Nefungujuce softverove tlacidla nokia lumia 820

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
pali037
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 29, 2015 20:35
Zařízení: nokia lumia 820

Nefungujuce softverove tlacidla nokia lumia 820

Příspěvek od pali037 »

Mam telefon nokia lumia 820 a nefunguju mi spodne 3 softverove tlacidla. Cely displej funguje bez chyby len tie 3 tlacidla nefunguju. Poradite mi co s tym treba robit resp. co treba vymenit. Dakujem za odpovede
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nefungujuce softverove tlacidla nokia lumia 820

Příspěvek od JirkaTom »

Vyzkoušet Hardware Reset: na cca 10 vteřin podržet současně tlačítka "Volume -" a k němu "Power" ( boční tlačítka na mobilu). Potom uvolnit, zavibruje to a čekat. Mohlo by se to vzpamatovat... 8-)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nefungujuce softverove tlacidla nokia lumia 820

Příspěvek od mimonaut »

Pozor, omyl, to co popisuješ NENÍ hard reset. To je soft reset - analogický výsledek k restartu telefonu (vypnout zapnout), jen by měl fungovat za jakýchkoliv okolností, např. púři zaseknutí telefonu.

Hard reset znamená kompletní uvedení telefonu do továrního nastavení. Je několik variant provedení, podle toho, jestli je telfon chráněn kódem apod.
Hard reset odstraní z telefonu veškerá uživatelská data a provádí se stejně jako u l920:
Turn off your Nokia Lumia 920. Press and hold the following buttons Camera + Volume down + Power until your phone vibrates, then release only the Power key and keep pressing the Camera + Volume down for a couple of seconds 4-5s.
Normální cesta je samozřejmě vybrat z menu možnost "uvést telefon do továrního nastavení"

Být tebou, zkusím ale nejdřív telefon normálně vypnout a zapnout :-)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nefungujuce softverove tlacidla nokia lumia 820

Příspěvek od Petulinek »

Jen upozornění, na L820 nejsou SW tlačítka jako třeba u 535, ale klasická HW tlačítka. Pokud nefungují, bude to spíše HW závada
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nefungujuce softverove tlacidla nokia lumia 820

Příspěvek od JirkaTom »

mimonaut: Hardware Reset, který jsem měl na mysli, podle mého soudu může právě fyzicky "uvolnit, opravit, a pod." obsluhu HW tlačítek (na úrovni fyzického HW) . O HR (Tovární obnovení) nebyla řeč...

EDIT:
Petulinek píše:Jen upozornění, na L820 nejsou SW tlačítka jako třeba u 535, ale klasická HW tlačítka. Pokud nefungují, bude to spíše HW závada
Pokud je to úplný laik, nechtěl jsem do toho tahat nějaké "detaily".... 8-)

EDIT2: legrace je, že se výsledek asi nedozvíme, zatím žádná reakce zadavatele tématu... ;-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti