Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Uživatelský avatar
Alamaster
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 30, 2011 15:01
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Alamaster »

Koupil jsem si Lumii z EU distribuce a všechno šlapalo v pohodě. Jen jsem tam neměl barevné téma Nokia Modrá, ale místo toho barvu Wind - podle operátora, pro kterého původně byla. Rozhodl jsem se tedy flashnout novou oficiální ROM.

Obrázek

Po poměrně dlouhém hledání jsem našel postup na XDA developers

Nejdřív si přečtěte celý postup a pokud si jste opravdu jisti, tak můžete začít. Upozorňuji, že to děláte na vlastní riziko a já nenesu žádné následky vašeho konání.

Tady je překlad postupu, který u mě fungoval
  • Stáhnout si tento soubor - http://www.multiupload.nl/91Y8NK6L7E. Obsahuje tento návod v AJ a také potřebný software - Nokia Care Suite, NaviFirm Plus a Nokia Data Package Manager. Pokud tyto programy již máte, tak není třeba stahovat.
  • Spusťe s admin. právy (pravé tlačítko a spustit jako admin) Nokia Care Suite, v tomto launcheru vyberte aplikaci Product Support Tool For Store 5.0.
  • Ujistěte se, že telefon má zadaný PIN a je na hlavní obrazovce
  • Připojte USB kabelem Lumii a dbejte na to, aby se při procesu instalace ovladačů telefon neuspal
  • Počkejte, než se nainstalují všechny ovladače. Pokud by některý selhal, zkuste nainstalovat ty z adresáře "C:\Program Files (x86)\Nokia\Drivers" (pokud máte 32 bitový procesor, tak: "C:\Program Files\Nokia\Drivers").
  • DŮLEŽITÝ KROK poznamenejte si Product Code - měl by být vidět v pravém panelu (můj je 059M666)
  • Odpojte telefon
  • Spusťte aplikaci NaviFirm Plus (verze 1.6)
  • V levém sloupci vyberte typ svého telefonu (dole je filtr, pro Lumia 800 stačí zadat např. RM-801 a vybrat záznam Nokia 800 (RM-801))
  • V prostředním sloupci vyberte požadovanou verzi ROM - v době psaní tohoto příspěvku to byla verze 1600.2483.8107.11501
  • V posledním sloupci pak jsou jednotlivé varianty této verze ROM. Já jsem ve spodním filtru napsal CZ a pak jsem vybral variantu RM_801_VAR210020_CZ_CV_Cyan_V2 (059N397), protože mám modrou variantu.
  • Nastavte si cestu k adresáři kam se to má stáhnout a dejte download (má to přes 300MB!)
  • Otevřete si adresář "C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products"
  • Vytvořte v něm adresář s názvem produktu - v tomto případě "RM-801"
  • Všechny stažené soubory ROM nakopírujte do tohoto adresáře (přímo do něj, budou tam jen soubory a žádné adresáře)
  • DŮLEŽITÝ KROK kód na konci názvu varianty ROM (059N397 viz. výše) je Product Code stažené ROM. Pokud je jiný, než ten váš, který jste si poznamenali - pravděpodobně bude - , tak přejmenujte všechny soubory v nově vytvořeném adresáři, které obsahují tento kód, tak, aby obsahovali ten váš.

    Např. soubor RM801_059N397_1600.2483.8107.11501_004 -> RM801_059M666_1600.2483.8107.11501_004

    Pokud byste tento krok neprovedli, tak v Care suite neuvidíte možnost nahrát novou verzi.
  • Opět spusťte Nokia Care Suite s admin právy a poté Product Support Tools For Store 5.0
  • Připojte telefon USB kabelem a opět během celého procesu dbejte na to, aby byl zadán PIN a aby telefon "neusnul"
  • V menu "Programming" vyberte možnost "Refurbish"
  • Měli byste vidět jaká verze je v telefonu a jakou máte staženou a pokud je stažená novější, tak tam bude červeně svítit "Out of date"
  • Klikněte na start a započne procedura "flashování"
Poznámky
Může se stát, že se proces flashnutí nepovede na první pokus (mě to vyhodilo napoprvé nějaký fail), nebojte se a zkuste to znova (na druhý pokus už OK).

Během procesu flashnutí se telefon několikrát vypíná a zapíná - pokaždé hned zadejte PIN a odemkněte telefon.
Někdy se také telefon restartuje při odpojení od Care Suite.

Doufám, že je ten postup jasný a že to třeba i někomu pomůže. Klidně pište dotazy, pokud budu moct, tak Vám odpovím.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Robert Varga »

Skvělá práce, takhle kdyby to měli řešené i jiní výrobci :-/
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Radek Hulán »

Na tom je pozoruhodné, že Nokia má interně pro každou prodávanou "variantu" telefonu (čímž se rozumí neblokovaná v dané zemi, pro operátora, ale i konkrétní barva krytu) jiný firmware. V praxi je jich tak několik set, i když fyzicky bude naprostá většina z nich bajtově identických.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Martin Suchan »

radeji maji pro kazdou barvu jiny firmware, aby je dokazali odlisit - co kdyby treba zjistili, ze ze ruzova barva utlumuje signal wifi a je treba ho opravit v pristi verzi zvysenim vykonu/parametru? :)
SAKULPOL
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 30, 2012 22:37
Zařízení: Nokia Lumia 800 Black
Bydliště: Brno

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od SAKULPOL »

Ahoj super diky za pekny navod na netu jsem hledal a moc jsem taky nenasel na youtube je video jak na SW, ale tam je to bez popisku, navod mas popsany pekne 8-)

Konecne mam baterii na na full capacity 1483 mAh i nabijeni je do plna super

Jen skoda smazanych dat ted to cele nastavit znovu a nainstalovat aplikace.
Diky Sakupol
Uživatelský avatar
Alamaster
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 30, 2011 15:01
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Alamaster »

Není zač, já to jen našel, přeložil a vyzkoušel a sepsal :)


BTW díky tomu, kdo to vypulíroval a dal na front page!
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Radek33 »

Ahoj, poznám v mobilu jakou mám variantu ROM? Myslím tím barvu "RM_801_VAR210020_CZ_CV_Cyan_V2 (059N397)" . Mám telefon koupený od T-mobilu, mám polsední ROM, a jediné další rozlišení je "SW variant ID429 v.03.
Jde mi o to, že modré téma, které mám, není stejné jako barva telefonu. Pokud opravdu existuje toto barevné odlišení, pak jdu do změny ROM (debrandaci rád udělám).
Prosím o potvrzení, že Cyan a Modrá nejsou stejné a že Cyan je hoooodně podobná barva jakou má telefon.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Vlasta W. »

Nemícháš barvu tématu a telefonu? Označená ve firmwarech Nokie je barva plastu telefonu. S barvou (accent color) dlaždic a zvýraznění v systému to nemá nic společného, tu si můžeš změnit. Jestli jsi firmware ještě neměnil, tak pravděpodobně máš verzi pro svou barevnou variantu telefonu.
Uživatelský avatar
Alamaster
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 30, 2011 15:01
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Alamaster »

Radek33 píše:Ahoj, poznám v mobilu jakou mám variantu ROM? Myslím tím barvu "RM_801_VAR210020_CZ_CV_Cyan_V2 (059N397)" . Mám telefon koupený od T-mobilu, mám polsední ROM, a jediné další rozlišení je "SW variant ID429 v.03.
Jde mi o to, že modré téma, které mám, není stejné jako barva telefonu. Pokud opravdu existuje toto barevné odlišení, pak jdu do změny ROM (debrandaci rád udělám).
Prosím o potvrzení, že Cyan a Modrá nejsou stejné a že Cyan je hoooodně podobná barva jakou má telefon.

Jak psal Vlasta, to označení Cyan v názvu ROM se vztahuje k barvě plastu telefonu. (Black, Cyan, Magenta).

Pokud jde o barevné téma telefonu (nastavení -> motiv), tak tam bys měl mít dvě modré. "Modrá" a "Nokia blue". Ta Nokia blue je o něco tmavší. Já ji tam před flashnutím neměl. Měl jsem tam barvu původního italského operátora (Wind).

Jinak pokud vím, tak přesnou variantu ROM z mobilu nepoznáš. Ale stačí nainstalovat Nokia Care Suite (jak píšu v návodu) a po připojení telefonu to uvidíš.
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Radek33 »

Aaaaha, tak je to jak píše Vlasta, míchám jabka s hruškama.
vanDit86
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř úno 08, 2012 19:05
Zařízení: Nokia Lumia 800

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od vanDit86 »

O co vsechno prijdu kdyz si nahraji tento firmware? V budoucnu nebudu moct updatovat oficialni aktualizace pres Zune , zaruku , apod.?
Uživatelský avatar
Alamaster
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 30, 2011 15:01
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Alamaster »

Jednak přijdete o všechen obsah telefonu, tzn. zejména multimedia a všechna nastavení. Kontakty předpokládám, že máte na simce a na cloudu.

O oficiální aktualizace byste přijít určitě neměl - aspoň pokud si tam nahrajete oficiální ROM (opravte mě někdo pokud se mýlím).

A o záruku byste snad taky neměl přijít, ale s tím si nejsem úplně jistý. Každopádně byste teoreticky mohl zazálohovat, nebo někde sehnat tu vaší původní ROM a před reklamací ji tam nahrát (pokud by to šlo) a nikdo by na nic nepřišel.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Samozrejme ,ze neprijdes o aktualizace,je to oficialni rom.O zaruku neprijdes,pokud si stahnes i svou puvodni rom podle product code..a flashnes ji zpet pri pripadne reklamaci.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Radek Hulán »

Alamaster píše:O oficiální aktualizace byste přijít určitě neměl - aspoň pokud si tam nahrajete oficiální ROM (opravte mě někdo pokud se mýlím).
Tímto se osobně vůbec nejsem jistý. Aktualizace chodí pro určitý Product Code telefonu, a po nahrání jiné oficiální ROM se nebude shodovat Product Code telefonu a Product Code software... OS část asi dostaneš přes Zune, ale o firmware bych hodně pochyboval.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,OS WP to vadit nebude..a u firmwaru samotneho hrozi, ze se pristi verze firmware prehraje na puvodni product code,coz nicemu nevadi..jako na pc suite..tam to taky aktualizovalo firmware pro puvodni product code.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Radek Hulán »

Product Code telefonu je zadrátovenej v hardware, Zune bude vidět mišmaš mezi Product Code telefonu a firmware.. 100% bych na aktualizaci firmware nesázel.


Obrázek
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Jestli mas namysli "basic product code" a "product code" tak ten je u Lumie odlisny i pri "neprehranem" firmwaru..
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od Radek Hulán »

Jde o to, že i když mám nahraný jeden CZ firmware, tak Nokia stále vidí, že je to 059J3G0 telefon, tedy původní EN EUR. A pokud to stejně vidí Zune (asi jo), tak těžko říci, zda a jaký firmware nabídne k aktualizaci. Bylo by fajn, kdyby to jelo, ale rozhodně si nejsem jistý, zda nebudu za měsíc zase flashovat a přeinstalovávat :(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od htcjirka »

Jistota neni,to souhlasim..a delat vse s kazdym firmwarem od znova take neni zadna vyhra..pokud se me tu zase bude nejaka Lumie valet v dobe kdy vyjde upgrade tak to vyzkousim..
vanDit86
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř úno 08, 2012 19:05
Zařízení: Nokia Lumia 800

Návod: Jak nahrát nový firmware pro Nokia Lumia 800?

Příspěvek od vanDit86 »

Tak nic :D radsi pockam jeste par dni jestli mi telefon nenabidne konecne aktualizaci firmwaru na 8107 a pak se kdyztak vrhnu na tohle.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů