Casti ROM

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
CJMonty
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Bydliště: Brno

Casti ROM

Příspěvek od CJMonty »

Kdyz uz je tu peknej navod jak flashnout ROM pres Octans rohodl jsem se ze vam prelozim co jednotlive casti,
ktere se daji flashnout maji na starosti.

Jako zdroj je pouzit tento clanek na modaco.com
http://www.modaco.com/content/i8000-omn ... -on-i8000/

Eboot (.eb0)
Eboot cast by se dala prirovnat k BIOSu na PC. Je to cast telefonu, ktera se stara o flashovaci proces. Jinymi slovy je to program,
ktery umoznuje prehrani PDA, CSC a Phone casti stavajiciho firmware na novejsi.
Je to jedina cast pri jejiz flashovani muze dojit ke zniceni telefonu. Pokud je novy update priflashovani poskozen,
velmi pravdepodobne se muzete s telefonem rozloucit. Proto je flashovani teto casti velmi nebezpecne a nedporucuje se.

Udajne je potreba flashnout Eboot pri prechodu z WM6.1 na WM6.5. Ja to neudelal a vse mi bezi v poradku, takze tezko rict.

PDA (.mst nebo .nb0) vlastni WM operacni system, aplikace, drivery, atd...

CSC (.csc)

Obsahuje bootvaci obrazky (O2 tapeta pri startu a vypinani), animace nabijeni, animace pri flashi(progress bary adt...)
a nastaveni ktera se zavedou pri HR nebo flashi noveho systemu. Muze obsahovat wallpapery, temata, nastaveni pripojeni, atd...
Pri flashovani CSC vam dovoli vybrat jazyk CSC. Tahle volba nema vliv na jazyk systemu(pokud stahnete ROM v EN a v CSC vyberete cestinu rom bude stale v EN),
ale ovlivnuje rozlozeni klavesnice.

Phone (.bin)
Doporucuje se neflashovat tuto cast protoze muzou vzniknout problemy s kompatibilitou v pripade downgrade na starsi WM popripade kdyz je telefon blokovan na urciteho operatora.
Zatim nikdo nedokazal rict jestli se vyplati flashovat tuto cast kvuli zvyseni citlivosti na signal GSM a GPS modulu, protoze se ohlasy hodne ruzni(jednnomu se signal zlepsi druhymo zhorsi)


Doufam, ze to nekomu pomuze pri rozhodovani co je bezpecne do telefonu flashnout a co uz si s sebou nese urcita rizika.
YENDYS
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 02, 2010 16:08
Zařízení: OmniaPRO B7610

Casti ROM

Příspěvek od YENDYS »

Super. Díky. Jednou jsem se na to tady ptal... můj dotaz zůstal v zapomnění ochoty místních machrů a borců.. :???:
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů