ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Doggiesek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 22, 2010 22:26
Zařízení: HTC DESIRE Froyo

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Doggiesek »

Uz na tom pracuju, jenze nevim jak dlouho je normalni trvani unrevoked pushing ... uz na to cumim 10minut...nevim zda se neco deje nebo nedeje....zda to killnout a znovu nebo cekat. Ono uz to pripojeni telefonu pri nastaveni recovery image v unrevoked je takovy zahadny, pripojim Desire a ono to nejdriv dlouhoooo ceka na aplikaci Sync pak zarve ze nenaslo. Nakonec se mi unrevoked chytl a napsal pushing, ale zatim to v tom visi. Pustil jsem v Windows7 x86 s pravy jako spravce.
edit: tak kdyz pustim unrEVOked s pripojenym telefonem, neco tam natlaci, restartne, ale po rebootu napise, ze lost connection s founem. Kdyz nejdriv pustim revoka, vyberu recovery image a pak pripojim telefon tak to zustane viset napushing.. )o;
edit2: Hlasim uspech, problem byl v ovladacich asi nebo nevim, zkusil jsem to pozdeji na pujcenym notebooku, kam sem jen nainstalil HTCsync ale bez ty aplikace, jen zaklad, pak mi ale zase chybel driver HBOOTu, tak jsem nekde sosnul USB driver balicek a nainstalil z nej a konecne se to podarilo, Nasledne jsem nahral 32.44.00.32U_5.09.05.30_2.zip a Official_FroYo_Market_fixed.zip image a super, vysledek je nonbranded Desire s Froyo a zda se ze vsecko jak ma byt.
Musim rict ze teda porod pro nekoho kdo nevi co a jak, ted kdyz uz vim co a jak, tak mi to taky prijde easy, jenze kdyz jeden nevi co cekat, jak dlouho atd... ..rozhodne jsem dluznikem a dekuji moc za postouchnuti a rady.
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od CSCicus »

Ja som na downgrade pouzil navod z XDA
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=768256" onclick="window.open(this.href);return false;
hboot som mal verziu 0.93.
Na vytvorenie goldcard odporucam http://www.klutsh.com/dlfiles/GoldCardTool-0.0.5.rar" onclick="window.open(this.href);return false;
netreba HxD editor ta aplikacia vsetko spravi sama. Jedine goldcard.img si musite spravit na stranke
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Cleric »

Zdarec,
chtěl bych provést root a mám jeden, blbí, dotaz. Kam mám dát stažený soubor tcl_r4_desire_hb80.rar?? Mám ho rozbalit a vložit na sd kartu v telefonu??

Díky za pomoc
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Prosím tě musíš si to kapku předem nastudovat. Musíš mít aspoň malinko přehled co děláš! Mimo jiné nemáš náhodou HBOOT "bootloader" vyšší verze než 0.80 :?:
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Cleric »

Hboot mám 93, ale chtěl jsem to zkusit. Nebylo mi právě jasný jen tohle, zkoušel jsem to ještě přes unRevoked recovery podle toho to návodu http://kecinzer.cz/root-htc-desire-s-hboot-0930001, ale u druhý ho kroku se prostě nic nestane. Tak jsem to chtěl zkusit přes Linux. Podle toho první ho postupu bez GC.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Jenže tento postup nemůžeš aplikovat. Musel by jsi nejprve downgradovat HBOOT na nižší verzi.

Pro Unrevoked použij tento návod.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Cleric »

Tak jsem to zkusil podle toho návodu co jsi mi dal, ale zase jsem se seknul druhém kroku. Prostě se nic neděje už nevím kde dělám chybu :-(

Jak mám telefon dostat na nižší verzi Hboot??
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

[HOW-TO] downgrade HBOOT 0.93 to 0.80 again.

Upozorňuji že jsem tento postup nikdy neaplikoval. Pořádně jukni na to fórum, ale unrevoked je tak snadný.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Cleric »

Já vím že je to tam napsaný jak pro "debila"ale prostě tohle mi nějak nejde. Na ten návod se podívám. Díky moc
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Co je konkretne ten bod co ti nejde..?
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Cleric »

Tohle mi nejde..

7.Unrevoked poběží svých procesů. Postupujte podle pokynů z mála dává, a to je to! (Je to přeložený pomocí Googlu)

Když spustí, Unrevoked tak se nic nestane, nerozběhne se žádný proces. A zkoušel jsem i přes file nahrát recovery-clockwork-2.5.0.7-bravo, dole se mi ukázalo jen custom a to to bylo celé.

EDIT:
zkoušel jsem ještě tenhle postup http://androidforum.cz/unrevoked-root-o ... t7534.html, ale stejný výsledek
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Chyba v poslednim kroku. Zajimave... Windows nepouzivam. Mozna nejaka nekompatibilita s tvou verzi win.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Cleric »

Zkusím to ještě až přijedu domu, tam mám W7 64-bit, teď to zkouším na Xpčkách 32-bit. Zaráží mě jen jedna věc, že to nehodí ani žádnou hlášku o chybě. Co jsem pročítal ještě nějaký fóra, tak jim to třeba něco zahlásilo, ale tady nic. Teď jsem to nechal zapnutý asi 20 minut bez výsledku.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

V tech 64bitech by mohl byt problem...
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Cleric »

Tak jsem objevil dva problémy:
1. a zásadní - nemůžu spustit unRevoked jako administrátor. Tady to je blokovaný.
2. koukal jsem na video a při najíždění na Hboot se mi ukáže jen:

HBOOT USB PLUG
FASTBOOT
RECOVERY
CLEAR STORAGE
SIMLOCK

a na posledním místě ten borec co to točil měl znovu HBOOT USB PLUG - ale já to tu nevidím

Přitom ovladač Android USB se mi naistaluje bez obtíží a zkusil jsem tři USB
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Máš nejspíš jinou verzi HBOOT proto to tam máš pouze jednou. Na to nehleď..
Důležité je, aby nahoře bylo HBOOT USB PLUG a ne jen HBOOT USB.

Já tu verzi aplikace pro Windows spustím v GNU/Linuxu ve Wine aspoň teda po původní obrázek. Stáhni tu aplikaci znova, třeba jí máš s chybou.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Cleric »

HBOOT USB PLUG tam mám a ve správci zařízení mám nainstalovaný ovladač pro telefon.
Program stáhnut znova z ofiko stránek. Soubor se mi stáhne jako reflash_package.exe ten spustím. Telefon zapnu zpátky pomocí volby fastboot - power down - tel. naběhne na plochu - Ladění a instalaci z jiných zdrojů mám za škrtlou a pak dám pouze nabíjet a potvrdím.

Oprav mě prosím jestli dělám něco špatně.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Takže předpokládám, že máš správné ovladače "takže máš v zařízeních uvedeno "Android Bootloader", odinstalovaný HTC Sync a funkční Unrevoked.

Pokud to tak je děláš vše správně jako že ano podle toho co píšeš, mělo by to fungovat, ale tady je podstatné že jsi předtím psal, že ti vůbec nejde spustit Unrevoked. To musíš vyřešit.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Cleric »

unRevoked mi nejde spustit jen ve smyslu jako Admin. Jinak obyčejným dvojklikem to jde. Aplikace se spustí, ale nic neděje. Zkoušel jsem to jak v modu FASTBOOT tak i s nastartovaným telefonem. Už nevím :???:
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

ROOT komunikátoru HTC Desire i bez GC !! (aktualizováno)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Návod unrevoked s výkladem:

Některé zdroje uvádějí, že je nutné mít v PC s Windows nainstalovanou aplikaci HTC Sync, takže pokud nemáte, nainstalujte a poté odinstalujte ve chvíli kdy je zde napsáno.

Nyní si musíme nainstalovat "aktualizovat" ovladače HBOOT (pouze v systému Windows)!!!

Postup jak aktualizovat ovladač je následující:

Stáhněte si unrevoked upravený USB ovladač a rozbalte ho někam. Ovladač stáhnete zde.
Vypněte telefon a pak ho zapněte do HBOOT menu tak, že držíte tlačítko "zpět" a zapnete telefon.
Zde vybereme možnost BOOTLOADER.
Připojte telefon k počítači se systémem Windows pomocí USB kabelu a čekat na telefon, aby řekl HBOOT USB konektor na obrazovce.
Otevřete Správce zařízení.
Klepněte na tlačítko Start, klikněte pravým tlačítkem myši na Tento počítač a poté klepněte na příkaz Vlastnosti, klepněte na tlačítko Správce zařízení.
Pod Jiná zařízení, měli byste nyní vidět Android 1.0 zařízení.
Klikněte pravým tlačítkem na Android 1.0 a klepněte na tlačítko Aktualizovat ovladač:
Klikněte na Vyhledat ovladač v počítači.
Klepněte na Procházet a vyberte Android USB ovladače složky v počítači, klepněte na tlačítko OK, klepněte na tlačítko Další.
Měli byste vidět stavový řádek, ukazující, že ovladač je instalaován. Pokud dostanete varování, klikněte na OK.
Váš ovladač je nutné přezevše nainstalovat.
Klepněte na tlačítko Zavřít a ujistěte se, že zařízení "Android Bootloader" je uvedena pod položkou Android. "ve správci zařízení v PC"

Návod na ROOT:

Ujistěte se, že jste stáhli Unrevoked3 pro váš operační systém. Download zde.
Odinstalovat HTC Sync nebo jakýkoli jiný program, který by mohl mluvit do telefonu přes USB!!! Ovšem ponechte nainstalovaný ovladač!!!!
Zapojte telefon do počítače pomocí USB. "telefon je normálně zapnutý vidíš Sense"
Táhněte myší dolů z oznamovací liště v telefonu a zvolte "Pouze nabíjet" a zaškrtněte pamatovat si!!!!!
Ujistěte se, že váš telefon má USB ladění zapnutý tím, že půjdete do Menu>> Nastavení> Aplikace>> Vývoj a kontrola USB ladění.
Spusťte aplikaci "reflash_package.exe".
Unrevoked běží a postupujte podle pokynů.

Žádný řádek tohoto návodu nelze vynechat!!!!!
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů