Změna OEM Marketplace

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
Odpovědět
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Změna OEM Marketplace

Příspěvek od Jakub Karásek »

Upřímně, dlouho jsem s HTC, co se týče péče o svoje ovečky, nespokojen. Zatímco majitelé Nokia Lumia se mohou radovat z neustále se rozšiřujícího Nokia Collection v Marketplace (zrovna dnes vyšel zdarma Super Monkey Ball 2), HTC apps je od prvopočátku stejný. Googlil jsem tedy, až jsem vygooglil následující http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1393265
Nikde tady na fóru jsem příspěvek na toto téma nenašel, tak se omlouvám, pokud jsem jej přehlédnul a vytvářím duplicitu. O co tedy jde:
Možnost změnit si svůj bonusový Marketplace za nabídku jiného výrobce telefonů. Není potřeba interop-unlock, stačí odemčený telefon (v mém případě přes http://www.dreamspark.com).
Pak stačí jen nahrát XAP soubor příslušného marketu do svého telefonu a provést restart. Takto jsem do svého Titana nahrál Nokia Collection a mám tak přístup k Nokia aplikacím. Nainstalovat jdou všechny, spustit a používat pouze některé. Nefunguje například Sdílení přes bluetooth, doplňky fotoaparátu (což je asi pochopitelné), bohužel nejde spustit ani Nokia Drive, ale ten jsem si našel jinde. Ale další užitečné aplikace jako Creative studio, Nokia Mapy, PhotoBeamer, hry a další fungují. Po instalaci se na Vašem MS účtu zobrazí jako byste je regulérně nainstalovali nebo zakoupili jako každou jinou aplikaci z Marketu. Prozatím jsem neinstaloval žádnou Xbox hru, pouze demo Parking Manie a plnou verzi Super Monkey Ballu a fungují bez potíží. Předpokládám, že Xbox achievmenty by při zakoupení měly také normálně fungovat.

Nelze mít nainstalovaných víc Marketů, vždycky zůstane pouze ten poslední nainstalovaný. Po změně marketu nainstalované aplikace z jiného v telefonu zůstávají, ale nebudou se v budoucnu aktualizovat, nicméně není problém si Market opět jednoduše změnit.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Změna OEM Marketplace

Příspěvek od Petulinek »

Raději používám Custom ROMku, kde se dá přepínat v pohodě pomocí Marketplace Config, a kde fungují i aplikace typu Čítače, BT share a jiné...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Změna OEM Marketplace

Příspěvek od htcjirka »

Tak to uz je hodne stara znama vec,ale jsou tu i novacci,takze je to potesi.
Pro me je to ale nefer a koukam na to stejne jako na warez.Nokia si dava praci,snazi se udelat system lepsi a zajimavejsi bonusovymi aplikacemi.Ostatni HTC,Samsung na to kaslou,pak nekdo prijde s timto a taha si to do HTC,misto toho,aby podporil Nokii :-/ Pro me je to zlodejina.Stejne jako Nokia Autem "odnekud"
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Změna OEM Marketplace

Příspěvek od Petulinek »

Nevim zda zrovna zlodějina... A proč kupovat Nokii, když mi HW nevyhovuje a nelíbí se mi :-) A vlastně jediné co opravdu využiji z Nokia aplikací je Viber, který ve verzi pro Nokie umí volat. Spíš je blbý, že to výrobce - Viber - neuvolní i pro ostatní ač už to slibuje dávno a Nokia měla mít exkluzivitu jen nějakou omezenou dobu a kdo to chce využít to musí obejít takto.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Změna OEM Marketplace

Příspěvek od Jakub Karásek »

To uz je na svedomi kazdeho uzivatele. Ja si aplikace a hry normale kupuju a klidne bych si koupil i aplikace od Nokie, pokud by je uvolnila za poplatek pro telefony ostatnich vyrobcu. Ja uz se zarekl, ze Titan je moje posledni HTC a pristi telefon bude Nokia. Ale Titana mam rok a nemam ve zvyku obmenovat telefony tak casto, takze do te doby se priklanim k tomuto reseni. Tu Parking Manii si asi i koupim :)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Změna OEM Marketplace

Příspěvek od Petulinek »

Aby Ti Nokia zatím nezkrachovala, zatím to s ní nevypadá nijak slavně :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Změna OEM Marketplace

Příspěvek od htcjirka »

Nevim zda zrovna zlodějina... A proč kupovat Nokii, když mi HW nevyhovuje a nelíbí se mi
Neni to potreba okecavat,zlodejina to je,o tom neni pochyb i spekulace zbytecna.
Aby Ti Nokia zatím nezkrachovala, zatím to s ní nevypadá nijak slavně
Hned by ostatnim zklaplo,jak by jim chybeli ukradene Nokia aplikace ci Nokia Autem.Zjistili by ,ze HTC i Samung na to doslova kasle a jen se veze a nic pro WP nedela.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Změna OEM Marketplace

Příspěvek od Petulinek »

No já nevím, ale ani jedna z těch aplikací mně nepřesvědčila o tom, že je dost dobrá, abych si jí instaloval a používal... Ale to je věc osobních preferencí. Tedy kromě zmíněného Viberu.
No ono to s WP nevypadá nijak slavně, takže je dost možné, že se jim to nevyplatí. Ostatně je to i vidět na tom, že Nokia začne s prvním Android zařízením a ostatní se nikterak do WP zařízení neženou...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Změna OEM Marketplace

Příspěvek od Flynn »

Petulinek píše:Raději používám Custom ROMku, kde se dá přepínat v pohodě pomocí Marketplace Config, a kde fungují i aplikace typu Čítače, BT share a jiné...
Můžeš mi, prosím, prozradit, jak jsi docílil toho, aby ti BT share fungovalo? Mně chodí jen napůl - jedním směrem, t.j. přijímat mohu do svého telefonu, odesílat ne. A přijaté se mi neobjevují v aplikaci pod záložkou Přijaté, jsou ve složce My Documents, kam se naštěstí dostanu přes manažera. Nemůže za to třeba aplikace BT FileTransfer, která je součástí Custom ROM? Nemlátí se to spolu nějak? Ta mi také nefunguje obousměrně.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů