Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Další telefony se systémem Windows Phone
Deco
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned zář 04, 2011 19:37
Zařízení: Nokia Lumia 800

Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Příspěvek od Deco »

Tak můj Wave právě vydrží o něco déle, nevím, jestli je to displejem...ale říká se, že právě HTC vydrží o něco míň. Já jsem na Amoled zvyklý, když jsem viděl IPS na iphonu, zděsil jsem se, připadalo mi, že se dívám na rok staré noviny, které jsem našel na pláži. Ale je to jen můj subjektivní pohled, zvyknul bych si:-) Pak jsem viděl Ipad 2 a zdálo se mi vše v pořádku...je pravda, že Amoled je trochu unavující.
Fotoaparát samozřejmě v rámci možností, aby tam zkrátka nebyly růžové fleky apod., klasický foťák s sebou takřka nikam nenosím...
Celkově mám pocit, že tyto věci měly zvládnuté Nokia a Samsung...u Nokie teď snad zmizí problém procesoru a systému:-) Ale z nově představených mi jako velmi dobrá volba přijde HTC Titan, škoda jen SLCD a uvidíme, jestli se opravdu odlupuje barva u déle používaných telefonů.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Příspěvek od uni »

Tak to že AMOLED je omalovánka, která se ke všemu ještě vypaluje ví každý, zde je diskuse poměrně bezpředmětná. IPS sice pak vedle něj nepůsobí "tak dobře", ale krom možná vyšší spotřeby (resp. v závislosti na množství prosvětlovacích diod/uhlopříčce) má již jen výhody.
Nicméně vliv displeje na výdrž....hmm, dost individuální, kdo baterii vyšťaví poslechem hudby, mizerným 3G signálem, hovorem apod., tak mu displej podíl na spotřebě udělá minimum. Kdo netí a hraje/kouká na video, podíl spotřeby displejem samozřejmě stoupne. Zároveň ale stoupne i spotřeba kvůli výkonu CPU/GPU, takže podíl displeje, resp. jeho srovnávací spotřeby....opět bezvýznamný. Argument, AMOLED má lepší spotřebu-věc mi déle vydrží je zkrátka ve většině případů nesmysl.
Deco
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned zář 04, 2011 19:37
Zařízení: Nokia Lumia 800

Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Příspěvek od Deco »

Debata mi bezpředmětná nepřijde, nechal jste se zjevně trochu unést, ono vypalování nastává zřídka, navíc až po několika letech, kdy už je telefon na odpis tak jako tak..osobně mám Wave asi rok a displej je stále krásný.Proto Amoled vyhrává takřka všechny srovnávací testy displejů. Stačí snížit jas a vše je v nejlepším pořádku. Ono říkat, že za dva roky se možná něco vypálí, a kvůli tomu dva roky dobrovolně sledovat horší displej, není úplně rozumná volba:-) Do svého telefonu by jej chtěl každý výrobce, ne vždy to ale kvůli omezeným dodávkám bylo možné. Je pravda, že se teď snad objeví srovnatelné technologe displeje, ale SLCD nebo IPS to nebudou.
Faramir
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: ned čer 27, 2010 23:56
Zařízení: iPad 2 3G 64 GB white

Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Příspěvek od Faramir »

Právě z důvodu Super AMOLED si nikdy nekoupím telefon od Samsungu, nedá se na to koukat, barvy jsou přepálené, ošklivé a bolí mě z toho oči. IPS jednoznačně nad Super AMOLED co do kvality vede a i ten SLCD je mnohem příjemnější.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Příspěvek od uni »

Deco: vypalování tu je a není to létech používání, ale o měsících a způsobu, co se kde jak zobrazuje (podobně je tomu o u plazmy, kde se to řeší řídící jednotkou televizoru). A už jen ten argument, stačí snížit jas a je to použitelné ledasco naznačuje, co?;-) A pak to značení, AMOLED, Super, +, Mega (bo co to bylo od LG bo koho), uf uf....:-)
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Příspěvek od premikkoci »

Uni, ale on má amoled přes rok a žádné vypalování tam nevidí... Kde je tedy problém? :D
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Příspěvek od uni »

No vidíš a jiní to mají do pár měsíců. Že by ten problém byl v displeji?:-) Tak např. já mám founa na stole v kolíbce (SLCD) a je rozsvícený. A ne, není to kvůli animovanému pozadí. Kvůli hodinám, událostem, notifikacím, zobrazení příchozího hovoru... (v dobách WM a ActiveSyncu i zobrazení plochy telefonu na PC, toto je bohužel zdá se nenávratně pryč:-/) Za cca rok prostě odejde baterka. Vyměním. Když odejde displej (jako že AMOLED odejde), komu ten telefon asi tak potom prodám? Jeden z příkladů, jak je AMOLED na nic. No hlavně že to má přepálený barvičky pro vlnící se vodní plochu. Některé hodnoty prostě nechápu....

EDIT: a nemachruj na mě, mám o 10 příspěvků více, takže jsi proti mě prd:-D
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Příspěvek od premikkoci »

IPS je dle mého názoru lepší než SAmoled, ale aby bylo lepší SLCD než amoled..? To jsou leda, tak vlastní pocity..
Faramir
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: ned čer 27, 2010 23:56
Zařízení: iPad 2 3G 64 GB white

Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Příspěvek od Faramir »

Premikkoci: pro mě je SLCD lepší než Super AMOLED, ale je to subjektivní, hlavní roli v tom hraje to, že ze Super AMOLED mě bolí oči a z SLCD ne. Každopádně IPS na iPadu je jednoznačně nejlepší typ displeje, když jsem ho viděl poprvé, hodně mě svou kvalitou překvapil, hlavně pozorovací úhly jsou fantastické a na sluníčku je taky hodně dobře čitelný. Ale v zásadě ať je každý spokojený s tím svým, jedno je však jisté, já si Samsung nekoupím právě kvůli pro mě nevhodnému displeji, radši dám přednost "horšímu" SLCD, na který ale můžu v klidu koukat aniž by mě po pár minutách začaly bolet oči. Stejně tak si nikdy nepořídím 3D televizi a nepůjdu na 3D film, protože mě z toho bolí hlava.
Deco
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned zář 04, 2011 19:37
Zařízení: Nokia Lumia 800

Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Příspěvek od Deco »

Každému, co jeho jest. Koneckonců si to SLCD možná pořídím, když si vyberu Titan. Ale nemyslím si, že je potřeba jakýkoli AMOLED nějak hanět, líbí se mi i to, že subjektivně (a asi i reálně) bývá displej méně "zapuštěný" - zřejmě je to tím, že má méně vrstev. A pozorovací úhly nebo čitelnost na slunci jsou taky nejlepší.
Mimochodem, tím, komu ho za dva roky prodám, se fakt nezaobírám. Je to spotřební elektronika. Nebudu dva roky leštit SLCD, abych ho moh prodat a jet v létě na Mácháč, to radši kvalitní displej.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Acer na veletrhu IFA představil nenápadný telefon W4

Příspěvek od Standa »

AMOLED má z mého pohledu dvě nevýhody - barvy a rastr. Prohlížení fotek pro mě ale není priorita stejně jako ani čtení knížek (jako ebook potřebuju min. 5"). Vypalování se taky nějak neobávám - rok starý SAMOLED na Omnii 7 neměl jedinou známku tohoto nešvaru, takže AMOLED na telefonu mi vyhovuje.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti