Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Příspěvek od Jiří Hrma »

Dnes v 11:00 našeho času začíná v Londýně tisková konference Nokie, na které finský gigant oznámí svou strategii a plány do budoucna. Z naší předchozí bleskovky už víte, že Nokia oficiálně přechází na Windows Phone 7, což je jedna z největších mobilních událostí tohoto roku.

obrázek

Přepis z tiskové konference Nokie (zdroje: live stream, Engadget)
11:30 Nokia je finskou společností a Finsko je pro ni domovem. Nikam se stěhovat nebude. Stephen je v odpovědích překvapivě upřimný, což se na podobných událostech příliš často nevidí. Bod pro Nokii.
11:26: Windows Phone 7 je hlavní platformou Nokie. Symbian nekončí, ale už okolo něj nebude také rušno a Nokia se bude soustředit na strategii s Windows Phone 7. MeeGo byla pro Nokii platforma, na které získali celou řadu zkušeností, nicméně Stephen znovu opakuje, že aktuálně je v hlavním hledáčku Nokie Windows Phone 7.
11:24: Dotaz novináře: "Proč jste si vybrali právě Microsoft a ne Android?". Nokia zkoumala možnosti a výhody případné spolupráce s Googlem, nicméně partnerství s Microsoftem a volba Windows Phone 7 je pro Nokii výhodnější.
11:23: Prioritou Nokie číslo jedna je aktuálně to, aby se podařilo společně s Microsoftem vytvořit stabilní ekosystém systému Windows Phone 7.
11:21 Dotaz novináře: "Kdy uvidíme první Nokia telefony s Windows Phone 7?". Elop říká, že se vývoj budou snažit urychlit, ale žádné upřesnění nepadlo.
11:20: Strategie Nokie se rozdělí do tří pilířů: První (a hlavní) budou chytré telefony s Windows Phone 7. Další dva pilíře budou tvořit telefony střední třídy.
11:19: Steve Ballmer opět neskrývá nadšení z nové spolupráce s Nokií. Jeho projev byl poměrně krátký a nyní se prostor otevírá dotazům novinářů.
11:18: Microsoft a Nokia nyní pracují na prvních Windows Phone 7 telefonech s logem finského výrobce.
11:17: Ballmer: "Nokia má velmi schopné vývojáře, kteří dokáží obohatit vývoj systému Windows Phone 7".
11:14: Partnerství Nokie a Microsoftu dramaticky akceleruje vývoj systému Windows Phone 7. Dočkáme se rychlé integrace nových služeb a inovací.

11:12 Na pódium přichází Steve Ballmer. Pro Steva je nové partnerství s Nokií velmi důležité a slibuje si od něj významné rozšíření systému Windows Phone 7.
Obrázek

11:09: Stephen oznamuje spolupráci Nokie s Microsoftem. Windows Phone 7 on the go!
11:07: Akce začíná. Na pódium přichází Stephen Elop, CEO Nokia a začíná slovy "Nokia nyní čelí mnoha výzvám, hra se změnila".
11:03: V sále je spousta novinářů a akce by měla během několika minut začít. Přítomen by měl mimochodem být i Steve Ballmer.
Obrázek

text bleskovky bude průběžně aktualizován
me2d09
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 16, 2009 11:24
Zařízení: Kaiser, DesireZ, Trophy, Lumia800
Bydliště: Řevnice, Grenoble

Přepis z tiskové konference Nokie v Londýně

Příspěvek od me2d09 »

online: http://www.microsoft.com/presspass/pres ... event.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Přepis z tiskové konference Nokie v Londýně

Příspěvek od uni »

Hi-end - WP7
Mainstream - Symbian (kéž by nedotykový)
Low-end - S40
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Příspěvek od jerry_stolarik »

Jsem rad ze se Nokia spojima s MIcrosoftem urcite to prinese spoustu novych veci do WP7... Jak se asi citi HTC, Samsung a LG ktery byli s Microsoftem od prvniho dne a Microsoft je ted odsunul na druhou kolej...
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Příspěvek od jacek »

@element332 : máme stejné myšlenky, zrovna nad tím přemýšlím.....no, budou se muset více smekat - jedině + pro uživatele
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Příspěvek od uni »

element332 píše:Jsem rad ze se Nokia spojima s MIcrosoftem urcite to prinese spoustu novych veci do WP7... Jak se asi citi HTC, Samsung a LG ktery byli s Microsoftem od prvniho dne a Microsoft je ted odsunul na druhou kolej...
To jsi vzal kde? Já mám za to, že první byly takové veličiny jako HP, Compaq, FS?
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Příspěvek od jerry_stolarik »

UNI myslel jsem co se tyce WP7...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Příspěvek od uni »

Tak moc se nepřetrhli, cca po jednom modelu, zas tak velká tragédie to pro ně není, příjem z této platformy je pro ně jistě značně marginální, navíc nikde není řečeno, že se aktuální změny jakkoli dotkne spolupráce s nimi, jen prostě bude teoreticky Nokia kecat do vývoje OS, který bude kompatibilní i pro HW od HTC a spol.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Příspěvek od kalmia »

Mě ta zpráva velmi potěšila, protože já i ostatní, kteří v současnosti mají zařízení s WP7, můžeme z tohoto spojení jen těžit a radovat se. Věta..."Partnerství Nokie a Microsoftu dramaticky akceleruje vývoj systému Windows Phone 7. Dočkáme se rychlé integrace nových služeb a inovací..." mě naplňuje nadějí, že se vše urychlí.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Příspěvek od premikkoci »

Osobně jsem velice rád, že se Nokia spojila s WP7, ale telefon od nich bych si nekoupil.
Control
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 09, 2011 18:34
Zařízení: HTC touch Diamond

Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Příspěvek od Control »

Bohužel s Premikkočim nemůžu souhlasit. WP7 by podle mě měla bejt víc uzavřená platforma a otevřít se jenom jedný firmě. Já osobně věřim nejvíce HTC, který mě přesvědčil opět svými novými WP7 telefon (Trophy, HD7, Mozart...). Nokii vůbec nevěřim a design jejich telefonů je skoro horší, než OS Symbian.
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Příspěvek od _iNTERFACE »

element332 píše:Jak se asi citi HTC, Samsung a LG ktery byli s Microsoftem od prvniho dne a Microsoft je ted odsunul na druhou kolej...
nokia bude primarny telefon s wp, nie jediny...takze nijak sa ich to nedotklo, ba naopak takemu samsungu to moze byt ukradnute, lebo ma nasobne vacsie zisky z inych projektov a inych systemov...a je to len dobre, lebo ak jedna spolocnost bude robit system a druha hw a aplikacie na ten hw tak to ze byt len dobre pre nas obycajne ovecky...
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Přepis z tiskové konference Nokia v Londýně

Příspěvek od radospol »

Control píše:Bohužel s Premikkočim nemůžu souhlasit. WP7 by podle mě měla bejt víc uzavřená platforma a otevřít se jenom jedný firmě. Já osobně věřim nejvíce HTC, který mě přesvědčil opět svými novými WP7 telefon (Trophy, HD7, Mozart...). Nokii vůbec nevěřim a design jejich telefonů je skoro horší, než OS Symbian.
Podla mna sa im zase tak nebude otvarat. Ide len o dohodu,ze nokia chce mat v sebe wp7 a oni to trosku samozrejme nafukli:)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů