Jak častý SoftReset je ještě normální?

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Češtinu rozhodně chci. Mě ani ta 1.37 se Sunnysoft Interwriter Recognizerem nepřipadá nějak pomalá a 1.93 je prý i rychlejší...ale o to mi fakt nejde. Prostě potřebuju nějak vyřešit ten problém se ztrátou zvuku. Jenže to je právě ten boj, který těžce prohrávám...

EDIT: Ehm, tak ještě takhle...stáhl jsem si z HTC tu 1.93 a řekněme že mám češtinu (dva .cab soubory, HTC_Diamond_5in1_EEU_1.93_V02 a sunnysoft_ulc_htc) a nevím 100 % co s tím. Tj. jak nainstalovat novou ROM a co pak s těmi .cab na češtinu?

//Používej tlačítko Upravit !!! tslany
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Se koukni po foru, nekde bude podrobnejsi navod na flesh novy ROM, je to u vsech PDA vicemene podobne. Ve zkratce: zalezi na formatu ROM. JEstli exe, tak synchronizuj s Async a spust ten exe soubor. Pokud je to vic souborů(.nbf, dll,....) , tak potreebujes nejakej upgrade tool. Sezenes na xda-devu, dej hledat xda upgrade tools. Po flashi ROM pak PDA odpojis a udelas HR(s tom uz jistě zkusenosti mas :-D ) , pak by melo vse fachat jak ma. Jestli je ta cestina v CABech, tak podle me jenom nainstalujes pak, ale nemam s tim zkusenosti, anglictina mi absolutne nevadi.
Tak to zkus a pak napis jak to to slo, popr. neslo.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Je to naštěstí .exe. No stejně bojim bojim, abych to ještě víc nezkazil, ale láká mě to. To zas bude zítra den :-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Neboj, na tom se moc zkazit nedá. Zalohu mas, data z internal storage by nemela nikam zmizet(ale nemam diamonda, nevim na 100%). Kdyby se neco podelalo uprostred flashovani, nebo se OS blbe nainstaloval, tak jenom nahodis bootscreen a jedes odznova. Neni to tolik komplikovany jako na desktop PC.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Hm, teď jsem se uvědomil...jak to bude s tou češtinou od Sunnysoftu...mám ji zaplacenou při koupi, ale ty .cab jsem sehnal asi ne úplně čistě (protože Sunnysoft nějak nereaguje na dotazy), takže nevím jak to bude s registrací atd., aby to nebyla jen nějaká trial verze...
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

Neboj je to v pohodě. Data na internal storage skutečně zůstanou :wink: .
Celá instalace 1.93 je bez problémů. Češtinu (máš správnou) potom nainstaluješ tak, že nejprve malý cab (licence) a potom velký, potom restart a potom proběhne instalace češtiny jak ji už znáš. Vše funguje bez problémů. Osobně důrazně nedoporučuji použití tweeků na urychlení TF3D, ty měly význam pro úplně první verze ROM u 1.37 a 1.93 není zrychlení vůbec patrné, naopak dochází k nestabilitě systému.
EDIT:Licence češtiny je v malém cabu, takže žádná registrace není potřeba.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Tak jsem právě narazil na věc, která mi asi nahrání 1.93 trochu rozmluvá...autor TF3D Configu jej nedoporučuje pro tuto ROM (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405749). Teda píše jen že nedoporučuje instalaci témat, ale při mojí angličtině si nejsem jistý...a úprava TF3D je pro mě dost důležitá, nechci tam pro mě zbytečné karty mail, obrázky a pod. Tak to je dilema...

Opravdu je 1.93 výrazně lepší než 1.73? O rychlost mi moc nejde, mě už 1.73 připadá dostatečně rychlá (s těmi zrychlujícími tweaky mám hroznou zkušenost...první HR :lol:).

Stejně si myslím, že ty problémy se zvukem nebudou vězet v ROM, to by určitě bylo víc takových, ale v nějaké aplikaci nebo tak něco. Nebo kdo ví, třeba to je sluchátky, i když se mi to moc nezdá (Motorola S9).
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

no, pokud se vyznáš v XML tak není problém zeditovat TF manuálně, sám sem to musel praktikovat na TF2D když sem ho zkoušel portovat na 240x240
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

TF3D Config jen pro úpravu záložek ano, témata určitě neinstalovat, mě dělaly problém už i na 1.37.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

No já skoro ani nevím co to je :oops:

Ale to nevadí, teď jsem našel, že s 1.93 jde použít AdvancedConfig, kde jdou nepotřebné karty také odstranit, takže to by bylo OK. Vůbec co vše člověk najde a zjistí...ještě tak vyřešit hlavní problém, kvůli kterému jsem to celé začal a budu spokojený :lol:

Takže když zvládnu nervy tak to snad dobře dopadne. Jestli to k něčemu bude je věc jiná...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Takže přátelé, veškeré mé obavy z aktualizace ROM byly zbytečné, byla to naprostá pohoda, dal jsem Diamonda do ActiveSync, spustil .exe soubor s ROM 1.93 a už to jelo. Stejně tak čeština bez problémů. A díky SpbBackup obnova základních dat rovněž perfektní. Tohle musím u WM vyloženě pochválit!!!
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Spis bych rekl, ze mas stesti :lol: Ne vzdy to jde tak hladce, hlavne zaloha dat je rizikova, kdyz menis ROM.

Intelaci to maji jine, spusti bootloader na ppc, na pc spusti updater, vyberou rom, daji prehrat a pripoji zarizeni :)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

No když si vzpomenu na změny firmware u UIQ, kde především zálohy fungují na dobré slovo a toto většinou není známo, tak to byla lahoda. Tak snad nenarazím na něco, co by mi zkazilo náladu.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů