oblohu, jinak nemusí chytit signál ze satelitů. K zobrazení map je potřeba být jakkoliv připojen k internetu protože mapy se načítají ze serveru.
První načtení polohy může trvat trochu déle, načtení dat XTRA to může urychlit.
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Dobrý večer, potřeboval bych doporučit nějaký pěkný kalendář, kde by se dalo uložit třeba výročí svatby a různé události. Používám mobile shell a ten má kalendář navazující na originál windows a to je pro mě nepoužitelné, protože na to je potřeba stylus jak to je drobné. Děkuji.
George99
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte úno 16, 2010 21:39
Zařízení: LG G3 / Sony Xperia Z

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od George99 »

Já používam SBSH Calendar Touch a ten se dá v pohodě (jako jeden z mála) používat bez stylusu.

Jirka
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od rraol »

Zdravím! Jako úplný začátečník si poprvé kupuji WM telefon (dosud jsem měl jen samé klasické tupouny -hovor, SMS, MMS), a bude to Omnia II. Jako podnikatel začínám postrádat možnost mít plný internet kdykoliv v kapse. Dotazy zatím žádné nevznáším, musel bych se ptát úplně na všechno - až to budu držet v ruce, a projdu si manuálem, tak se uvidí co jsem nebo nejsem schopen pochopit vlastními silami.

Ale určitě mě (jako jedna z funkcí, která mi dnes dost chybí) zajímá plánovací kalendář. Je v Omnii v základu takový, ve kterém si můžu rozplánovat den hodinu po hodině? Chybí mi chytrý pomocník, který převezme funkci sekretářky a bude mě informovat co mám dnes na práci, na které stavbě dnes mám schůzku, kde mají přijet subdodavatele, komu sem chtěl dnes zavolat...
Vím že se dá do různých datumů a časů vkládat akce, nastavit její délku od-do, a předstih s jakým má být ohlášena - to umí i moje dnešní nokia 6233. Ale rád bych pracoval s jakýmisi harmonogramy jednotlivých zakázek.

Příklad: Dejme tomu že dělám na čtyřech stavbách najednou. Chtěl bych si rozkliknout jednu stavbu a napsat si tam, že v pondělí čekám klempíře, v úterý ve dvě se mám sejít s projektantem, v jednu mám volat investorovi... atd - a takto se přepínat mezi jednotlivými stavbami (nemíchat guláš dohromady, vidět jen jednu v časovém sledu). Představuji si, že třeba zadám, že na stavbě B chci ve středu ve 3 hodiny jet na kontrolu, a přístroj by zařval, že to koliduje s jinou událostí - např. na stavbě A v ten samý čas má přijít revizní technik a já musím být u toho... Každou zakázku, kterou vyhraji, bych si založil jako nový kompakt událostí, které bych plánoval v čase, a díky hlídání kolizí s jinými akcemi by mi přístroj pomáhal optimalizovat si pracovní den, týden, měsíc.
Do toho bych měl události netýkající se konkrétních staveb A, B, C... jako například že dnes v 10 dopo má přijít na pohovor zájemce o práci...
Existuje program, který by takto pracoval, a byl schopen běžet v Omnii? Nebo ještě lépe - má Omnie něco takového již v základu? Pokud existuje něco takového ke stažení, nebo ke koupi, rád si nechám poradit! Díky :-)

PS: Za laický popis se omlouvám, sofistikovaně se začu vyjadřovat až s tímto strojem začnu pracovat, měl by mi přijít ve středu. S počítačem jsem schopen se kamarádit, tak snad si budeme rozumět i s novou hračkou :-)

PS: Viděl jsem v činnosti AutoCAD pro PDA - vynikající věc, sám v AutoCADU pracuji, a možnost prohlédnout si výkres, který mi dorazí mailem, případně si něco odměřit ihned - stojíc uprostřed staveniště - mi přijde úžasná - mockrát jsem zažil že by se mi to aktuálně hodilo. Kdyby někdo věděl kde se poohlédnout po jeho zdarma verzi, budu rád za odkaz :-)
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od barberry.pha »

omnieII ma v zakladu docela slusny kalendar ale to co pozadujes ty tak na to to bude asi chtit specialni aplikaci nebo treba to kalendar v omnii zvladne ale ja nic takovyho nikdy nepouzival takze nemuzu poradit ...
nastaveni zobrazovani kalendare jsou asi ctyri, denni,tydenni,mesicni a plan(coz znamena za ti ukaze vsechny veci v diari pekne zasebou jak jdou,coz by mohlo docela resit ten problem ale nastavovat to bude chtit asi po dnech, pripadne si to nastavit v outlooku v kalendari a pak to jenom synchronizovat) jde menit u jednotlivych veci datum a cas takze se nemusi treba znovu prepisovat ale staci jenom treba posunout, chce to si to zkusit jestli to bude vyhovovat ale kalendar je myslim na slusny urovni :)
Zhouba
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv pro 03, 2009 10:06
Zařízení: Lumia 1520

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Zhouba »

Zde bych hledal, zda bude vyhovovat, osobně nevyzkoušeno :-(
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name= ... e&sid=4427" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti