Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

qwer píše:Teprve včera jsem měl čas a podíval jsem se v obchodě v klidu na vystavenou 950xl v bílém provedení...
A došlo mi, že svou 1520 si budu muset hýčkat, protože ji asi budu mít ještě dlouho. Plastové, levné provedení jako low end za 2.000,-. Nepříjemná, ostrá boční tlačítka. Softwarová ovládací prvky místo hardwarových, které jsem musel pokaždé, když jsem byl v aplikaci déle na jednom místě, zbytečným pohybem navíc, vyvolávat. Navíc zabírají velký kus displeje, který tak reálně žádných 5,7 palců nemá. Oproti 6" velký krok zpět. Absence probuzení ťuknutím na displej. Kulaté obrázky u kontaktů, proboha, to je hnus. Design W10 oproti 8.1 se mi nelíbí, je to přiklonění k něčemu, co se mi nelíbí, 8.1 jsou oproti tomu čisté a stylovější. Do toho desítky příspěvků uživatelů o chybách a spoustě bugů a vrzajících krytech a nic mi zpracování.
Závěr- jak se píše v prvním příspěvku: rozpaky a zklamání.
myslím že to az také tragické nieje... Prešiel som zo 6s a na plast na 950xl som si celkom rýchlo zvykol. Telefón ma na svoju uhlopriečku prijemnu hmotnosť a plast sa v ruke nešmýka... Ja osobne s vyhotovenim problém nemám o software radšej pomlčím.... :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od imperator »

qwer píše:Teprve včera jsem měl čas a podíval jsem se v obchodě v klidu na vystavenou 950xl v bílém provedení...
A došlo mi, že svou 1520 si budu muset hýčkat, protože ji asi budu mít ještě dlouho. Plastové, levné provedení jako low end za 2.000,-. Nepříjemná, ostrá boční tlačítka. Softwarová ovládací prvky místo hardwarových, které jsem musel pokaždé, když jsem byl v aplikaci déle na jednom místě, zbytečným pohybem navíc, vyvolávat. Navíc zabírají velký kus displeje, který tak reálně žádných 5,7 palců nemá. Oproti 6" velký krok zpět. Absence probuzení ťuknutím na displej. Kulaté obrázky u kontaktů, proboha, to je hnus. Design W10 oproti 8.1 se mi nelíbí, je to přiklonění k něčemu, co se mi nelíbí, 8.1 jsou oproti tomu čisté a stylovější. Do toho desítky příspěvků uživatelů o chybách a spoustě bugů a vrzajících krytech a nic mi zpracování.
Závěr- jak se píše v prvním příspěvku: rozpaky a zklamání.
ahoj tiez som mal cas a s 950 xl som si podrzal... 1520 je velky a tazky plastak... toto dosahuje lahsiu hmotnost nez niektore 5,5 telefony, naviac je okrem note 3 najmensi telefon s 5,7 palcami (vyska a vaha) softverove tlacidla si vies nastavit aby stale ostavali... double tap to wake pride s aktualizaciou uz sa o tom pisalo... telefon ma dole a hore nizke ramceky takze nevadi ze zaberaju s displeja je to mozno tak 5,6 palcovy potom... (napriklad take 6s+ ma ramceky hore a dole skoro ako 6palcove telefony je to 5,5" a vaha 200gramov - ako z roku 2010) Kulate obrazky sa i pacia... 8.1 vyzera oproti tomu trosku obstarozne a menej funkcne :) vlastne vyzera ako 7.0 ked sa to tak zoberie... na velkych uhloprieckach mas hafo informacii.. nehovoriac o 4 dlazdiciach vedla seba atd... to na 8.1 nedas a na svojej 1520 musis mat nadpisy jak sfina. Samozrejme ze to nie je total terno...ale tak cierne by som to nevidel :) mozno ked spadne cena bude a doladi sa w10 tak to bude pomer cena vykon best buy...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od imperator »

legoss : skus take kratke zhrnutie po nejakom case pouzivania medzi 6s a 950xl (mal si 6s+ alebo obycajne 6s)
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

priznám sa ze po asi prvom týždni používania som mal nervy v kýbli a chcel som ho vrátiť a kúpiť práve 6s plus (pred tým som mal 6s) a keď som chytil švagrove plusko do ruky zostal som zaskočený obrovskou váhou a spomínaným nevyužitým priestorom nad touch id. V tomto je 950 xl lahka ako pierko bez problémov da nosi a aj display je dobre využitý. Naozaj by som zrovna tieto veci na 950 nekritizoval
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

imperator píše:legoss : skus take kratke zhrnutie po nejakom case pouzivania medzi 6s a 950xl (mal si 6s+ alebo obycajne 6s)
nakoľko ju ešte stále mam tak az taký priuser to neni :) ale ťažko je ich porovnávať. Su to softwerovo úplne rozdielne telefóny. Pri apple som problémy nevnimal tu vnímam a teším sa keď problémy prestanú alebo sa vyriešia updatom a pod... Čo sa týka hardwaru na plast som si pomerne rýchlo zvykol aj keď samozrejme s kvalitou vypracovania sa to zo 6s nedá porovnať. Batéria bola prvé 2tyzdne cista katastrofa telefón mi pri beznom pracovnom dni ledva vydržal obed... Potom zo dna na deň ako by si telefón sadol a odvtedy drzi zhruba ako 6s (rano osiedmej vyberam z nabijacky a dávam na nabíjačku pred spaním cca o 23.hod),win.hello je podstatne nepraktickejšie ako touch id v 6s ktoré reagovalo extrémne rýchlo a spoľahlivo... Foťák je jednoznacne lepsi na Lumii a to hlavne za tmy... Problém vidím v častých reštartoch aplikacii,nekompatibilte, systémových chybách,bluetoothu atd... Ale aj tak mam pocit ze sa to postupne zlepšuje a tomu telefónu chcem dat šancu. Ma niečo čo iphone nie :) ten adrenalín :) :) :)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od steelspace »

moje zkušenosti po 2 týdnech: http://disqobolos.blogspot.cz/2015/12/lumia-950-xl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 a 950 xl - Spokojenost

Příspěvek od Stevik »

Coz takhle zalozit i tema Lumia 950 a 950 xl - Spokojenost, pro ty, kteri nemaji smulu?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od mberdych »

Steelspace: uplne to sem nepatri, ale zeptam se. Odpoved na SMS se na PC s W10 docili jak. Testoval jsem 950XL zatim jen den, ale tohle jsem nejak nezaznamenal. Normalne mam iOS, kde je to v apce messages. Kde to najdu na Win10? Diky
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od steelspace »

Na W10 je také aplikace messages + Skype. Je nutné mít ovšem na mobilu i PC funkční Cortanu.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od mberdych »

Tak to bude ten problem. Zase je to ponekud komplikovane v MS duchu.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od imperator »

legoss : z tvojho prispevku som pochopil ze s iphonom si bol tak spokojny az ta prestal bavit :D tak to je ako s dobrymi chlapmi - ze su nakoniec kamaradi a zeny utekaju za zmrdmi :D :D :D nova MS strategia ? :D :D
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Papek »

Ja som bol tiez spokojny s iPhonom, co sa tyka spolahlivosti a rychlosti. Lenze casom sa ukazala uzatvorenost systemu a neochota robit zmeny a postupovat dalej a tak som presiel na WP. iPhone funguje dobre, ale je taky nezivy, neinteraktivny. Proste iba tukas na ikonky, zapnes aplikaciu, on/off a koniec.
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

imperator píše:legoss : z tvojho prispevku som pochopil ze s iphonom si bol tak spokojny az ta prestal bavit :D tak to je ako s dobrymi chlapmi - ze su nakoniec kamaradi a zeny utekaju za zmrdmi :D :D :D nova MS strategia ? :D :D
je to nejako tak ako hovoríš. Teraz som dal manželke pod stromček ruzovy 6s tak skúsim nejaké veci porovnať. Inak pred tým mala 5c a záloha a následná obnova do nového 6s trvala max.15 minút. V tomto sa ostatný výrobcovia môžu hambit :(
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od imperator »

pre zenu podla mna niet krajsi telefon ako iphone v rose gold + zenam viac zalezi na prezentacii takze tam nie je o com... aspon troska to dobieha lumia s cervenym kozenym mozo so zlatym ramikom ale no... inak z 5c to musi byt fajnovy upgrade podla mna... v podstate o 3 modely dalej :)

a tu mate dolezite dovody preco iphone 6s v rose gold hlavne pre zenu :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nFhz_wLbVEk[/youtube]

osobne k tomu dodam ze pokial sa MS nepodari aspon troska vzbudit emocie a zapracovat na dizajne tak taketo videa s lumiami vznikat nebudu - inak spomina tam ze skusila WP a bolo to naprd :tlem:
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

no poviem ti že nie som nejako cudne orientovaný ale keď ho žena rozbalila chvíľu som mal chuť jej ho zobrať a dat lumiu :) ta ruzova je naživo naozaj nádherná. Manželka bola s 5c spokojná jedine jej trosku vadila kvalita foťáku keď mame teraz malu dcérku tak dosť fotí a kapacitu pamäte 16gb už mala zaplnenú. Takže 6s 64gb v tomto ohlade je pre ňu maximálna spokojnosť ;) a farba je prijemny bonus :))
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od qwerty »

asi som ja cudne orientovany, ale ruzovy telefon by som zene neukradol :)
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

Trosku zle som sa vyjadril :))
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od AIKON »

Ta rose golf je moc hezká, kdyby to nebylo divný tak bych si jí docela vzal :) ale skončil jsem u SG.
Jinak ta spekuovaná 650 ta vypadá fajn - nechápu, že MS 950 tak odflákl, když vzápětí udělá tohle.
Za mne osobně je 950 asi nejhnusnejsi telefon tohoto roku s LG G4 - oba vržou a působí dost lacině, i když mají fajn HW. Bohužel u 950 je pocit zklamaní umocněn problémy s W10, chybějícími senzorovými tlačítky a mizernou výdrží baterie.
Takže jako celek jí musím z top modelů od známějších výrobců hodnotit jako to nejhorší co letos je.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od qwerty »

Ako som uz zoparkrat napisal, toto forum ako keby ani nebolo pre majitelov a fanusikov ale pre frflosov co budu iba v kuse nadavat. Nedokoncenost Win10M tu bola mnohokrat rozoberana, vedeli ste do coho idete. Soft sa spravi a dizajn sa aj tak strati pod puzdrom, taky drahy mobil nebude nikto nosit nechraneny.
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od edkis »

Ja po cca 2 tyzdnoch pocas ktorych som mal rozporuplne myslienky tak musim povedat ze som s nim spokojny. Obzvlast som spokojny po tom ako vysiel update fw. Urobil som restore cez recovery tool ktory dany fw updatol a nasledne som spravil HR. Mam .29 a som s vydrzou baterie nadmieru spokojny. Update .36 cez insider pre istotu nedavam kedze predtym sa telefon znacne vybijal a prehrieval. Pockam si na final. Je ale pravda ze WH som vypol kedze to este nie je ono. Posledne na co cakam je update aplikacii pre W10 a hlavne pre QHD rozlisenie nakolko appky ako messenger a tapatalk vyzeraju ako pre seniorov (giganticke fonty).
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů