Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Tato aplikace by měla dělat to samé co je uvedeno v prvním postu. Jen zautomatizovaně...
piroman
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 07, 2010 10:09
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od piroman »

Mě to nejede, napíše mi to, že C:\android.... není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu spustitelného programu nebo dívkového souboru. Tak nevím co s tím...
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Není to "dívkový soubor", ale "dávkový soubor". "C:\android...." To co jsi nahradil těma tečkama je pro nás důležité. Chybové hlášky, vždy vypisujte celé.
piroman
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 07, 2010 10:09
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od piroman »

ale ten návod od eaglemartin funguje a je to fakt easy díq :)
dawe
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 01, 2011 15:45
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od dawe »

Můžete mi pls někdo poradit?? Netuším, co dělám špatně, ale příkazový řádek mi furt háže chybu: ....... není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu, spustitelného programu nebo dávkového souboru.
A to i přes to, že mám telefon připojen přes HTC Sync a složku mám rozbalenou, tak jak má být. Tak vážně netuším, co dělám blbě. Předem děkuji za odpověď
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od foreveryone »

k htc sync by to podle mě nemělo být připojený...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od NeoPlex »

hlavne ten prikaz pises spatne... tohle je chyba co ti CL napise vzdy, kdyz ten prikaz nezna...
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

..a pokud je příkaz napsán dobře, tak nejsi ve stejné složce jako je ta aplikace "script" který chceš spustit.
dawe
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 01, 2011 15:45
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od dawe »

Můžete mi vysvětlit, jak myslíte: , tak nejsi ve stejné složce jako je ta aplikace "script" který chceš spustit.
Příkaz je dobře, protože ho vždy do příkazového řádku nakopíruji( a nebo jsem ho zkoušel i raději přepsat, ale i to bylo zbytečné), takže vážně netuším co dělám špatně, protože jsem postupoval přesně podle návodu a vždy mě tam naskočí není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu, spustitelného programu nebo dávkového souboru.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Aplikace cmd "příkazový řádek" pracuje v souborové struktuře. Pokud příkazový řádek spustíš nacházíš se na nějakém místě v souborovém stromu. Prostě jsi v nějaké složce. Obsah složky vypíšeš příkazem "dir". Podle toho se můžeš zorientovat kde jsi. Příkaz "dir" funguje z jakéhokoliv místa v systému, protože tento příkaz má příkazový řádek nalinkovaný nebo chceš li je jeho součástí. Pokud chci třeba spustit program nebo script se jménem "cosi" a prostě jen do příkazového řádku zadáš "cosi" tak se tento program spustí jenom pokud bude příkazový řádek přepnut do stejné složky jako se nachází program "cosi". Takže z toho vyplývá, že pokud zadáš příkaz "dir" a neuvidíš v seznamu program "cosi" nebude to fungovat.
V souborové struktuře se můžeš pohybovat příkazem "cd". Příkaz "cd neco" tě přepne do složky "neco" která se nachází právě v té složce kde zrovna jsi. Příkaz "cd .." tě tuším přepne do složky nadřazené té kde se právě nacházíš.
dawe
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 01, 2011 15:45
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od dawe »

Diky za senzacni vysvetleni, zkusim a pak jsem napisi, jestli to pomohlo a jestli mne to uz funguje
czotacz
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 29, 2011 19:45
Zařízení: HTC

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od czotacz »

Hele mam problem ze mi cmd pise ze to nenasel a delam to presne podle tebe :tlem: co mam delat
tomnejeschleba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 07, 2011 21:25
Zařízení: Palm Pre + Touchstone

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od tomnejeschleba »

Ahoj,

nevím, jestli něco nedělám špatně, nebo jak to vlastně dělám :))
Dneska jsem si přivezl HTC Desire od VF. Podle návodu tady na smartmanii jsem udělal "poloviční root" a následně přes linux image úplný root.

Poté jsem stáhl 2 soubory, zmíněné v tomto vlákně. Rozbalil jsem obsah archivu do složky c:\android, dále jsem spustil installer_r11-windows.exe, ten se nainstaloval do složky c:\program files (x86)\android. Stáhl jsem snad všechny available packages, který to nabídlo při první, spuštění (spolu v JAVA SDK-Development apod.), chtěl jsem provést v konzoli zmíněný příkaz "adb shell pm setinstallLocation 2", ve složce c:\android\tools soubor adb.exe není, tak jsem hledal a našel jsem jej právě ve složce c:\program files (x86)\android\android-sdk\platform-tools - tuto cestu jsem napsal do cmd spolu s příkazem, po "od-entrování" vyskočil výpis spousty informací, ale hned na začátku vypsalo "Error: unknown command 'setinstallLocation' .

Zkoušel jsem nainstalovat nějakou aplikaci a skončilo to tím, že je stejně v telefonu a ne na sd kartě. Je pravda, že jsem neresetoval telefon, ale to by podle mého teď nemělo ani význam vzhledem k tomu, že se příkaz neprovedl.

Jinak co jsem zkoušel, tak v menu - nastavení - aplikace - správa aplikací jsem zkoušel přesunout aplikace na sd, přesunul jsem pouze 2 a aplikace typu "Flickr, Footprints, Facebook for HTC Sense, apod." prostě nejdou přesunout.

Nyní mám v telefonu 101,21MB volných z celkových 147,62MB.
Můžete někdo poradit? Už jsem zkoušel spoustu věcí, ale bohužel zatím bezvýsledně.

Jinak v telefonu mám nainstalován Android 2.2 Froyo (oficiální update) + plnohodnotný root | S-OFF.

A ještě jeden dotaz: mohli byste mě nasměrovat na vlákno, kde se řeší, jak instalovat aplikace a hry do HTC Desire? Už jsem hledal, ale zatím pořád pouze návody, jak nastavit setinstalllocation - nevím, jestli se má instalovat přes HTC Sync, nebo nahrát .apk soubory na kartu a odtud poté otevřít, aby se nainstalovalo, nebo jestli se to řeší úplně jiným způsobem.

Díky moc za informace :)
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od foreveryone »

mě to nejdřív taky nešlo přepnout a nakonec se to povedlo ale se starším sdk... jinak některé aplikace jako ty ktere jsou od zakladu v telefonu jako facebook flick a podobny kraviny od htc prostě přesunout nepujdou ani potom...

Jinak aplikaci instaluji tak že na kartu hodím apk a v telefonu jej spustím ( v nastavení / aplikace ale musí být povoleno instalace z neznamych zdroju)
tomnejeschleba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 07, 2011 21:25
Zařízení: Palm Pre + Touchstone

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od tomnejeschleba »

Tak nakonec jsem to vyřešil pomocí aplikace na, tuším předposlední stránce (která to udělá sama komplet), poté už to fungovalo, do toho jsem nainstaloval App2SD a hry instaluju (jak jsi popsal) kopírováním na SD a následně instalací v Astru.

Díky za informace :)
BiG_Father
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 21, 2011 21:04
Zařízení: HTC Desire

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od BiG_Father »

ahoj,

uz jsem v tom fakt zamotanej.. nevim ktera bije.. navod z prvni stranky mi vubec nevychazi, kdyz dam instalovat aplikaci kliknutim ve windows na SDK manager tak to slo 2 hodiny a furt to nemelo konce, tak jsem se nastval a prerusil to a ted to mazu.. mazu 800MB dat.. nechapu co to je za program a co to stahuje za tuny kravin..

navod na predesle strance mi take nefungoval.. napsalo to, ze je to ok, ze patch byl aplikovan ale kdyz si neco instaluju z marketu tak to jde klasicky do pameti telefonu.. hry take nejdou ale to me neprekvapuje, protoze mluvime o aplikacich.

mohl by mi prosim nekdo trpelivy shrnout co je tedy opravdu efektivni ?

jak na to (postup), linky na spravne soubory

zajima me jak instalovat i aplikace a hry na kartu SD, predevsim z marketu primo v telefonu.


diky moc. verim, ze to pomuze i jinym, ne jenom me..

prosim psani jak pro uplneho amatera..

edit : z marketu jsem stahl program ,,app2sdfree" , celkem good programek ale ma dve nevyhody, ne zcela resi samotne instalace na SD a take to ne vsechny aplikace preziji ve zdravi.. nejaky jsem musel znovu odinstalovat a nainstalovat tak jak byly puvodne - pouze v telefonu.. stve me, ze s tim neco poradnyho neudelaj v aktualizaci, mam 16GB na SD a furt plnou pamet telefonu :(
Uživatelský avatar
lookass
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř úno 24, 2010 21:39
Zařízení: HTC EVO 3D, origo ROM
Bydliště: ČB, Praha
Kontaktovat uživatele:

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od lookass »

taky poprosím.... hlavně jestli to půjde instalovat rovnou z marketu :!: Tahat nejdřív všechno na SD a pak teprve instalovat je trochu opruz...

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv srp 04, 2011 22:11) --

tak ten apptoSD patch funguje suprově... že já vůl to už neudělal dávno! Uvolnilo mi to asi 50 MB!! :-D :-D
bumbacin
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 05, 2011 21:28
Zařízení: HTC

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od bumbacin »

Zdravím, potřeboval bych trochu poradit. Když dám příkazový řádek cmd, objeví se mi C:\Users\Doma a nejsem schopný tam napsat co máš v postupu. Můžeš mi poradit?
Díky
vendzeCz00
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 08, 2014 18:03
Zařízení: Sony Xperia E1

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od vendzeCz00 »

Dobrý den
mám sony Xperia E1 dual sim, a zkoušel jsem váš návod, ale pokaždé mi vyskočí stejná chyba, mohl by mi prosím vás někdo poradit. Vše dělám přesně podle návodu. Zde ještě přikládám screen:
chybacmd.jpg
(237.65 KiB) Staženo 15 x
Předem děkuji
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Instalace všech aplikací na SD kartu (nevyžaduje ROOT)

Příspěvek od koumes »

Na to ze mas Sony a pises do Desire,no .....
Na marketu najdi AP2sd a tak dale a skus,ktera ti bude fungovat.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů