telefonní číslo v mailu

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
Milandroid
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 05, 2011 9:37
Zařízení: HTC Desire

telefonní číslo v mailu

Příspěvek od Milandroid »

Ahoj, jsem čerstvým majitelem Desire (Android ve verzi 2.2) a nepřišel jsem na jednu věc. Když mi přijde mail a v něm je telefonní číslo, nedokážu na něj zavolat. Číslo můžu zkopírovat do schránky, ale neumím ho vložit do aplikace telefon. Řešit to tužkou a papírem mi přijde dost potupné :P
Nenašel jsem diskusi na tohle téma, takže buď jsem sám kdo potřebuje volat na čísla zaslaná v mailech, nebo dělám něco špatně a řešení mého problému bude trapně jednoduché :roll:
Poradí mi prosím někdo jak na to?
conflux
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 23, 2010 11:29
Zařízení: HTC Desire

Re: telefonní číslo v mailu

Příspěvek od conflux »

Rovnou volat take nevim,muzes ho ale ulozit pres pridani kontakt a pak zavolat

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Milandroid
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 05, 2011 9:37
Zařízení: HTC Desire

telefonní číslo v mailu

Příspěvek od Milandroid »

Díky za odpověď.
Sice to je zbytečně složité, ale lepší než přepis na papír. Víc by mi vyhovovala možnost číslo rovnou vytočit, tak jak to jde z kalendáře a SMS. Na to číslo, co mi přijde mailem od zákazníků zavolám jen jednou, nebo dvakrát a pak už ho nepotřebuju. Takže když ho uložím mezi kontakty, budu mít za chvíli v seznamu spoustu zbytečných čísel. Budu to zatím řešit dočasnou skupinou, kam to budu ukládat a jednou za čas ty čísla ze skupiny smažu.
skubko
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 10, 2011 16:11
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Slovakia

telefonní číslo v mailu

Příspěvek od skubko »

Gmail aplikacia to vie, zial nie pre formaty telefonnych cisel ake sa pouzivaju u nas... skus si poslat e-mail napriklad s 0903-123-456 alebo 090-312-3456 (klasicke US) a tie ti pojdu...staci na ne 1x kliknut... dufam, ze casom sa dockaju podpory viacere formaty...

pozri napr:

Kód: Vybrat vše

http://www.google.com/support/forum/p/android/thread?tid=3abf03e0a6db9898&hl=en
Milandroid
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 05, 2011 9:37
Zařízení: HTC Desire

Vyřešeno !!!

Příspěvek od Milandroid »

Tak jsem si poslal čísla na Gmail v různých formátech, jak mi radil skubko. Aplikace Gmail nabídne při podržení prstu na čísle možnosti: vytočit, SMS, uložit, nebo kopírovat. Číslo může být v jakémkoli formátu, Android to chápe.
A samozřejmě, že to nevyžaduje USA formát čísla. Takže funguje např. 777 123 456 nebo 777123456 nebo 777-123-456, ale i +420777123456, je to v podstatě fuk. Největší sranda ale je, že stačí na číslo jen klepnout (nemusí se držet) a hned se otevře aplikace telefon s číslem připraveným k vytočení. Tohle klepnutí na číslo funguje i v aplikaci pošta, o kterou se mi jednalo především. Takže to vlastně funguje přesně tak jak má, jen mě zmátlo to, že není telefonní číslo v mailu nějak zvýrazněné, proto jsem si myslel, že nelze vytočit. Přešel jsem na Androida z Winmobile a tam bylo číslo modré a podtržené. Ale tohle mi vůbec nechybí, naopak, v jednoduchosti je krása.
Bylo mi divný, že by takovou věc Android nezvládal a jak se nakonec ukázalo chyba byla v uživateli a ne v telefonu :oops:
Takže řešení problému je trapně jednoduché.
Díky všem, kdo se mi snažili pomoct.
skubko
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 10, 2011 16:11
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Slovakia

telefonní číslo v mailu

Příspěvek od skubko »

no, to je zaujimave, ze ti to funguje, lebo mne nie...fungovali mi iba tie formaty co som ti pisal.... mam Froyo, a aj najnovsi update Gmail aplikacie...a nic...skusal som 0903123456 a aj 0903/123456, nic z toho mi gmail aplikacia nerozpoznala ako telefonne cislo :x... vy v CR mate v tomto vyhodu, lebo cisla vam nezacinaju 0, ale u nas to bez nuly nefunguje a teda ten format je neznamy...
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: telefonní číslo v mailu

Příspěvek od dufulo »

Tak som to akurát skúsil s mailom, kde je v podpise uvedené číslo a v pohode. Stačí aby som na neho ťukol prstom a hneď sa mi otvorí aplikácia telefón s tým číslom naťukaným a pripraveným na volanie...

Sent from my Desire HD using Tapatalk
skubko
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 10, 2011 16:11
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Slovakia

telefonní číslo v mailu

Příspěvek od skubko »

dufulo, mozes to prosim ta vyskusat s gmailom? nie mailom.... predpokladam, ze zadavas slovensky format cisla, ano?
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: telefonní číslo v mailu

Příspěvek od dufulo »

No používam aplikáciu Gmail, zabudol som napísať. Prešiel som si teraz firemné maily, ktoré majú v podpise telefónne čísla.
Ak bolo číslo uvedené ako 041/1234567 , tak sa mi do telefónnej aplikácie prenieslo iba číslo 1234567.
Aj je číslo uvedené ako 0903 123 456, zoberie mi ho pekne celé.
Takisto číslo uvedené ako 041 123 4567 sa mi prenieslo celé.
Zatiaľ to vypadá tak, že problém robí iba to lomítko a prenáša sa iba číslo za lomítkom...

Sent from my Desire HD using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti