HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Uživatelský avatar
Mira96
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pát lis 21, 2008 12:50
Zařízení: Sony Xperia Z1
Bydliště: Pardubice

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od Mira96 »

Jo, i mně to funguje :-) jenom to trvalo déle než 3 minuty - zapomněl jsem připojený kabel v notebooku, takže ještě k tomu probíhala synchronizace. A nakonec ta čeština je přeci příjemnější, i když jsem tady nedávno tvrdil, že ji mít nemusím ;-)
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od hafush »

TO: spermosh
Tak jsem se spletl - to info o klavesnicích bylo u konkurence na CE4YOU.
Přednastavení SIP (Soft Input Panel) na jinou defaultní klávesnici
- kdo si chce přednastavit jinou defaultní klávesnici, např. Resco nebo Spb keyboard.
Vzhledem k tomu, že po každém restartu HD se vrací SIP na systémovou Compact QWERTY, je otravné toto zdlouhavě přepínat - lze využít utilitku „HtcExtFun“.
V příloze jsou upravené *.REG soubory pro stálé přednastavení zvolené klávesnice pro oba případy:
"Stylus In"
"Stylus Out"
Po restartu HD je nutné jednorázově vysunout/zasunout stylus.
Na lepší řešení jsem zatím nepřišel :-
Už jste někdo zkoušeli tu novou verzi co je tady: http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=45 ?
Jde mi hlavně o to, zda mohu použít reg soubory i pro tuto verzi.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od spermosh »

to hafush: to sice neni zrovna elegantni reseni, ale alespon neco - btw nevis, zda to funguje i v pripade, ze udalosti stylus in a stylus out mam vypnute? a zadruhe ty .reg soubory najdu asi na ce4you, ze?
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od hafush »

Všechno by to mělo být na tom linku z XDA. Je tam ke stažení HtcExtFun 0.2.zip, který je obsahuje.
Ale tady ve vláknu http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=59&t=10592 někdo mluví o programu SIPChange,který to má umět,ale dotyčnému má problémy s odinstalací. Nevím jestli je to jeho chyba,nebo programu. Asi bych pohledal,jestli s tím má někdo třeba na XDA zkušenost.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od spermosh »

bohuzel mi to nefunguje, Spb porad nemam po SR jako defaultni, zvlastni ale je, ze v nastaveni mi zustane jako defaultni, ale neni a musim to rucne zase nastavit (vlastne to same, co uz nastaveno je)
Desperado
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob lis 22, 2008 12:54
Zařízení: iPhone 3G 16GB 2.2.1

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od Desperado »

Není jednodušší po každém restartu či vypnutí prostě při psaní první zprávy otevřít výběr klávesnice a vybrat si tu svoji ? Trvá to přesně dvě vteřiny.
Plně funkční fix by ty dvě vteřiny denně ušetřil, ale rozhodně bych si kvůli tomu nechtěl dodrbat celý telefon a dělat restore. Jak tu někdo psal, vracení telefonu do původního stavu mu zabralo 3/4 hod což je bráno na ty promrhané dvě sekundy asi 1350x přepnutí defaultní klávesnice na tu vaši ;)
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od spermosh »

mno,tohle by bylo elegantnejsi reseni a nemusel bych na to prepinani klavesnice porad myslet
a samozrejme si PPC zalohuji a neinstaluji radeji nic, co neni provereno - vraceni do puvodniho stavu se pokud mozno chci vyhnout
raulik
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv pro 04, 2008 12:19
Zařízení: HTC Touch HD

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od raulik »

Muzete mi rict jestli se Vam chova klavesnice obecne stejne jako me ? Vsichni zde pisete o prepnuti klavesnice po SR apod, ale me se treba u kontaktu prepne sama - nekdy po hodine, nekdy po nekolika - nezjistil jsem nejakou souvislost s cimkoliv, na qwerty, i kdyz stale nastavuji phone keyboard - proste mi vyhovuje vic. Tzn> Prepina se Vam klavesnice jen po SR, OFF-ON, apod, nebo i sama od sebe ? Kdyz ji nastavim pres ovladaci panel, prehodi se rovnou sama, kdyz ji nastavim pres sipecku, tak se po case zase vrati zpet na qwerty. Nepouzivam zadnou pridavnou klavesnici nic, jde mi o tu defaultni.
belkov
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte čer 26, 2007 6:35

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od belkov »

Když si nainstaluji ROM z xda a pmocí konfig. nastavím pro TF3D češtinu mám tam místo češtiny IDS-a angličtinu.Nevíte co s tím? díky
error17
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát srp 15, 2008 20:27

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od error17 »

Zdravim premyslim o koupi Htc touch HD a chtel bych se zeptat na par veci procital jsem si toto forum a neco malo jsem pochytil ale jelikoz jsem laik tak tomu moc nerozumim hlavne co se tyce tech rom a vubec nevim jaky rozdil je mezi WWE a CEE. Proto bych mel par otazek.

1. Kdyz si treba u Sunnysoftu koupim EN verzi , ktera je o 700 kc levnejsi dostanu tam pomoci zmeny te nejake CAB knihovny cestinu ?
2. Kdybych si kupoval tento mobil na Ebay z Anglie slo by tam taky dostat cestinu?
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od spermosh »

to error17 > tak jsi asi spatne cetl, en verzi muzes bud preflashovat ceskou rom (ktera zatim neni) a nebo nainstalovat IW cestinu (bohuzel neni ale kompletni) pres .cab, coz muzes udelat kdykoliv
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od roxtedy »

Mám HTC HD a IW od Sunnysoftu, když vydá HTC novou ROM pro moje zařízení, bude už obsahovat IW? Jestli ne, poradte kde sehnat IW 9,5 do HTC HD? Díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od htcjirka »

Zkopiruj si cabiky z nynejsi rom,nejsou nijak skryte a jsou ve slozce Windows.
Jedna se o HTC HD 5in1 V01.cab a sunnysoft ulc htc.cab.Tyto dva ti staci a lze je pouzit na jakekoliv HD a i na novejsi rom 1.19,ktera jeste pro nas region nebyla uvolnena.
mao7
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte kvě 27, 2008 13:26

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od mao7 »

ahoj chcem sa spytat neviete ci je nejaka nova oficialna CZ/SK verzia rom na Touch HD ako je 1.14.479.3(25874) a taktiez radio verzia ako 1.09.25.14 skusal som hladat aj na of. strankach ale nic som nenasiel
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od hafush »

Žádná další oficiální zatím není.
n3st34
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 27, 2009 11:54
Zařízení: HTC Desire HD

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od n3st34 »

htcjirka píše:Zkopiruj si cabiky z nynejsi rom,nejsou nijak skryte a jsou ve slozce Windows.
Jedna se o HTC HD 5in1 V01.cab a sunnysoft ulc htc.cab.Tyto dva ti staci a lze je pouzit na jakekoliv HD a i na novejsi rom 1.19,ktera jeste pro nas region nebyla uvolnena.
díky za radu funguje to skvěle mam kompletně počeštěnou ROM 1.19.831 všechno funguje skvěle jediné co mě překvapilo že místo operátora o2 se zobrazuje Eurotel coz na 1.14 nědělalo předpokládám že to bude tím že romka není určená pro evropu jinak nevím.
Lemmy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: pon lis 24, 2008 8:59
Zařízení: HTC HD
Bydliště: Plzen

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od Lemmy »

jj od verze 1.19 zmizelo O2 a je tam Eurotel.
Odpovědět

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů