Problémy s funkcí telefon - VYŘEŠENO

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Odpovědět
miki552
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 09, 2010 16:31
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Alcatel 512

Problémy s funkcí telefon - VYŘEŠENO

Příspěvek od miki552 »

Dobrý den, na smartmania.cz jsem již nějaký čas bez loginu,jenom jsem zatím nepřispíval (nepotřeboval registraci). Tlačitko hledat jsem samozřejmě zkoušel hodněkrát a pročetl jsem většinu diskusí o TD2 a WM 6.5. Moje problémy jsem ale nikde (alespoň ne stejné nebo najednou :???: ) nenašel (a když jo tak jsem stejně zapomněl kde a v jaké souvislosti :oops: ), tak se omlouvám jsetli tady už některé z nich byly řešeny, kdyby ano tak samozřejmě stačí link. Všem předem děkuji za trpělivost a hard reset vidím až jako poslední možnost - mobil mám od pátku (6.8.10) a právě jsem ho donastavil a donainstaloval aplikace. :wink:
Verze WM a manilly,... viz. screenshot č.1
Nastavení vyzvánění atd.... viz. screenshoty č.2 - č.6

K problému:
1) u příchozí SMS je zašedlá možnost opakování zvonění - zvoní pouze krátce (asi vyřeším nahráním vlastní a delší melodie)
= málo důležité
//EDIT 1: byl mi doporučen program "Don'tForget" uživatelem jivo. Vyzkouším a dám vědět.
//EDIT 2: program zafungoval a SMS se připomíná vícekrát, škoda že nejde nastavit opakování kratší než minuta.
//EDIT 3: VYŘEŠENO POMOCI POSKLADANI (V PC) VICKRAT ZA SEBOU DEFAULTNI MELODIE DO JEDNOHO SOUBORU - DontForget byl dost narocny na HW a nemel kratsi opakovani nez 1 minuta

2) u příchozí SMS je zašedlá možnost opakování vibrací - zavibruje pouze jednou
= důležité
//EDIT 1: byl mi doporučen program "Don'tForget" uživatelem jivo. Vyzkouším a dám vědět.
//EDIT 2: program zafungoval a SMS se připomíná vícekrát, škoda že nejde nastavit opakování kratší než minuta.
//EDIT 3: SMIRENO SE STAVEM, DontForget byl dost narocny na HW a stejne neslo kratsi opakovani nez 1 minuta

3) při příchozím hovoru (v jakémkoliv režimu - nahlas při práci na PPC, zamknuto, uspáno, tichý režim, vibrace, v nabíječče zapnuté,...) telefon zobrazí hovor na obrazovce (OK) ale nikdy nezazvoní ani nezavibruje!!! Nastavuji všechny melodie i kombinace s režimy, ale pořád nic!
= velice důležité!!!
//EDIT 1: Stále nevyřešeno, velice důležité!!!
//EDIT 2: VYRESENO: ZPUSOBOVALA KOMBINACE 3 PROGRAMU, A TO HRY CAVEMEN, PREHRAVACE COREPLAYER A FLASH PLUGINU PRO OPERU MOBILE!! NEUVERITELNE ALE STACI MIT POUZE DVA Z NICH A JE TO VPORADKU

4) při odchozím hovoru když druhá strana nepřijme (zamítne, blokne,... nevím to správné slovo) tak to nepozná a dál vytáčí - i když to nechám dlouho (asi 2 minuty) tak nepřestane (viz. screenshot č.8)
= důležité
//EDIT 1: Pravděpodobně s tím nepůjde nic dělat, kdyby někoho něco napadlo tak se zlobit nebudu.


Software který by takto ovlivňoval funkce telefonu snad žádný nemám. Softreset je už samozřejmě dávno a několikrát proveden, a jak jsem psal, do hardresetu se mi moc nechce. Ptejte se na co potřebujete, budu se snažit být online co nejvíc, velice doufám že někoho z Vás něco napadne a vyřeší se hlavne 3, 2 a 4.

Děkuji všem co pomůžou, Miki Horáček.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V originálním rozlišení: http://img842.imageshack.us/slideshow/w ... ftware.png
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problémy s funkcí telefon

Příspěvek od jivo »

1-2. Ohledne tech SMS je to blba vlastnost WM. Hledej a kup si za 150CZK ceskou aplikaci Don'tForget http://magazin.softimage.cz/dontforget/app-description/

3. Dalsi problemy nemam, ale prvni co udelam na nove,m zarizeni od HTC, ze ho preflashuji funkcni ROMkou z XDA. Nalezeni te prave trva tak mesic, ale zrovna u Topaze s velkou spokojenosti pouzivam ty od NRGZ28 http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=486. Nefleshuji enormne tu nejnovejsi, ale sleduji a pokud se objevi nejaka s nejakou pro mne velkou upravou, zkusim ji Ted pouzivam tu z 01.Aug.2010 Nektere se opravdu moc nepovedou

4. Ano, cesti operatori maji nejake spatne informacni tony a telefon odmitnuti hovoru neakceptuje. Jsem s tim smiren a neresim to. Zkus si postezovat u operatora.
miki552
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 09, 2010 16:31
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Alcatel 512

Problémy s funkcí telefon

Příspěvek od miki552 »

Moc díky za odpoveď!

1) + 2) Aplikaci si nejdřív zkusím pak jestli bude fungovat určitě zakoupím!
//Takže pravděpodobně vyřešeno, vyzkouším.

3) Co se týče flashování jiných ROMek tak jsem se zatím nerozhodl, časem asi určitě, ale teď by jsem si rád nechal origo. Takže kdyby to šlo vyřešit nějak jinak (což si myslím že jde, protože znám spoustu lidí co jedou na orig. ROM a zvoní jim to).
//Nevyřešeno, velice důležité.

4) Tak s tím se asi nedá nic dělat, taky si zvyknu. Ale že to většina mobilů (i za 300,-) zvládá a WM 6.5 za 7.500 ne je mi dost divný. Ale co se dá dělat :(.
//Asi vpořádku, bohužel.

Ještě jednou díky, Miki55.
CCartman
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv srp 20, 2009 4:06
Zařízení: HTC Touch Diamond2 (topaz)

Problémy s funkcí telefon

Příspěvek od CCartman »

podotýkám že aplikace Don'tForget je velkej žrout operační paměti :-(
miki552
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 09, 2010 16:31
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Alcatel 512

Problémy s funkcí telefon

Příspěvek od miki552 »

Dík za upozornění, ale stejně jsem se ho zbavil!
Takže stačilo udělat pár hardresetů a pokusy s kombinacemi programů = problémy se zvoněním způsobovala kombinace coreplayer, plugin flash pro operu a hra cavemen! Opravdu neuvěřitelné ale stačilo vždy mít tam jenom dva z nich a bylo to vpohodě. Neuvěřitelné ale fungující!
Takže snad vyřešeno!
1)Vyřešil jsem to vlastní (poskládanou) melodií
2)-//-
3)viz. kombinace výš
4)tak s tím nic

UPRAVEN 1. PRISPEVEK :banan: :arrow:
drummates
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: sob srp 14, 2010 11:44
Zařízení: HTC Diamond 2

Problémy s funkcí telefon - VYŘEŠENO

Příspěvek od drummates »

miki552 Napísal by si mi postup ako si si zmenil to písmo čo maš na obrazkoch, pači sa mi to.
miki552
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 09, 2010 16:31
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Alcatel 512

Problémy s funkcí telefon - VYŘEŠENO

Příspěvek od miki552 »

Cau, je to upravena HallFetica, stahovat (upravenou a zabalenou v samoinstalacnim .cabu) ji muzes zde:
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 00#p117900" onclick="window.open(this.href);return false;

//EDIT: Sorry za OT
drummates
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: sob srp 14, 2010 11:44
Zařízení: HTC Diamond 2

Problémy s funkcí telefon - VYŘEŠENO

Příspěvek od drummates »

A nezda sa ti to písmo volake malé? Lebo ked čitam napriklad sms tak je to veru dost krpate a nepodarilo sa mi to žiadnym sposobom zvačšiť, velkosť písma v doručenej sms mam stale rovnaku, aj ked dam male, či velke písmo vo windowse. A dotaz, skušal si ho odynštalovať?? Nainštalovalo sa ti povodne?
miki552
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 09, 2010 16:31
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Alcatel 512

Problémy s funkcí telefon - VYŘEŠENO

Příspěvek od miki552 »

Velikost textu mi nevadi (ani v SMS), ale taky jsem to driv hledal tady na foru a pokud si dobre pamatuju, tak to bohuzel zmenit neslo (ale radsi si to taky najdi). Odinstalovat jsem pismo nezkousel ale v tom vlakne se pise ze to prepise systemovy font - tak to asi nebude stacit odinstalovat, ale nahrat jine pismo (viz. jak pise foreveryone). Prikladam screeny meho nastaveny pisma (1. je pres Sense nastaveni/prizpusobit/pisma, 2. je Sense nastaveni/nabidka/nastaveni/system/displej/velikost textu, 3. je ukazka velikosti pisma SMS pri tomto nastaveni).

Navrhuji tuhle diskusi presmerovat na http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=93&t=14529
(jak uz jsi se tam zeptal :) )

Obrázek Obrázek Obrázek
Dafe
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: sob črc 25, 2009 9:56
Zařízení: HTC HD2

Problémy s funkcí telefon - VYŘEŠENO

Příspěvek od Dafe »

Chtěl bych se zeptat nejde mi v nastavení zpráv a pošty zaškrtnout políčko blikat poradíte děkuji
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host