zacatecnicke dotazy k BB9800

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
Attronach
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 06, 2011 7:35
Zařízení: BB 9800

zacatecnicke dotazy k BB9800

Příspěvek od Attronach »

Zdravim ostruzinovniky :)

Jsem cerstvym majitelem BB9800 bez zatim aktivovaneho tarifu BIS u T-Mobile a mel bych par dotazu na zbehle uzivatele.

1 - co presne musim kde aktivovat abych mohl pouzivat push emaily? Je potreba se nekde zaregistrovat na strankach t-mobile.cz?
2 - lze u telefonu nastavit profil nebo dohrat nejaky program tak, aby mi zustala blikajici LEDka pokud zmeskam hovor/sms/email? Pokud necham telefon na stole a odbehnu, neni poznat ze jsem neco zmeskal, coz mi vadi.
3 - existuje nejaka aplikace na PC, ktera umoznuje pracovat s kontakty? Prehral jsem ze stareho telefonu ~200 kontaktu a nechce se mi je upravovat v telefonu, rad bych to udelal na PC.

Poradite prosim? Dekuji
Lada
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

zacatecnicke dotazy k BB9800

Příspěvek od karelsid »

ad 1) Mail jde automaticky. Stačí aktivovat BIS a následně si přidat mailové schránky do přístroje. To bez problémů zvládneš přímo v telefonu, nikde se nemusíš registrovat. Menu/nastavení a tam už sleduj pokyny.
ad 2) Na správu diody si pořiď program BeBuzz, kde si nastavíš neuvěřitelný množstí stylů blikání, barev, doby, intenzitu, prostě všechno možný. Za ty peníze to určitě stojí a je to must-have aplikace.
ad 3) Kontakty se dají synchronizovat přes Blackberry desktop manager, ale tam nevím jestli to půjde z jinýho telefonu. Nebo pomocí Outlooku nebo přes Gmail, to jsou asi nejjednodušší varianty.
Attronach
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 06, 2011 7:35
Zařízení: BB 9800

zacatecnicke dotazy k BB9800

Příspěvek od Attronach »

Diky za info, BeBuzz kouknu a stahnu. Jeste k tem kontaktum. Nemam problem s presuntm z puvodniho telefonu. To jsem vyresil pres SIMkartu. Vadi mi pouze, ze musim editovat kontakty v telefonu. Doplnuji si tam hromady udaju a trva to dlouho i se skvelou klavesnici u BB. Proto jsem chtel program, ktery mi na PC umozni tyto udaje editovat a zpetne prenest do mobilu.
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

zacatecnicke dotazy k BB9800

Příspěvek od karelsid »

Mno kontaky právě můžeš editovat v outlook pokud si to sesynchronizuješ nebo to stejný jde přes gmail účet.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

zacatecnicke dotazy k BB9800

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Karel to shrnul celkem výstižně. Osobně doporučuji synchronizovat s Google účtem, Outlook mi dělal nejen na BlackBerry duplicitní kontakty. Jinak pokud ti jde čistě o LED notifikace, tak nemusíš nutně pořizovat BeBuzz, stačí si v nastavení profilu u jednotlivých událostí zapnout LED notifikace. Dioda pak bude při jakékoliv zmeškané události blikat červeně a můžeš si nastavit i zelené blikání signálu. BeBuzz nabízí mnohem pokročilejší a detailní nastavení, kde si přizpůsobíš barvu blikání podle jednotlivých událostí, různé vzory pulzace, jas diody atd. Je to výborný program, sám jsem si ho koupil. Doporučuji pohlídat si náš SmartMarket. BeBuzz bývá jednou za čas ve slevě a jakmile bude zas akce, tak na to na SmartMarket upozorníme.
Attronach
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 06, 2011 7:35
Zařízení: BB 9800

zacatecnicke dotazy k BB9800

Příspěvek od Attronach »

Prave ze, v zakladnim nastaveni tu ledku neslo primet k tomu, aby blikala pokud zmeskam zpravu nebo hovor. BeBuzz to vyresil. Jinak stale cekam az se Oskar 'uraci' uvolnit stavajici cislo pro prechod k T-mobile.
Je to banda ignorantu :evil:
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů