Lenovo klon ?? - oprava ROM a recovery

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
cvrky
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 06, 2014 14:48
Zařízení: lenovo a820

Lenovo klon ?? - oprava ROM a recovery

Příspěvek od cvrky »

Zdravím všechny
Dostal jsem tento telefon na vánoce

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 61546.html" onclick="window.open(this.href);return false;

bohužel v něm bylo recovery v čínštině a v mobilu byla poločeská romka. Tak se na to mladej vrhnul, že flešne recovery a dopadlo to tak, že telefon zamrzne na logu android. Od vánoc s tím bojuji, ale marně. Ani se mě nepovedlo najít ovladače které by jely. Tak se ptám jestli je mezi Vámi někdo kdo by mě to rozjel. Jsem od Brna nebo zašlu poštou. Dík
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Lenovo S4 - Kdo by mě opravl ROMku a recovery

Příspěvek od koumes »

Je to nejaka divna cina,je tam psano treba HD rozliseni,jinde FHD, 2 ruzne procesory atd.
Hodily by se linky,podle ceho postupoval a myslim si,ze tam i byla nejaka zaloha.
cvrky
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 06, 2014 14:48
Zařízení: lenovo a820

Lenovo S4 - Kdo by mě opravil ROMku a recovery

Příspěvek od cvrky »

Já mám tady ten MTK6589 : Quad Core / 2GB RAM+8GB ROM/ resolution 1920*1280 8mp. Kupodivu i v antutu i v CPU-Z to ukazovalo display full HD. On to zkoušel jen přes ten flashtool, to ani neproběhlo, recovery je pořád čínský, ale už mobil nenaběhne. A já už nevím co s tím vyzkoušet. Mám Win 7 64bit.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Lenovo S4 - Kdo by mě opravil ROMku a recovery

Příspěvek od koumes »

Je to china phone a ne Lenovo.
Takze to bude mit jen HD rozliseni na 5" a fotak 8Mpx.
Tady je hafo romek,ale jak a kterou vybrat? http://multicorechina.com/android-roms/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tday u sousedu je hodne ROMek,ale jen vybrat tu spravnou :) http://4pda.ru/forum/index.php?showforum=583" onclick="window.open(this.href);return false;
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Lenovo klon ?? - oprava ROM a recovery

Příspěvek od tslany »

Antutu a CPUZ mohou ukazovat co chtějí, stěžejní je co ten displej opravdu zobrazí - nahrát do telefonu nějaký 1920x1080 obrázek, ve kterém lze poznat jednotlivé pixely (např. screen ze stolních Windows, kde jsou 1px široké čáry atp.), a podívat se, zda to opravdu sedí 1px na 1px. Nemluvím o tomto případu (kdy telefon nenabootuje), ale obecně, jak lze poznat rozlišení (a ne podle nějakých utilitek, která čte jen data, co jim mohou býti podstrčena, příp. třeba rozlišení nastavené na větší, než displej umí zobrazit, a downscalováno).

Zkusil bych napsat prodejci, zda by mohl zaslat odkaz na stažení původního sotware.
cvrky
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 06, 2014 14:48
Zařízení: lenovo a820

Lenovo klon ?? - oprava ROM a recovery

Příspěvek od cvrky »

A přes co to dělat? Přes ten flashtool?
cvrky
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 06, 2014 14:48
Zařízení: lenovo a820

Lenovo klon ?? - oprava ROM a recovery

Příspěvek od cvrky »

To opravdu nikdo neumí? A kde jsou všichni? Uměl by to recovery někdo přeložit z čínštiny? A říct kde se skrývá tovární nastavení?
http://www.2i.cz/f500b69c4f
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Lenovo klon ?? - oprava ROM a recovery

Příspěvek od koumes »

Prave ti vsichni ostatni si kupuji znackove smartphony a ne cinske napodobeniny.Cinanum to je jedno,neco na HW nacpou,funguje a pak prodaji jako napodobeninu a vyrabi dalsi.Asi tak.
cvrky
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 06, 2014 14:48
Zařízení: lenovo a820

Lenovo klon ?? - oprava ROM a recovery

Příspěvek od cvrky »

Já jsem psal, že jsem ho dostal ne že jsem ho koupil. Tak čekám na normální rady. Kdo to umí tak to umí a je mu jedno co to je za telefon Na druhou stranu, se mě ten telefon dost líbí. Třeba Apply a Samsungy jsou na pohled hnusný, aspon pro mě. A darovanému koni na zuby nekoukej. Kdyžtak ho někomu zašlu na pokusy
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Lenovo klon ?? - oprava ROM a recovery

Příspěvek od tslany »

Kdo umí, umí, ale nemůže si software vycucat z prstu. A hledat software na klon, to je téměř nemožné. Takže vyměnit s mladým za jeho funkční mobil, a ať si s tím pak dělá, co chce, když to domrvil.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Lenovo klon ?? - oprava ROM a recovery

Příspěvek od kllr007 »

Chapem ako sa asi citis, ale na druhu stranu to bolo vcelku lacne poucenie.80€ hore dole, zat osi to ty a dotycny zapametaju na cely zivot, tak vcelku dobry kauf...

Este mozes skusit napisat predajcovi z aliexpressu ze sa nejedna o original a ze pri update telefon uz nenabehol. Uvidis mozno vymozes nejaku nahradu, pripadne refund/ciastocny refund
cvrky
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 06, 2014 14:48
Zařízení: lenovo a820

Lenovo klon ?? - oprava ROM a recovery

Příspěvek od cvrky »

Tak už to jede, dík všichni. Borec mě radil po telefonu co mám dělat.
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů