Nejde zapnout ostružina

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
kubowitz
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 11, 2008 13:10
Zařízení: BB 9000 Bold
Bydliště: Třebíč

Nejde zapnout ostružina

Příspěvek od kubowitz »

Dobrý den, nerad spamuji, ale koupil jsem BB 9000, předchozí majitel mi ho prodal s tím, že jemu šel bez problémů, pak dostal telefon od firmy a cca před rokem jej odložil do šuplíku a nepoužíval. Kupil jsem ho, dal na nabíječku (mini usb) který mi v pohodě nabíjel BB 8700) a nic, ani dioda se nerozsvítila, prostě nic. Neví, nebo nezná někdo možnou příčinu, popřípadě poradí někdo co s tím ??? Předem děkuji
zaky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: pát dub 07, 2006 20:00
Zařízení: BB BOLD 9000

Nejde zapnout ostružina

Příspěvek od zaky »

- Vyndej baterku a připoj telefon na nabíječku - co dioda ( rozsviti se ? )
- Vyndej baterku a připoj telefon přes USB kabel k PC - co dioda ( rozsviti se ?) PC detekuje ti nejakým způsobem připojení Blackberry ?
kubowitz
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 11, 2008 13:10
Zařízení: BB 9000 Bold
Bydliště: Třebíč

Nejde zapnout ostružina

Příspěvek od kubowitz »

PC nerozpozna vůbec nic :-( baterku jsem vyndal a zapnul do PC i do sítě a dioda ani ťuk :-( právě nevím jestli koupit baterku, nebo ne. Protože třeba moje HTC D2 když vyndám baterku a zapojím do sítě, či PC nefunguje, ani se nerozsvítí dioda, vrátím baterku a pak D2 jede jak stradiváry. Ale blackberry nic :-( Jen doufám, že je BB v pořádku, ale jak ho rozchodit toť otázka ?? Díky za pomoc
zaky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: pát dub 07, 2006 20:00
Zařízení: BB BOLD 9000

Nejde zapnout ostružina

Příspěvek od zaky »

Jako by jsi to přivolal - dneska jsem s kámošem u jeho Blackberry ( Bold 9000 ) řešil ten samej problém.Po odinstalaci programu a následném soft resetu už mu telefon nenaběhnul a ani nešel zapnout.
Samozřejmě PC a ani nabiječka telefon nedetekovala :-(
Bohužel nepomohlo ani prohození baterií v Blackberry ( s mojí baterkou telefon nereagoval a kamarádova baterie v mém telefonu fungovala na 100% )

Po hledání na zahraničních forech jsem našel podobný problém - majitel to vyřešil vyndáním baterie na základové desce viz přiložené foto.Kamarád souhlasil s vyzkoušením popisovaného postupu - takže jsem telefon rozdělal a jelikož základová deska oproti přiložené fotce byla překryta černou samolepkou tak jsem ji pouze lehce odhrnul u baterie.Moc se mi popisovaný postup s vyndáním baterie nezdál takže jsem pouze lehounce šroubováčkem s baterii zahýbal ( zřejmě špatný kontakt - jinak si to nedovedu vysvětlit ) a BB od té doby opět šlape jako hodinky.

Co jsem dnes na forech našel tak většina uživatelů přisuzovala problém právě této baterii - někdo řešil servisem jiný obdobným způsobem.
Přílohy
original.jpg
original.jpg (46.15 KiB) Zobrazeno 5340 x
kubowitz
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 11, 2008 13:10
Zařízení: BB 9000 Bold
Bydliště: Třebíč

Nejde zapnout ostružina

Příspěvek od kubowitz »

Tak jsem se snažil pohnout baterii tak dokonale, že jsem jí vyloupl :-D. Takže půjdu do servisu a nechám si tam dát rovnou novou a snad to půjde. Díky za pomoc, snad to bylo ono a konečně ho rozdejchám ;-)
koubeluk
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 01, 2010 22:41
Zařízení: BB 8900

Nejde zapnout ostružina!!!!!!

Příspěvek od koubeluk »

MÁM PROBLÉM, PROSÍM POMOC. Nejde mi zapnout moje BB8900. Normálně běžne jsem měl telefon v ruce, odinstalovávám program z něho, telefon mi napíše jestli ho chci restartovat nyní - tak jsem ho nechal restartovat at se pamět pročistý a už mi nenajel!!!! :cry:
Vyndal jsem baterku a nic to nepomohlo. Proste při zapínání jen bliká červená dioda. Když připojím bb k nabíječce s vyndanou baterií, tak dioda taky blika. To je vše co to dělá.... Nevíte co stím????????????????????? :cry:
zaky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: pát dub 07, 2006 20:00
Zařízení: BB BOLD 9000

Nejde zapnout ostružina

Příspěvek od zaky »

Budeš muset přeinstalovat OS - neinstaluj přes BDM ( Blackberry desktop Manager ) ale spust si na PC příkazový řádek a postupuj :

Z příkazového řádku "spustit" loader:

C:\>cd program files
C:\program files>cd common files
C:\program files\common files>cd research in motion
C:\program files\common files\research in motion>cd apploader
C:\program files\common files\research in motion\apploader>loader.exe /novjm

Připoj BB k počítači. ( Nyní by se vám mělo zařízení nabídnout buď s neznámým PINem (jako USB:UNKNOWN)
nebo s PINem zařízení )

Provést upgrade

Pokud ti PC nebude detekovat Blackberry vyndej baterku a připoj k PC bez baterie.

V případě že ti nezabere výše uvedený postup:
Nejdříve vymazat BB ( Wipe device ) budto pomocí BBSAK nebo Jl_Cmder.
Stahni si a nainstaluj BBSAK na PC pak připoj blackberry k PC a spust BBSAK - v programu je založka WIPE DEVICE tak ji spust ( provede se kompletní výmaz paměti ) pak ti nabehne bila opbrazovka s napisem ERROR 507.( pak nahraj znova OS viz předchozí postup )Pokud ti nebude detekovat blackberry připoj s vyndanou baterii k PC a postup opakuj.

Předpokládám že maš již v PC nainstalovanej Blackberry desktop manager a OS pro tvoje Blackberry.
koubeluk
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 01, 2010 22:41
Zařízení: BB 8900

Nejde zapnout ostružina

Příspěvek od koubeluk »

Děkuju za vyčerpávající odpověď. Bohužel se mi nedaří bb detekovat v počítači. Dělal jsem to podle tohoto návodu ale Louder spuštěný přes příkazový radek mi nedokázal najít bb. Ostatní postup taky nic :-(
Spoléhal jsem na to Wipe devace, ale ani tady mi počítač bb nenašlo natož aby mi to vymazalo os.
Dočetl jsem se že může dojít u telefonů k prohnutí desky v telefonu a k následné nefunkčnosti telefonu. Bohužel mam ta toto podezření ikdyž nevím jak se to mohlo stát.
Každopádně jsem po těchto pokusech odnesl bb nechat si uplatnit záruční opravu. Uvidíme jak to dopadne.
Pokud by to bylo tou deskou tak se obávám že mam po telefonu a záruku mi neuznají ;-(
Držte mi palce...

-- doplnění předchozího příspěvku (úte pro 21, 2010 14:00) --

Tak se chci podělit se zkušeností. BB jsem reklamoval u T-mobilu. Reklamace byla vyřízena do dvou pracovních dnů! Závada byla na základní desce, která byla vyměněna v rámci záruky!!! Ohromná spokojenost :-) záruka uznána.
Během reklamace jsem dostal náhradní telefon, reklamace byla super rychlá. Telefon má nové kryty, novou baterii a folii na displeji - tady je videt že si zákazníka váži!
Nakonec jsem zjistil že jsem dostal úlně nový telefon. - takže úžasný :-)
Ohromná spokojenost, už nechci jiný telefon než bb a nebudu další telefon kupovat nikde jinde než u operatora....
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti