Návod: Jak rozchodit TomTom6 na smartphone Qtek8310

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Odpovědět

Tak co, uz vam take funguje TT6 na Qtek 8310?

Ano
4
67%
Ne
2
33%
 
Celkem hlasů: 6

cipisx
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 11, 2007 12:59
Bydliště: Brno

Návod: Jak rozchodit TomTom6 na smartphone Qtek8310

Příspěvek od cipisx »

Tak jsem po chvili zkoumani a laborovani rozchodil TT6 na mem Qteku 8310.

On funguje skoro sam, jenom diky absenci touchscreen nelze zvolit nektere dulezite parametry (napr. konfiguraci GPS)

Trik je v tom, ze je potreba "nejak" emulovat ten touchscreen. Nasel jsem programek FakeCursor (viz. priloha).
Rozbalte a soubor FakeCursor.exe zkopirujte do \Storage Card\Program Files\ pripadne jinam (pote je nutne upravit cestu v zastupci).
Program funguje tak, ze po spusteni prepne joystick do modu emulace touchscreen (ukazuje bily kurzor, kliknuti=potvrzeni joystickem)
Po druhem spusteni se vypne a klavesnice funguje jako pred tim.
Prave pro to vypnuti (=druhe spusteni) je dobre mit nadefinovane spusteni na nejake z funkcnich klaves (ja jsem zvolil klavesu pro pristup do kontaktu)
Pro tuto upravu staci nakopirovat Short_AP1.lnk do \Windows (Short_AP1.lnk.bak je zaloha puvodniho souboru)
Lze samozrejme pouzit jinou klavesu (prejmenovat na prislusny .lnk soubor)

Takze ted pokud zmacknu klavesu s kontakty zapne/vypne se emulace.

Ted nam nic nebrani pustit TomTom6 a tady vybrat v konfiguraci GPS ten spravny port. Jinak se TT6 da ovladat normalne pres cisla (prvni ikona vlevo nahore = klavesa 1 atd...)

V navodu na instalaci TT5 se uvadi odskrnout pri instalaci GPS v bluetooh nastaveni COM porty, me to bez nich nechtelo GPS najit, takze jsem priradil prichozi port COM7 memu BT GPS a potom COM7 vybral v TT6.

:tlem:
Přílohy
FakeCursorSP5.zip
FakeCursor
(3.74 KiB) Staženo 1092 x
cipisx
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 11, 2007 12:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od cipisx »

Pro admina: myslim, ze do sekce Qtek 8310 se to hodi vic nez sem
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Nechal bych to v Návodech, je to celkem universální a dobrý návod, a proto půjde použít i na jiných smartphonech, ale pokud by sis to vysloveně přál... :-)
cipisx
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 11, 2007 12:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od cipisx »

Dobry, nech to tady, uz jsem tam dal odkaz na tenhle clanek do relevantniho tematu.

edit by admin: Necitul pls poslední příspěvky, je to zbytečné (viz Pravidla fóra)
cipisx
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 11, 2007 12:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od cipisx »

Sorry za ten quote, jsem tady newbie.

Pridavam odkaz na seznam zmen v TT6
p+p
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:50

RE: Návod: Jak rozchodit TomTom6 na smartphone Qtek8310

Příspěvek od p+p »

Tak jsem zprovoznil TTM6 (v6.201) na QTEKu 8310, navigace funguje, program jde pomoci FakeCursor ovladat mimo techto funkci:
- nejdou zadat souradnice GPS ( v menu Navigovat na - sirka, delka)
- nejde posouvat mapa
Jake mate zkusenosti Vy ?
ads
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 09, 2007 12:39

Návod: Jak rozchodit TomTom6 na smartphone Qtek8310

Příspěvek od ads »

Mám tu QTek 8310 a koupil jsem TomTom Navigator 6 (aktuální verze 6.010) verze na miniSD.
Pokouším se to nějak nainstalovat, ale vůbec se nedaří ani spustit instalátor. Na mém stávajícím QTek 9100 se instalace rozběhne sama už jen po vložení karty, nebo i po výběru Start.exe z rootu nebo TTN.CAB z adresáře 2577.
Na 8310 Start.exe neudělá nic (chvilku zasvítí přesýpací hodiny). TTN.CAB se začne instalovat, ale asi po 10 vteřinách skončí bez jakékoliv hlášky. Když jej pustím podruhé, zůstane instalátor vytuhnutý na jednom dílku sloupce indikátoru průběhu.
Poraďte prosím, kde může být problém. Nechce se mi to hned vzdávat.
Uživatelský avatar
olda
VIP
VIP
Příspěvky: 417
Registrován: stř led 11, 2006 14:52
Zařízení: LENOVO A 7010
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od olda »

Tuším že zakopaný pes bude ve verzi protože není stejná pro pocketpc a smartphony.ahoj :wink:
ads
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 09, 2007 12:39

Příspěvek od ads »

Mohu se zeptat, co to znamená, že verze není stejná pro pocketpc a smartphone, když v nabídce tomtoma je teď jediná verze TomTom Navigator 6 (cituji z webu: "...pro kapesní počítač PDA nebo mobilní telefon")?
Kde je možné sehnat tu "jinou" verzi a jak je označena?

Díky
Uživatelský avatar
olda
VIP
VIP
Příspěvky: 417
Registrován: stř led 11, 2006 14:52
Zařízení: LENOVO A 7010
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od olda »

Tak to nevím protože já mám také tomtom 6 ale je uzpůsobený pro dotykový displej.Já víc poradit neumím ale když tak bych kontaktoval prodejce o radu.A nebo počkej oni tady kluci s tim hodně laborovaly tak on se někdo určitě ozve.Trpělivost.ahoj :wink: ;-)
petos
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř říj 03, 2007 8:21

Verze TomTom 6

Příspěvek od petos »

Mohu se zeptat, jakou verzi na tom Qteku 8310 používáte a nebo zda je to jedno? Děkuji
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

Mohl by mi nekdo pomoci s nastavenim Tomtoma na HTC S710 Vox?Nevim si rady s tou casti kde jde o FakeCursor a vybrani com portu pro GPS..pokud by mi nekdo poradil online prosim napiste mi do SZ vase icq a ja se Vam ozvu..predem diky
kajus
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 27, 2006 23:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kajus »

Moje zkusenosti s timto:

zarizeni mam HTC VOX pokud sem spustil Fake Cursor (FC) tak sem mel problem s tim ze na nic jineho neslo kliknout tak sem to obesel tak ze sem si do jedny slozky dal zastupce na FC a TT6 klik sem na FC a kursorem otevrel TT6 pak uz se mi povedlo nastavit TT6 a spustit ho nezmak sem zatim testnout navigaci pac musim najit GPS modul ale navigace mi jede (myslim tim ovladani programu) takze jen doplnuju ze navod na VOXe taky de ;)
klenovcok
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát led 04, 2008 14:38

Příspěvek od klenovcok »

kajus píše:Moje zkusenosti s timto:

zarizeni mam HTC VOX pokud sem spustil Fake Cursor (FC) tak sem mel problem s tim ze na nic jineho neslo kliknout tak sem to obesel tak ze sem si do jedny slozky dal zastupce na FC a TT6 klik sem na FC a kursorem otevrel TT6 pak uz se mi povedlo nastavit TT6 a spustit ho nezmak sem zatim testnout navigaci pac musim najit GPS modul ale navigace mi jede (myslim tim ovladani programu) takze jen doplnuju ze navod na VOXe taky de ;)
Opravdu tohle jednoduché řešení zaslouží pochvalu, fakt díky. Bez zásahu do Windows a přemapování tlačítek. Na nastavení COM portu a při výběru mapy je toto řešení nejlepší !!!! Už jsem myslel,že GPS modul skončí v šuplíku nebo jen k noťasu.
scoobi
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 06, 2007 18:46

Příspěvek od scoobi »

No me to bohuzel jaksi nechce fungovat. Mam ikonu tomtom6 i fakecursor vedle sebe ale i kdyz spustim nejdriv FC tak mi s nim nejde kliknout na ikonu TT6. Jak jsi si s tim poradil?
safpet
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 31, 2008 16:20
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od safpet »

Již jsem prošel snad všechny rady a stejně se mi nedaří zprovoznit TT6 na HTC Vox. FakeCursor mi šlape jak má, ale stále mi to hlásí "Mapy nenalezeny". A to jsem tam již vyzkoušel několik verzí map pro TT6 :-/ Nevíte pleas někdo co stím?
hatori
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 07, 2008 8:29
Kontaktovat uživatele:

Hp IPAQ 514

Příspěvek od hatori »

Podarilo se mi TT6 zprovoznit na HP IPAQ 514. Na karte jsem si vytvoril v nove slozce v rootu dva zastupce, jeden na TomTom6 a druhy na Fakecursor. Jelikoz to je zarizeni od znameho, neznam klavesove zkratky na rychle ukonceni aplikaci, takze vyskakuju z TomToma 6 po zmacknuti tlacitka s ikonou domecku. Pote do slozky se zastupci TT6 a Fakecursoru spoustim kurzor a najizdim s nim znova na zastupce TT6, v TT6 pak nastavuji trasy, spojeni s BT modulem ITEC, atp.
Je to funkcni navigace, ale tim slozitym nastavovani odpada rychle zadavani trasy za jizdy treba. Protoze to bychom nabourali do prvniho sloupu u cesty. Alespon clovek musi zastavit kvuli nastaveni nove trasy. Tim je to vlastne ku prospechu silnicniho provozu :-)
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host