Uživatelské problémy

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Odpovědět
Jorge Mariposa
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 27, 2011 9:43
Zařízení: HTC Desire Z

Uživatelské problémy

Příspěvek od Jorge Mariposa »

Jsem pouhopouhý uživatel (několik málo dní) a nikoli expert, četl jsem mj. recenzi p. Hrmy, nicméně mám následující potíže:
1/ Nemohu založit mailové účty s cz doménou (příchozí i odchozí pošta), systém hlásí, že "se nelze připojit na poštovní server a ověřit info o účtu - server nereaguje". Potřebuji k tomu HTC Sense (HTC Hub, HTC Likes ap.), předpokládám, že ne? Účet G-mail (Google) funguje bez problémů. Předpokládám, že mohu založit stejné e-mailové, resp. Yahoo´s účty tak, jak jsem je zvyklý používat v Outlooku na PC. Domnívám se, že to lze učinit přímo na telefonu, že není třeba synchronizace přes PC. Zároveň jsem zkoušel tel. vypnout, popř. vyjmout baterii, což nepomohlo,do resetování bych se zatím nerad pouštěl.
2/ Fotoaparát nemá pravděpodobně datové razítko, dá se instalovat nějak dodatečně, např. z Android Marketu ?
3/ Telefon nemá 2. kameru, tj. na SKYPE nebo YAHOO´S Messenger nelze chatovat s obrazem a zvukem. Šlo by se napojit přes ext. výstup na sluchátka (3,5 mm jack) s integrovaným zařízením cam+micro, nebo ext. micro do 3,5 mm vstupu + web camera do mikro USB-portu (bude asi problém s redukcí velké USB na micro USB) ?
Děkuji předem za komentář.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Uživatelské problémy

Příspěvek od mist »

1) mas urcite spravne nastaven pop3/imap server? Nejsi pripojen pres nejake spojeni, kde to blokuje firewall?
2) myslis vepsane datum/cas porizeni primo do fotografie?
3) pres jack lze pripojit sluchatka a volat pres skype i normalni hovor, ale kameru podle me nepripojis ani pres usb, protoze pokud je mi znamo, tak desire z nepodporuje usb host. Coz znamena, ze si k telefonu nepripojis ani obycejnou mys. Mimochodem on uz je skype, ktery podporuje video nebo se ptas kvuli videohovorum pres 3g?
Jorge Mariposa
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 27, 2011 9:43
Zařízení: HTC Desire Z

Uživatelské problémy

Příspěvek od Jorge Mariposa »

Zdravím a děkuji.
1/ Nějak to stále nejde, postupuji dle návodu, několikrát jsem účet zrušil a znovu zavedl, nefunguje, tak nevím ...
2/ Ano, vyhovoval by mi datum na foto, což umí kdejaký primitivní mobil, dá se dodatečně nějak instalovat ?
3/ To jsem předpokládal. Dá se rovněž nějak dodatečně intalovat, např. koupí na Android Marketu ? Jde mi oběžnou video/audio konverzaci kdekoli na tomto mobilu.
Pokud by nevadilo, můžeme event. prodiskutovat nebo mi poradí přímo na HTC ?
Díky, zdraví J.H.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Uživatelské problémy

Příspěvek od mist »

1) Klicove u nastaveni mailu je nastaveni serveru, portu a pripadne zabezpeceni. Pak by se mel telefon pripojit a alespon nahlasit spatne jmeno/heslo.
2) fotografie bych si osobne textem primo v obrazku kazit nechtel:-) Nicmene da se predpokladat, ze to nejaka aplikace na android marketu umet bude. Z vlastni zkusenosti nevim.
3) da se pouzit gtalk, az vyjde aktualizace na android 2.3. Skype videohovor nepodporuje. Na xda-developers je nejaka verze, ktera to udajne umi, ale lide s tim maji problemy. V htc jsou sice velmi ochotni, ale obavam se, ze s timto neporadi.
Jorge Mariposa
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 27, 2011 9:43
Zařízení: HTC Desire Z

Uživatelské problémy

Příspěvek od Jorge Mariposa »

Zdravím a velice děkuji.
1/ Už jsem se s tím "popral" a konečně funguje.
2/ Vím, že foto nejsou nic moc, samozřejmě běžně fotím slušným fotoaparátem, kt. nicméně pořád nenosím a někdy, když chci vyfotit něco obzvlášť zajímavého či kuriózního a následně to "pověsit" na Internet, je datum docela významné. Dnes přišla "jakási" aktualizace, nicméně datové razítko neobsahuje.
3/ OK, to by bylo řešení, díky.
Ještě se zeptám: kde stáhnu Yahoo´s Messenger na "Android Marketu" nebo přímo z YAHOO ?
Díky, zdraví, J.H.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Uživatelské problémy

Příspěvek od mist »

U tech fotek jsem myslel, ze davat datum primo do obrazu mi pripada zbytecne. Tyto informace se daji vytahnout z EXIF vlastnosti jpg a nemusi kazit samotny snimek.

S yahoo nemam zkusenost, ale obecne je na marketu nekolik aplikaci, ktere umi nejruznejsi protokoly. Ja pouzivam Beejive messanger, ktery umi mimo jine i yahoo. Avsak doporucit ho nemohu. Je zbytecne drahy a byvaji s nim problemy. Chvalu jsem naopak slysel na ebuddy a imo. Zkuste a uvidite, ktery vam padne, oba jsou zdarma.
Jorge Mariposa
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 27, 2011 9:43
Zařízení: HTC Desire Z

Uživatelské problémy

Příspěvek od Jorge Mariposa »

Zdravím,
Díky už jsem to pořešil, na Android Marketu jsou opravdu zajímavé aplikace a některé gratis.
HTC Desire Z mám několik málo dní a jako svůj 1. smart mobil a musím říci, že je opravdu výborný až na nějaké drobné maličkosti.
Ještě jednou děkuji, popř. se na Vás ještě obrátím, pokud nevadí.
S pozdravem, J.H.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Uživatelské problémy

Příspěvek od mist »

Od toho ta fora mame :-)
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti